Ivan

Serwis komputerowy

Recommended Posts

Co myślicie o otworzeniu takiego serwisu w 50 tysięcznym mieście, gdzie mało jest tego typu firm? Nasze usługi polegąły by na tym, że ludzie przynosili by komputery do nas albo też my byśmy jeździli do domów. Mam dwójkę wspólników - informatyków, sam też znam się dobrze, ale nie wiem jakie nakłady będą potrzebne na początek. Czy moglibyście mi coś poradzić? Z góry dziękuję :)

Fajny pomysł, ale wydatki? Hmmm... Oprogramowanie pewnie, lokal, współpracownicy... Narzędzia jakieś też, wszystko co potrzebne do serwisu.

Myślę, że może się udać, o ile nie ma dużej konkurencji, a sam pomysł jest ok, podoba mi się.

Tu chyba nie potrzeba jakiegoś ekstrawaganckiego lokalu w centrum miasta, z przeszklonymi półkami i mahoniowymi biurkami ;) . Można najpierw zacząć w mieszkaniu. Najważniejsza jest wiedza i doświadczenie, no i mało palący samochód.

Mam znajomego który taki serwis prowadzi u mnie w mieście. Wchodząc do jego lokalu natrafiam na zakurzone półki i siekierę w postaci dymu tytoniowego. Heh...zawsze jak do niego przychodzę to czekam w kolejce ;) . Zdarzają się też dni, gdy biuro jest zamknięte cały dzień. Gro spraw załatwia w domu u klienta, ponad rok temu brał za wizytę 50 zł.

Pozdrawiam.

Według mnie to dobry pomysł w dzisiejszych czasach każdy wkońcu ma komputer a mało kto wie jak go naprawić. Wydatków z pomieszczeniem również nie powinno być, wystarczy mały kącik a najlepsze były by usługi domowe. Na początek wiadomo niższe cenny aby pozyskac klientów a póżniej interes się kręci.

Pomysł mi sie podoba w obecnej dobie jak każdy ma komputer na klientów na pewno nie będziesz narzekał. Nie wiem jak w twoim mieście stoi konkurencja jeżeli nie ma jej za dużo to droga wolna zakładaj interes. Wystarczy mały lokal, trzeba tylko załatwić dobra reklame aby klienci się o tobie dowiedzieli.

Jeżeli jest mała konkurencja z takimi usługami to jak najbardziej możesz otworzyć biznes. Na początek myśle że nie będą potrzebne duże nakłady. Za biuro i warsztat wystarczy niewielkie pomieszczenie, a jak masz warunki również w domu możesz załozyć taką działalność.

Na początek biuro połączone z warsztatem możesz otworzyć nawet w domu bądz jeśli masz w garażu. Nakładu też raczej nie musisz dużo wkładać. Dobry pomysł z serwisem u klienta ale to się sprawdzi tylko z małymi usterkami. Raczej naprawa komputera czy stawianie nowego systemu to praca na kilka godzin.

Pomysl bardzo dobry. Tylko jak zawsze ta konkurencja ale na poczatek nie laduj sie w koszty. Otworz firme w domu i lap klientow dojezdzajac do nich. Na inny lokal przyjdzie czas. Pomysl rowniez o wejscie w uklad z firmami tworzacymi oprogramowanie. Zawsze takie oprogramowanie mozesz u klienta sprzedac, zainstalowac, prowadzic serwis oraz konsultacje . Dodatkowy profit.

Panowie jedno słowo franczyza.

Duża firma ogarnia kwestie promocji/marketingu, a biznesmen zajmuje się sprzedaż i świadczeniem usług.

Prosty układ.

Dobrym tego przykładem jest nowa w Polsce sieć pogotowia komputerowego PCDOC.

Niewielkie koszty startu jak na franczyzę bo około 4k zł to nie jest majątek przy takim biznesie.

dostajesz dodatkowych klientów od centrali sam masz swoich. Firma pobiera jakąś niewielką prowizję od twojego zysku i tyle.

