Zaloguj się, aby obserwować  
antenucci

Haracze

Recommended Posts

Chciałbym poruszyć ten temat, gdyż mimo załagodzenia w ostatnich latach to i tak chyba występuje. Mieliście jakieś doświadczenia z tym związane? Jak z tym jest? Płacą Ci najwięksi, czy nie tylko? Jest na to jakiś sposó, jeśli jest się szantażowanym przedsiębiorcą?

Mnie nic takiego na szczęście dotąd nie spotkało i mam nadzieję, że nie spotka. Z tego co wiem, haracze to była codzienność w latach 90-tych i teraz, jak na cywilizowany (?) kraj przystało, ich ilość zmniejsza sie z roku na rok. Tyle bynajmniej kiedyś przeczytałem i usłyszałem we wiadomościach ;)

Nie znaczy to, że zniknęły zupełnie ;) Ostatnio nawet słyszałem o procesie jakiejś grupy 'ochronnej', która ciągnęła pieniążki od pewnego państwa... Powiedzmy sobie szczerze i otwacie -chołota jest, była i będzie - nie ważne, czy stłumiona czy nie..

No ale co oni za haracze ściągną od właściciela sklepiku u Ziutka? Od większych przedsiębiorców to już o wiele szybciej, ale nie od takich tam małych sklepików.

Oj byś się zdziwił jaki Ziutek może mieć czasami problem jak ktoś go zastrasza a ten w niewiedzy co zrobić z tym płaci niezły haracz.

A i od Ziuta można zapewne brać haracz... Gadacie, biadolicie, aż strach założyc własną działalność, bo w każdej chwili mogą wejść do sklpu życzliwi panowie w dresach... Ja dziękuję.

A i od Ziuta można zapewne brać haracz... Gadacie, biadolicie, aż strach założyc własną działalność, bo w każdej chwili mogą wejść do sklpu życzliwi panowie w dresach... Ja dziękuję.

Aj tam strach, tego typu dranie to już sprawa coraz bardziej rzadka. Ja prowadziłem kilka rzeczy, ale w swoim życiu z tego typu chamstwem się nie spotkałem i mam nadzieję, że nie spotkam. Mam szczęście czy po prostu wyolbrzymiony jest ten problem? ;)

rads nie zgadzam sie z tobą

mieszkam w miejscu cywilizownaym ? hehe a osotanio w moim miesicue była sprawa sądowa własnie takiej grupy która rozpracowywala tylko takie małe sklepy.

w razie szantażowania haraczami nalezy sie niezwłocznie zglosic na policje zaraz po pierwszym miesiącu kiedy każą zaplacić...a potem dla policji to jest pestka kiedy maja już wszystkie namiary na sklep itp a tak kiedy ludzie nic nie zgłaszają a potem taki w telewizji jeden z drugim sie wypowiada ze on nie zgłosil pomocy nie dostał i teraz ma pretensje

Z tym haraczem to prawda?. Ja myślałam, że takie rzeczy dzieją się tylko na filmach. Człowiek daje ostatni grosz, zaciąga pożyczki żeby wystartować z małym interesem a tu zjawią się jacyś goście i rządają kasy za co?. Jak narazie nie spotkałam się z czymś takim ani moi znajomi ale może nie chcą o tym mówic bo kto będzie się chwalił że daje haracz.

Również nie słyszałam o ludziach którzy pobierają haracze. Mieszkam w średnim mieście, w którym jest kilka małych sklepików. Pracowałam w jednym z nich i nigdy się nie natknełam na takie coś. Sklep był całodobowy, więc mieliśmy ochrone w nocy.