Zaloguj się, aby obserwować  
annameri

księgowość - samodzielnie czy przez biuro ?

Recommended Posts

Musimy sobie przekalkulować na co mamy ochotę i na co mamy czas. Jesli miesięcznie wystawiamy jedną fakture i jeśli nie mamy wielu faktur kosztowych, niewiele stoi na przeszkodzie abyśmy nie zdecydowali sie na rachunkowość prowadzoną samodzielnie.

Z drugiej strony jesli firma bedzie sie rozwijała to sprawy rachunkowe mogą zajmować o wiele więcej czasu . Wtedy lepiej jest oddać to w ręce biura rachunkowego,które będzie w stanie za nas wszystko załatwić. Polecam tutaj dobre biuro z Warszawy.

Duży plus za możliwośc kontaktu. Mozna w każdym momencie zadzwonić i dopytać się o dręczące nas kwestie.  http://www.biurorachunkowe-creative.pl/

Radziłbym trzymać się z dala od możliwości prowadzenia księgowości samodzielnie. Nawet najlepszy program komputerowy do samodzielnej księgowości nie wyłapie wszystkich błędów, a urzędnicy uwielbiają je wręcz wyłapywać i ścigać przedsiębiorców o uregulowanie kar pieniężnych za niedopatrzenia i błędy. Bezpieczniej jest podjąć współpracę z zewnętrznym biurem rachunkowym. 

Wszystkim osobom, które prowadzą swój biznes w Poznaniu polecam zgłosić się do biura rachunkowego http://www.mbjbiznes.pl Sam z nimi współpracuję od dawna i jestem zadowolony z jakości świadczonych przez nich usług.

Zdecydowanie dobre biuro rachunkowe. Po pierwsze, przepisy podatkowe są dość skomplikowaną materią, więc ich samodzielne ogarnięcie może być trudne. 

Po drugie, zmiany są częste i trzeba być na bieżąco, przez co brakuje czasu na prowadzenie biznesu.

Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie biura rachunkowego. Przy stosunkowo niewielkich kosztach ma się spokój. 

Jednak kluczowa sprawa to odpowiedni wybór takiego biura rachunkowego. Na co szczególnie zwrócić uwagę? Przede wszystkim na doświadczenie, wiedzę, certyfikaty, obsługiwanych klientów. 

Księgowość najlepiej załatwiać za pośrednictwem biura. Jeśli jesteś z okolic Katowic to mogę Ci polecić biuro Tag Expert. Warto zobaczyć na co ich stać ;)

Jeżeli nie jesteś specjalistą ds. księgowości, lepiej skorzystaj z pomocy biura. Z tym wszystkim można się nieźle "zachachmęcić" i problemy gotowe. Jeżeli jednak czujesz się na siłach samodzielnie prowadząc księgowość dużo zaoszczędzisz.

Moim zdaniem najlepiej jest przez biuro.  Kiedyś prowadziliśmy firmę w Szczecinie i korzystaliśmy wtedy z usług biura rachunkowego Ed-Pro Expert z .Wielkopolskiej.  Biuro oferuę pomoc w  obsługe  firmy każdej wielkości i nie ma dla nich rozwiązań niemożliwych :) 

Właśnie najlepiej jest mieć biuro rachunkowe z polecenia. Tu mogę polecić biuro adamus.net.pl z Warszawy. Lubię z nimi współpracować, bo prosto tłumaczą zawiłości ksiegowe i podatkowe. Do tego są terminowi i nie popełniają błędów, a to pozwala spokojnie prowadzić firmę

Ja mam super namiar na biuro księgowe,które świadczy usługi z zakresu doradztwa gospodarczego oraz rachunkowo-finansowego dla firm polskich i zagranicznych  .Biuro Liczydło z Powsińskiej 106  takie usługi świadczy kompleksowo. 

Lepiej powierzyć księgowość komuś kto się na tym zna. Mi zależało na obsłudze jak najwyższej jakości, dlatego zdecydowałem się na kancelarię biegłego rewidenta. Polecam wam zgłosić się do http://www.zkco.pl jeżeli prowadzicie firmę w Warszawie lub okolicach.

My zlecamy firmie. Od dwóch lat zajmuje się tym dla nas ASK-Finance  z Katowic i jesteśmy w 100% zadowoleni z jakości ich pracy. To prawdziwi profesjonaliści, dobrze zorganizowani, wszystkiego należycie dopilnowują no i cenowo jest naprawdę w porządku.

Ja korzystam z biura rachunkowego i jestem zadowolony z ich usług już od bardzo dawna. Kancelaria do , której chodzę to Kancelaria rachunkowo-podatkowa w Żywcu, która  mieści się na Komonieckiego 1  Biuro  zajmie się prowadzeniem księgowości pełnej i uproszczonej, a także usługi z zakresu kadr i płac. 

Ja zdecydowanei wybieram biuro! Jeśli jakiekolwiek sprawy mojej firmy miałbym powierzyć zewnętrzenj firmie to byłby to właśnie finanse. To newralgiczna działka, która naprawdę wymaga specjalistycznej wiedzy. Jeśli sie o tym nie wie za wiele, lepiej zdać się na ekspertów. Ja zaufałem  https://marshallion.pl/ .

Cześć!

Uważam, że prowadzenie księgowości samemu nie ma sensu i jest nieefektywne. Bariera wejścia w postaci konieczności poznania podstaw wiedzy z zakresu podatków dochodowych, podatku VAT, ZUS czy innych danin, które musisz uiścić do US jest zbyt duża aby miało sens robić to samemu. W sytuacji gdy możesz skorzystać z internetowego biura rachunkowego w okolicach 100zł/miesiąc rachunek jest prosty. Zwłaszcza na początku warto swoją energię kierować na rozwój biznesu a nie niuanse biurokracji.

pozdrawiam!

Ja bym się bala prowadzić  tak ważna rzecz samodzielnie.  Dla tego naszą księgowość oddaliśmy w dobre ręce do kancelarii  Biura Prawniczo-Księgowego  Krystyna i Katarzyna Wawrzynek  w  Katowicach . 

Dnia 3.10.2018 o 15:21, takecare napisał:

zdecydowanie biuro, spędzisz nad tym więcej czasu niż myslisz

Zgadzam się, ja też ambitnie na początku chciałam się zająć księgowością sama. Skapitulowałam już w pierwszym miesiącu i podpisałam umowę z tax care. Obsługa jest online, mi to pasuje, bo nie musze biegać do księgowej, tylko wszystko załatwiam z domu.