Zaloguj się, aby obserwować  
antenucci

Wasz pierwszy biznes

Recommended Posts

U mnie w rodzinie działa firma organizująca szkolenia :) Najbardziej jednak cieszyło mnie dopracowywanie detali, przykładowo wystrój wnętrz biura, by działało na klientów relaksacyjnie. Dobrą zabawą okazało się również obmyślanie firmowego logo, najlepiej takiego by dobrze wyglądało na firmowych papierach, wizytówkach i pieczątkach. Może się wydawać, że to prosta i przyjemna robota, ale jak zobaczyłam ilość możliwości i kombinacji jaką oferowało AMB na te pieczątki to miałam zajęcie na parę tygodni. Nie wiedziałam, że można spędzić tyle czasu na projektowaniu czegokolwiek. No ale możliwość wyboru to ponoć klucz do sukcesu. Możliwe więc, że to lokalny sklep z zasłonami i ta super firma od pieczątek doprowadzą nas na sam szczyt :P

Sprzedawanie butelek z domu, w szkole kart z chipsów (nie było wymieniania się), jako nastolatka sprzątałam raz na miesiąc domy znajomych moich rodziców - niezła kasa z tego była. Z pięć domków do wsyprzątania - nauczyłam się ze żadna praca nie hańbi i że żeby zarobić dobre pieniadze, trzeba pracować. Nigdy nie narzekaliśmy na brak kasy w domu, ale taka praca daje dużą naukę. Dziekuję więc za to moim rodzicom.

Potem z chłopakiem, teraz mężem, kupowaliśmy stare rowery, naprawialiśmy i sprzedawaliśmy. Ja już się tym nie zajmuje, ale mąż prowadzi sklep rowerowy. Ja będę kombinować ze swoiją firmą. Szukam dobrego pomysłu na biznesplan :)

Jako dzieciak zbierałem puszki i też je sprzedawałem, wyprowadzałem psy sąsiadów i sprzedawałem wygrane pokemony innym dzieciakom ;)

moi rodzice zawsze kupowali mi sprzęt sportowy. po jakimś czasie, jakoś w liceum, ząłożyłem w piwnicy siłownię. dla znajomków była po 1 zł/h a dla nieznajomków 2/h, to były czasy!

I to się nazywa kreatywny sposób na biznes. Bez wątpienia jednak rozkręcenie swojej własnej działalności, takiej już oczywiście poważniejszej, wymaga od nas sporo wiedzy, jak również ogromnego zaangażowania. W związku z tym warto zajrzeć na stronę http://korporacjonizm.com , gdzie to znajdziemy całe mnóstwo artykułów, dotyczących prowadzenie firmy, jak i ciekawych rozwiązań, które mogą okazać się bardzo przydatne.

Nie do końca się zgodzę. Kiedyś było łatwiej zarobić, ale inne możliwości jakie obecnie są były niedostępne. Kiedyś jak nie było pieniędzy to był problem, ciężko było o kredyt, ciężko było o jakąś dotacje, a obecnie? nawet faktury, które mają długi termin płatności jak nam się nie chce czekać to możemy taką fakturę sprzedać tutaj - https://m-faktor.pl/jest to na pewno  dobre rozwiązanie szczególnie dla małych firm, które początkowo walczą o płynność.

Faktem jest że kiedyś łatwiej było zarówno założyć jak i utrzymać biznes. Aktualnie na jego końcowy sukces na prawdę składa się wiele rzeczy - zarządzanie, marketing, sprzedaż, szkolenia zespołu i znacznie więcej.
Nie wystarczy sam pomysł tylko trzeba coś mieć chociaż pieniędzy na start i masę cierpliwości oraz pracowitości. 
Mój znajomy ostatnio rozbudowywał swój tartak - własnie o pomoce marketingu i wiele mu to dało. Teraz też ma [link usunięty] i może znacznie lepiej rywalizować na konkurencyjnym rynku, gdzie liczą się zarówno kontakty, jak i możliwe potwierdzenie własnej jakości

Dlatego właśnie najlepszy pomysł na pierwszy biznes to firma jednoosobowa ;) Moja żona zawsze miała złote ręce i potrafiła wyczarować coś z niczego. Żeby jakoś spóbować wykorzystać ten jej potencjał odłożyliśmy trochę pieniędzy i kupiliśmy hafciarkę komputerową Bernina. Był to strzał w dziesiątke, bo moja cudowna żona odrazu wstrzeliła się w niszę i zaczęła haftować ozdoby ślubne - zaproszenia, obrusy, wstążki i inne dodatki. Jej wzory i pomysły są tak unikatowe, że liczy sobie za nie na prawdę spore sumy. W dodatku nie musi przejmować się innymi pracownikami czy szefem, więc pracuje we własnym tempie i w wybranym przez siebie czasie. Biznes idealny, polecam :D Może nie każdy z was ma taką cudowną żonę jak ja, ale potencjał w biznesie jest ewidentny ;)

Warto udać się do kogoś kto zajmuje się doradztwem biznesowym i poprowadzi szczególnie na początku otwierania własnej działalności, np Rödl & Partner

Moje pierwsze kroki to były same porażki.

Nie spodziewałam się, że wypromowanie swojej marki to taki ciężki kawałek chleba.

W końcu zdecydowałam się na pomoc ze strony profesjonalistów- zainwestować raz a dobrze.

Podjęłam współpracę z firmą www. [link usunięty] , poprowadzili mnie za rękę jak dziecko we mgle :) Kilka kampanii reklamowych, nowa strona, logo, i zyskałam nowych klientów. 

Polecam- zamiast walki z wiatrakami, zdać się na profesjonalistów.

Jako fan żeglowania mój pierwszy biznes miał z tym trochę wspólnego. Kupiłem okazyjnie całkiem niezły jacht od znajomego. Fakt faktem - wymagał wkładu finansowego lecz cena była na tyle atrakcyjna, że stanowczo się opłacało. Jacht przeszedł remont, a ja szukałem dodatkowego wyposażenia dla niego, które to przyciągnie pierwszych klientów. Znalazłem firmę J&A Yacht Equipment http://ja-jachty.pl  i to był strzał w dziesiątkę. Zamówiłem od nich filtry, oświetlenie, grzałki i kilka innych drobiazgów. Na brak klientów nie narzekam, zatem osprzęt musi się sprawdzać .

O kurczę... zaczynałam od sprzedawania moim rodzicom swoich "usług" typu sprzątanie, ugotowanie obiadu itp :D oczywiście, żart ale niemniej to dało mi początek do tego, aby móc działać dalej i tworzyć swój własny, malutki biznesik związany z ubraniami,m dodatkami itp.