Zaloguj się, aby obserwować  
antenucci

Wasz pierwszy biznes

Recommended Posts

Jestem ciekawy Waszych pierwszych kroków związanych z prowadzeniem jakiegoś biznesu. ja zacząłem już w gimnazjum, kiedy to ze znajomym stworzyliśmy mini biuletyn, w którym pisaliśmy o różnych rzeczach (sporcie, muzyce, grach komputerowych). Oczywiście było to raczej dla rozrywki, ale zawsze kilka sztuk się sprzedało (cena nie porażająca - 0,50 gr ;)).

Pierwszy? To chyba jak sprzedawałem swoje plakaty sportowe ;) Miałem wtedy wzięcie i cału stosik, który miałem do sufitu poszedł za jakąś stówkę... Ale cóż, takie czasy, biznes is biznes ;)

Mój pierwszy biznes był zarazem ostatnim, bowiem młody jestem, a to co zacząłem całkiem dobrze mi idzie (odziwo). Postanowiłem swojego czasu zaryzykować, wbrew nieprzychylności bliskich mi osób i wyszło na moje :) Sklep z obuwiem przynosi całkiem fajne doświadczenie i nie żałuję postawionego kapitału.

A ja pamiętam, jak zawsze wynosiłam wszystkie butelki z domu i sprzedawałam w skupie. Tym sposobem miałam swoje pieniądze. Nie były to duże kwoty, ale na swoje zachcianki miałam i najważniejsze nikt mi ich nie dał, ale sama zarobiłam :P .No i na handlu mi zostało. Póżniej skończyłam szkołe handlową.

Ja to skromnie zaczynałam. Razem z kolezanką roznosiliśmy gazetki. Praca szybko nam się znudziła jak równiez chęci. Roznoszenie ulotek po szkole zajmowało nam za dużo czasu więc zrezygnowaliśmy.

Jako dziecko nie pracowałem, miałem ten komfort że rodzice zawsze coś rzucili. W czasie wakacji jednak chciałem juz zarobic pare groszy więcej, więc wyjechałem na obuz, a tam pomagałem w kuchni. W sumie bardzo miło wspominam ten okres.

Mój pierwszy biznes to sprzedaż kosmetyków firmowych. Zapisałam się do znanej firmy i zostałam konsultantką. Na początku wszystkich w rodzinie zaopatrywałam w te kosmetyki że po jakimś czasie mieli mnie dość. Z czasem jednak znalazłam klientki, które chętnie kupywały u mnie.

Gość rgp

Od 15 roku życia zajmuję się sprzedażą instrumentów muzycznych, głównie gitar elektrycznych, efektów gitarowych i wzmacniaczy - hobbystycznie, aczkolwiek spełniam obecnie większość swoich marzeń dotyczących sprzętu i dobrego brzmienia. Moje wymagania wiążą się z oczekiwaniami klasy średniej, łatwozbywalnej - do 6ooo zł. Do moich perełek zaliczam obecnie wzmacniacz Jana Borysewicza z Lady Pank :)

Ja, podobnie jak gusia300, zaczęłam od sprzedaży kosmetyków i właściwie robię to jeszcze do dziś. Teraz mam już mniej czasu na to (studiuję, dodatkowo robię studium no i pracuję nad stronami WWW), więc przychody są znacznie mniejsze, ale nieraz udało mi się nieźle na tym zarobić :)

Widze że sprzedaż kosmetyków aby zarobic pare groszy to dobry pomysł. Też myśle aby zacząć sie tym zajmować. Do pracy na cały etat nie bardzo moge iść bo jeszcze szkoła, a pare groszy by się przydało :P No i doświadczenie bym zdobyła co teraz jest bardzo ważne.

Moim takim poważniejszym biznesem (nie liczę jakiegoś zbierania puszek i makulatory, bo to już od dobrego 12 roku życia :P) było granie w tibię i sprzedawanie przedmiotów. Grałem jakiś czas dla przyjemności, poznałem tą grę baaaardzo dokładnie, wybiłem się i grałem tak, by z polowań zawsze się zwracało i wpadało te 200zł~ na miesiąc+przyjemność z gry (ale konto już sprzedane i szukam nowych wrażeń) ;]

Ja kiedyś próbowałam sprzedawać kosmetyki Avon i niestety skończyło się to nieciekawie - kurier zostawił paczkę u sąsiadów i oni tę paczkę ukradli. On wypisał kwit potwierdzający tak niewyraźnie, że nie potrafił wskazać kto był winień. Poczułam się bardzo nieswojo, bo mieć złodzieja na własnym piętrze to gorzej nie można trafić. Na szczęście nie mieszkam już tam i nie żałuję tego;)))

Poważny to wydawanie i sprzedaż książek. Zawiesiłam. Teraz wracam do tego:))) Ale sama bez spółki - przedtem miałam słynną s.c

Sprzedaż filtrów do wody (osmoza odwrócona) była moim pierwszym małym biznesem.

Teraz prowadzę rodzinny biznes ( firma sprzątająca) i stawiam pierwsze kroki w e-biznesie:-)

Mój pierwszy biznes to konto na allegro i sprzedaż smyczy do telefonów komórkowych, później atrap drogich telefonów, później - kupowałem hurtowo bieliznę taką na wieczory panieńskie i takie tam i również sprzedawałem na allegro - zarobki były niezłe przebitka nawet 400%. Ale wystawianie aukcji i latanie na pocztę i obecnie coraz większa konkurencja - zaprzestałem.

Obecnie uderzam w branżę IT, alt to jeszcze w trakcie budowy.

Pierwszy prawdziwy biznes ( nie praca etatowa ) to stary dobry MLM w firmie na A. działało. Dziś zajmuje się zupelnie innymi rzeczami ale nie mogę powiedzieć, że nie przydały mi się takie doświadczenia...

A ja pamiętam, jak zawsze wynosiłam wszystkie butelki z domu i sprzedawałam w skupie.

Ha miałem podobnie w wieku kilku lat ;)

W ok 2000 r. zarobiłem pierwsze pieniądze w powiedzmy ebiznesie jak to się dziś określa ;)