Jeśli ktoś jest zainteresowany to chyba jeszcze trwa konkurs (www.pcdoc.pl/konkurs) organizowany przez właściciela tej marki. Do zgarnięcia jest właśnie darmowa franczyza:)

Ostatnio przekopywałem trochę internet w poszukiwaniu rozwiązań i ulepszeń dla mojej firmy. Znalazłem dobrą firmę co zajmuje się zarządzaniem wydatkami służbowymi. Jeśli chciałbyś poczytać więcej o ofercie firmy, zapraszam pod ten adres: http://www.edenred.pl/pl/zarzadzanie-wydatkami-sluzbowymi

Bardzo fajna oferta, pozwalająca zaoszczędzić dużo cennego czasu! :)

Ciekawe czy autorowi udało się otworzyć taki serwis i czy się przebił pośród ewentualnych konkurentów w branży. Mój znajomy otworzył w 2011r. serwis komputerowy, ale w większym mieście powyżej 200tys. mieszkańców i dobrze prosperuje do dzisiaj. Gdyby ktoś z Was był zainteresowany serwisem komputerowym na terenie trójmiasta to możecie odwiedzić stronkę http://retesly.pl i zaznajomić się z ofertą oraz cennikiem.

Ja właśnie przekonuję swojego chłopaka, żeby spróbował otworzyć własny serwis. Jest w tym naprawdę dobry, ale przed założeniem firmy bardzo się wzbrania.

Naprawia komputery wszystkim znajomym na około. Ma już sporo narzędzi, m. in. profesjonale lupy, takie jak tu: http://www.cezar24.pl/ . Brakuje mu tylko trochę odwagi, a mnie już brakuje pomysłów na to, jak go ośmielić. Podpowiecie coś?

Przede wszystkim pamiętajcie o tym, by zawsze wybierać te najbardziej sprawdzone serwisy komputerowe. Jeśli wybierzecie odpowiednie miejsce, to będą w stanie poradzić sobie nawet  z beznadziejnymi przypadkami. Serwis http://ctitele.net/odzyskiwanie-danych/ z Warszawy jest w stanie nawet odzyskać dane ze zniszczonego sprzętu. To znacznie upraszcza prowadzenie własnej firmy. 

Taki serwis to spoko opcja. Komputer jest teraz praktycznie w każdym domu i to niejeden. U mnie każdy ma swój więc mamy 4 komputery, któryś musi się przecież zepsuć :D Taki serwis to spoko opcja także dla firm. Znam nawet jedną firmę zajmującą się serwisem komputerowym i obsługą informatyczną dla biznesu https://itvip.pl/ Dobrze jest postawić na takie właśnie kompleksowe usługi dla kilentów

Ja na szczęście już mam sprawdzony serwis komputerowy, który dodatkowo świadczy usługi informatyczne dla mojej firmy. W Pruszkowie pod Warszawą znajduje się www.helkom.com.pl Jeżeli mieszkacie w tych okolicach to polecam wam się z nimi skontaktować.

Ja naprawiałem  w  JKM Komputery w Koszalinie i jestem zadowolony, serwis okazał się fachowy i solidny a do tego nie przesadzają z cenami. To również sklep komputerowy, więc kupicie tam laptopy, notebooki czy tablety. Ogółem bardzo ok.

Pomysł dobry, tylko czy miasto nie za małe? Kolega identyczną działalność prowadził przez rok w mieście 20tys. mieszkańców, bez lokalu własnego. Tylko dojeżdżał do klientów. Splajtował...

Moim zdaniem dobra opcja o ile znasz się na komputerach oraz potrafisz zaoferować dobrej jakości usług. Wciaż niewiele osób dobrze zna sie na komputerach i jest chętnych na skorzystanie z tego typu pomocy zamiast samodzielnie naprawiać komputery.... Jest to jednak dla nich zbyt trudne.

Male miasto ma swoje plusy
niższe koszta otwarcia biznesu

niższe koszta zatrudnienia pracownika

oraz o wiele niższe koszta wynajmu lokalu

Mój komputer ma już trochę lat... i co jakiś czas niestety coś nawala. Niewielkiego, więc bardziej opłaca się  oddać sprzęt do serwisu niż kupować nowy. Zwłaszcza,że jakoś bardzo dużo tego kompa nie używam. W razie usterki zawsze korzystam z http://rsonline.pl/ . Mam do nich pełne zaufanie, wiem, że zawsze uporają się  z tym co się popsuło, przy tym jestem w pełni spokojny o moje dane.