TomaszZawro

Nowa firma

Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad założeniem własnej firmy, ale troche boje sie samych poczatków. Czy ktoś z Was zna i może podpowiedzieć jakieś "wspomagacze" w prowadzeniu biznesu?

Jest za dużo możliwości interpretacji Twojego pytania jak sądzę. Jeśli chodzi Ci o programy pomagające, oprogramowanie - to nie ma wg mnie dużej konkurencji, bo jest kilka dobrych oprogramowań, które o dziwo nie są drogie i zmiatają alternatywy pod dywan nie tylko pod względem funkcjonalności ale na przykład intuicyjności itp, gdzie dla początkującego to przecież bardzo ważne. Sam byłem na tym miejscu. Czasem ktoś decyduje się na przykład na allegro, bo prościej. Do niedawna rozumiałem tą decyzję, aktualnie po zmianach nie bardzo ma sens, tutaj  [link usunięty]  jest to bardzo dokładnie opisane jak bardzo nieproporcjonalne koszty to za sobą niesie. Wniosek jest jeden - nie ma co się bać, trzeba zakasać rękawy i brać się do roboty bo to najlepsza z możliwych do wyboru decyzji.

Mam rozumiec ze nigdy wczesniej nie prowadziles biznesu? To witaj w klubie. W zyciu juz tak jest, ze wszystko co nowe wydaje sie byc straszne .. pozostaje kwestia oswojenia sie z nowa sytuacja. Mi zajelo to kilka dobrych tygodni ale bylo warto. Po wieloletnich przemysleniach doszedlem do wniosku, ze trzeba zalozyc swoja wlasna dzialalnosc gospodardcza. Nie bylo latwo poniewaz mialem ograniczone srodki na start i postanowilem wziasc kredyt pod hipoteke .. krotko mowiac postawilem wszystko na jedna karte. W sumie najwiecej pieniedzy poszlo na wyposazenie .. trzeba bylo kupic m.in. wozki paletowe ( zdjecie pogladowe tutaj  [link usunięty] ) Biznes jest zwiazany bardzo mocno z transportem .. prowadze dosc duzy magazyn udostepniajac miejsce firmie kurierskiej.  Po roku udalo mi sie wyjsc na swoje i widze bardzo dobre perspektywy na przyszlosc. Zycze wszystkim podobnego sukcesu.

Prowadzenie własnego biznesu to nie jest na pewno prosta sprawa. Przede wszystkim trzeba mieć odpowiedni [link usunięty]   i odpowiednio zacząć go realizować. Trzeba określić co sie chce robić, czy będzie to jakieś biuro usługowe, czy coś bardziej finezyjnego jak pasieki z miodkiem i pszczołami. Dobry pomysł to już połowa sukcesu. Trzeba odpowiednio wybadać rynek i zorientować się, czego na nim brakuje. A potem resztę formalności zrobić z pomocą urzędów, gdzie powiedzą Ci dokładnie jakie warunki i wymagania trzeba spełnić, jakie dostarczyć dokumenty itp.

Czyli rozumiem, że pomysł masz, skoro już chcesz założyć. Najlepsze to stawianie celów i konsekwentne dążenie do nich. Moim największym wspomagaczem jest zlecenie księgowości, bo nie mam na to czasu, a i pojęcie o ciągle zmieniających się przepisach nikłe, no i wystawianie faktur z systemu, dzięki czemu nie muszę biegać z każdym papierkiem. Od strony formalnej to na pewno dobór samej formy działalności, możesz spróbować w Tax Care, wiem, że maja pomoc przy zakładaniu firmy w ofercie, ja jestem zadowolona ze współpracy z nimi.  

Ale przy okazji nowych pomysłów, to po prostu warto je opatentować. przezorny zawsze ubezpieczony, a przy okazji można sie przekonac, czy ktoś już nas w nim nie ubiegł.  Tutaj wszystko wyjaśniają jakie kroki ku temu warto przedsięwziąć  [link usunięty] bar

Hej, jeśli będziecie szukać stałego IP w niskiej cenie lub abonamentów pracowniczych w naprawdę najniższych stawkach, to sprawdźcie koniecznie OTVARTĄ. To nowa sieć, stawiająca na oszczędności, które zawsze Wam się przydadzą ;)

Zacznij od zbadania rynku, następnie opracuj biznesplan i zobacz, czy działalność się spina.

Zastanów się nad kapitałem. Czy masz własne środki czy będziesz potrzebował zewnętrznego finansowania? Jeśli nie masz pieniędzy, to skąd je weźmiesz, z jakich źródeł skorzystasz?

