Zaloguj się, aby obserwować  
annameri

księgowość - samodzielnie czy przez biuro ?

Recommended Posts

Witajcie :) Jakie jest Wasze zdanie na temat prowadzenia księgowości ? Lepiej korzystać z biura rachunkowego czy może lepiej rozliczać się samodzielnie ? Tej drugiej opcji troszkę się obawiam bo jednak nie mam żadnego doświadczenia w tej kwestii. 

Co do samodzielnego rozliczania, to według mnie tylko jak ma się pojęcie i dużo wolnego czasu na śledzenie wszystkich zmian. Mi księgowość prowadzi Tax Care, nie płacę dużo, bo mam u nich stały abonament, a mam pewność, że wszystko będzie na czas i poprawnie. 

A może lepiej byłoby jednak poszukać najpierw w innych źródłach ? Wtedy możesz powiedzieć że sprawdziłeś wszystko i dobrze dokonać wyboru :D.

[link usunięty]

księgowość, podatki i wszystkie te sprawy wymagają nieustannego bycia na bieżąco bo przepisy lubią się zmieniać bardzo często a wiadomo lepiej nie narobić sobie bałaganu w papierach. Jestem zdania, że dobrze jest podjąć współpracę z dobrym biurem rachunkowym. Może poszukaj gdzieś w najbliższej okolicy ?

dokładnie też uważam, że biuro rachunkowe to najlepsza opcja. ja mam swoje sprawdzone, z którym współpracuje od lat ale nie wiem skąd jesteś :) Ja mieszkam na Śląsku więc jak coś to dawaj znać to podam Ci namiary :)

cookie jak masz jakiś sprawdzony namiar na Śląsku to daj znać na pewno się przyda. Czytałam już troszkę i dowiadywałam się wśród znajomych i polecają mi firmę Kasprzyk i Niziołek. Może coś wiesz na ich temat ?

no to dobrze słyszałaś bo chciałem polecić właśnie to miejsce :) Mają dwie siedziby i w Gliwicach i w Sosnowcu. Moją księgowością zajmują się już prawie rok - wszystko rozliczanie w terminie. To spory komfort psychiczny bo nie muszę już samodzielnie tego wszystkiego rozliczać.

Dnia 22.11.2017 o 18:20, annameri napisał:

Witajcie :) Jakie jest Wasze zdanie na temat prowadzenia księgowości ? Lepiej korzystać z biura rachunkowego czy może lepiej rozliczać się samodzielnie ? Tej drugiej opcji troszkę się obawiam bo jednak nie mam żadnego doświadczenia w tej kwestii. 

Twoje obawy są uzasadnione. Popełnić błędy bardzo łatwo a sankcje dotkliwe. Oto klika najpopularniejszych biur w regionie ślaskim  http://abcporady.pl/biura-rachunkowe-w-slaskiem-ktore-popularne-w-najwiekszych-miastach/ które poprowadzą dokumentacje podatkowe i ubezpieczeniowe firmy. Dodatkowo jest wsparcie merytoryczne w podejmowaniu decyzji. Mimo wszystko biuro to spokój, można zająć się biznesem.

Chcesz szybko i bezproblemowo przesłać pieniądze za granicę? Wejdź na [link usunięty] i przekonaj się, że nie jest to skomplikowane. Na stronie możesz poznać opinie o nowoczesnych platformach umożliwiających międzynarodowe wysyłanie pieniędzy oraz dowiedzieć się, jak to zrobić.

moim zdaniem lepiej samodzielnie bo zaoszczędza się naprawdę dużo pieniędzy można spróbować choćby przez [link usunięty] bo też mają niskie opłaty miesięczne i prosty w obsłudze panel w którym można wystawiać faktury i w każdej chwili zrobić stosowne poprawki czy choćby utworzyć bazę klientów żeby za każdym razem nie musieć wpisywać na nowo

Samodzielnie, jednak z pomocą programu do faktur i dokumentów  [link usunięty]  .  Oprócz wielu przydatnych funkcji, jest to program pozwalający generować plik JPK. 

A co sądzicie o jakimś dobrym szkoleniu z księgowości, aby można było samemu zająć się obsługą własnej firmy w tym zakresie? [link usunięty] , co prawda kursu z księgowości póki co nie widzę, ale na pewno pojawi się, ponieważ firma prowadzi tego typu szkolenia.

To zależy od wielkości firmy. Ja bym jednak wybrała [link usunięty] , gdyż nie mam pojęcia o księgowości. Koleżanka, która prowadzi biznes, powiedziała mi, że korzysta z usług tego biura rachunkowego i polecała mi je. Zachwalała. Powiedziała, że są zawsze terminowi, to w ogóle najlepsza księgowość jaka powstała w Lublinie. 

Jak widać opcji jest wiele ale ja i tak za nic w świecie nie zamieniłbym mojego obecnego biura na prowadzenie księgowości samodzielnie. Z kilku względów - teraz mam więcej czas na rozkręcanie biznesu i pozyskiwanie klientów i śpię spokojnie bo wiem, że w papierach mam idealny porządek :)

Zgadzam się - ja też w życiu nie zdecydowałabym się na samodzielne prowadzenie księgowości. Bez dwóch zdań - za takie sprawy powinni odpowiadać fachowcy, specjaliści :) A ja jestem laikiem w tym obszarze, tzn. orientuje się, ale nie na tyle, aby spokojnie spać - bez obaw o kontrolę z US itp. Jeśli chodzi o  [link usunięty] , to mogę polecić Capital Audyt, nas obsługują i bardzo sobie chwalę :) 

dzięki za wszystkie namiary :) Jestem już po rozmowie z właścicielem tej firmy rodzinnej z Gliwic i wszystko wygląda bardzo obiecująco. Widać, że myślą kreatywnie i szukają najbardziej korzystnych rozwiązań dla każdego klienta indywidualnie.

ja też jestem klientką tej firmy z Gliwic od kilku dobrych lat :) Najpierw prowadzili mi prostą księgowość, potem doszły kwestie związane z kadrami ( mają specjalistę od spraw personalnych ) i w międzyczasie jeszcze rozliczanie podatku VAT z UE. Także ofertę mają bardzo kompleksową a cenowo też wygląda to bardzo konkurencyjnie więc warto.

Związku z zamknięciem aktualnego forum, zapraszamy na nowe forum!!!

Zapraszam serdecznie na nowe forum o biznesie ->>>>> [link usunięty]

Zapraszam do rejestracji, udzielania się, oraz polecaniu!

Nie jestem najlepszy w prowadzeniu księgowości dlatego zdecydowałem się zgłosić do profesjonalnego biura rachunkowego. Korzystam z usług http://www.superksiegi.pl z Wrocławia i polecam ich również wam.

Trudno jednoznacznie odpowiedziec na to pytanie. Duzo zalezy od tego jakiego rodzaju biznes prowadzisz i na jaka skale. W Polsce niestety nie jest to latwym zadaniem ze wzgledu na cala ta biurokracje oraz dosc wysokie koszta zatrudnienia. Jaka opcje bys nie wybral to zawsze mozna pokusic sie o jakas optymalizacje. Zawsze te kilkanascie procent w skali roku bedzie na plus. Pytalem sie jednego znajomego wlasnie o ta kwestie i wspomnial mi o platformie Aleo - [link usunięty] ktora skupia bardzo duzo firm oferujacych uslugi finansowe jakich szukasz. Dobrym startem bedzie rozejrzenie sie po aktualnych ofertach z Twojej okolicy, wykonaniu paru telefonow i porownaniu cenowo jak zmiana wyjdzie na plus.

Ja korzystam z usług biura rachunkowego www.podatki-rodak.com z Katowic i jestem bardzo zadowolony z ich usług bo robią to naprawdę dobrze.  W swojej ofercie maja też też opcję wirtualnego biura oraz oferują usługi z zakresu prowadzenia audytu zewnętrznego., prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów, sporządzanie sprawozdań do Gus sporządzanie na życzenie klienta  miesięcznych deklaracji podatkowych dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym i ZUS, oraz ich elektroniczna transmisja.

Ja rozliczam się w biurze rachunkowym w  Liczydło w Warszawie na Powsińskiej . Do tego biura trafiłem całkiem przypadkiem kiedy rezygnowałem ze współpracy z biurem poprzednim. Nie wiązałem jakiś większych planow z tym biurem..... bo potrzebowałem rozliczyć się na już.... i zostalem tu już na stałe i jestem 2 lata lako zadowolony klient. 

A w Katowicach ? słyszałam, że dobre biuro rachunkowe jest na Monte Cassino 20  w biurze Plus  Ja własnie zmieniam biuro ksiegowe na inne i już nie od jednej osoby słyszałam, że mają bardzo dobrą ofertę cenową dla nowicjuszy.  Poprzednie biuro rachunkowe w pewnej kwestii mnie zawiodło i dla tego zmieniam.