Później pomyśl o reklamie.

Jeżeli prowadzicie własną firmę i chcecie nią lepiej zarządzać to skontaktujcie się z firmą http://www.facilitime.pl  Firma ta oferuje świetną aplikację, dzięki której zarządzanie firmą i pracownikami jest znacznie łatwiejsze.

Młoda firma powinna dowieść swojej stabilności na rynku oraz tego ze jest odpowiedzialna. Dlatego polecam wam zgłosić się do programu prowadzonego przez  https://www.solidnafirma.pl/Dzięki nim możecie uzyskać odpowiednie certyfikaty, które będą to potwierdzały.

W pełni zgadzam się z wieloma z was. Własna firma to bez wątpienia długa droga, która usłana będzie problemami, wydatkami i ciężką pracą. Ważne, to znaleźć w sobie motywację do tego, aby mimo porażek i upadków, nie załamywać się i pracować dalej na sukces swój i swojej firmy. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym możemy znacznie przyśpieszyć cały proces zakładania działalności oraz przekazać niektóre dziedziny funkcjonowania biznesu do innych firm. Nie wiem czy do tej pory miałeś okazję zapoznać się z ofertą TMF Group? Jeżeli nie, to polecam ci zajrzeć na ich stronę – https://www.tmf-group.com/pl-pl/ Firma TMF Group jest to grono ekspertów w dziedzinie kadr, płac, księgowości oraz sekretariatu korporacyjnego. Działają w ponad 80 krajach na całym świecie, a więc mają bogate i wieloletnie doświadczenie. To właśnie te dwa aspekty, pomagają im oferować najwyższej jakości usługi finansowe dla firm. Tak więc, jeżeli chcesz ułatwić sobie drogę do sukcesu, a jednocześnie zaoszczędzić sobie czasu i pieniędzy, to myślę, że ich oferta przypadnie ci do gustu.

Każdy pomysł na działalność, na nową firmę jest dobry, jeśli tylko wiemy jak ją rozkręcić i mamy pewność, że nam przyniesie zysk i satysfakcję :) Moja przyjaciółka np., która studiowała wzornictwo tkanin, zdecydowała się na założenie biznesu ciuchowego. Szyje ciuchy dla kobiet, ma swój sklep internetowy. Zaczynała od samodzielnego szycia na maszynie, a teraz rozwinęło jej się to ładnie tak, że współpracuje ze szwalnią, z farbiarnią http://www.bilo.pl , która wykonuje dla niej obróbkę tkanin – m.in. barwienie z różnymi efektami (np. efektem postarzenia), czy bielenie, które polega na chemicznym przygotowaniu tkaniny surowej do późniejszej obróbki. Dobrze jej się z tymi podwykonawcami współpracuje i muszę wam powiedzieć, że przyjaciółka świetnie się w tym wszystkim realizuje, w końcu znalazła pracę, w której się spełnia. J Takich biznesów wam też życzę!

Zastanawialiście się nad prowadzeniem spółki? Jest to dobry pomysł, który daje wiele możliwości. Dzięki temu można też się szybko rozwijać czy też rozszerzać biznes o nowe przedsięwzięcia. Sporo informacji na temat spółek znajdziecie tutaj http://www.spolka-w-organizacji.pl . Jest tam blog poświęcony tej tematyce, który prowadzą prawnicy. 

My z żoną otworzyliśmy szwalnię. Od zawsze o tym marzyła, więc pomogłem jej to zrealizować. Z własnego doświadczenia mogę Wam powiedzieć, że grunt to na początku postawić na porządne wyposażenie. W naszym przypadku sprowadziło się to do znalezienia rzetelnej firmy z tego typu asortymentem. Padło na https://www.ombgroup.pl/ i to był świetny wybór.

Moj kumpel założył niedawno firmę meblarską. Wybudował wielką halę produkcyjna i zajmuje się tworzeniem pięknych mebli, które później ozdabiają nasze domy!  To co najbardziej mi się podoba w jego prowadzeniu biznesu to fakt, że nie stoi w miejscu i nieustannie dba o efektywność produkcji. Ostatnio nawiązał współpracę z http://penny-gondek.pl/, firmą która dostarczyla mu kilka bardoz dobrych maszyn, dzięki czemu proces produkcji stał się wygodniejszy i szybszy!

Jeśli nigdy nie prowadziłeś biznesu, a chcesz poważnie się tym sająć to polecam Ci najpierw nauczyć się podstaw księgowości. Postaraj się mieć jakieś oszczędności, zobacz czy dostaniesz jakiekolwiek dofinansowania.