faramir

Sprzedaż przez internet

Recommended Posts

Mówi się, że to przyszłość i należy w to inwestować. Ale ja ostatnio coraz częściej słyszę, że otwieranie sklepów i serwisów nastawionych na sprzedaż coraz mniej się opłaca, bo istnieje już zbyt silna konkurencja. Więc jak z tym jest? Czy to wciąż jest takie przyszłościowe dla potencjalnych inwestorów, czy już straciło nieco na wartości, a konkurencja już istniejąca w różnych dziedzinach jest nie do pokonania?

Wszystko zależy od kreatywności i wyobraźni. Wg. mnie to wciąż bardzo duże pole do popisu, nawet jeśli konkurencja istnieje. Nie ma takiej, której nie da się pokonać wg. mnie. W końcu dobry pomysł i zapał mogą zdziałać cuda ;)

Również uważam, że to dobre pole.

To nic, że jest duża konkurencja i Twój udział w rynku może nie być największy, pamiętaj, że ten rynek w Polsce ciągle jest w fazie rozwoju i rośnie i rośnie, więc jest o co powalczyć.

Pewnie, że to duże pole do popisu. Rynek rozwija się właśnie dzięki takim inwestorom, dlatego warto zainwestować w otwarcie takiego typu sklepu mimo, że na początku nie będziemy osiągać dużych zysków. Wszystko z czasem się ustabilizuje i wkroczy na odpowiedni tor.

Konkurencja potrafi zabić. Ale odpowiednie środki, które pomogą rozwijać się takim sklepom i myślę, że to konkurencja będzie mogła się bać.

Nie chodzi dokładnie o dzielenie się klientami panu tribe, a zapewne o to, żeby dogadać sie odnośnie cen, promocji, rabatów itd. A współpraca może przecież polegać na połączeniu sił w jedność.

No to znajdź mi kolego kogoś kto się będzie chciał z konkurencją połączyć w jedność. Nie oszukujmy się konkurencja na rynku jest bardzo potrzebna.

Konkurencja jest potrzebna do odpowiedniego działaniu rynku, ale ta zdrowa konkurencja i uczciwa. Można by powiedzieć, że profesjonalna, która stoi na tym samym poziomie co ty rzucając niskie ceny swoich ofert, a nie że robią byle co i byle jak i tym samym dobierają nam klientów mimo, że nie spełniają odpowiednich warunków by zadowolić własnego klienta.

Gość rgp

Gdyby nie konkurencja, to nie byłoby sensu ulepszać danego produktu :). Firmy rywalizują ze sobą coraz to lepszymi ofertami, bo inaczej ciężko pozyskać/odebrać klienta.

Zawsze przytrafią się osoby, dla których najważniejszym czynnikiem jest najniższa kwota. Jednak mimo to, rośnie z dnia na dzień liczba tych, którzy stawiają na jakość i zadowolenie klienta. Zostaną tylko ci najlepsi i ci najtańsi :). To chyba jedyna część przyszłościowego świata, gdzie warto popadać w skrajność :)...

Według mnie sklep internetowy to dobry pomysł. Nie musisz wynajmować dodatkowych pomieszczeń, nie trzeba nawet zatrudniać sprzedawców.Koszty niskie z porównywaniem do sklepu tradycyjnego no i zasięg do większej ilości klientów.

Sprzedaz przez internet jeszcze w Polsce raczkuje wiec duze szanse do popisu. Jestem w UK i dopiero tutaj widze co oznacza sprzedaz przez internet. Ostatnio kupilem nawet opony i felgi do samochodu przez internet. Takze widze ze najblizsze pare lat sprzedaz przez internet w Polsce bedzie sie wciaz rozwijac.

Sprzedaz przez internet jeszcze w Polsce raczkuje wiec duze szanse do popisu. Jestem w UK i dopiero tutaj widze co oznacza sprzedaz przez internet. Ostatnio kupilem nawet opony i felgi do samochodu przez internet. Takze widze ze najblizsze pare lat sprzedaz przez internet w Polsce bedzie sie wciaz rozwijac.

Ja też jestem w UK i kupuje różne rzeczy - ostatnie zakupy to telewizor LCD, a teraz można i w Polsce wszystko kupić przez sieć;)

Witam znowu ja, zapomniałam dopisać, że będę juz zaniedługo sprzedawać ksiązki przez sieć - mam jednak dylemat - rozmawialam z pozycjonerami - ksiazki i ksiegarnie to cięzki kawalek do wprowadzenie na TOP 10, bede probowala inaczej :)))

Handel istnieje od kilku tysięcy lat. Tak naprawde zawsze będą powstawać nowe sklepy i na pewno da sie w tym zarobić sporo pieniędzy

Przez internet nie kupuję często, ale to tylko ze względu na brak kasy, bo jak do tej pory, w żadnym wypadku mnie nie oczukali, znaczy się, raz zdażyło się, że dostałam nie to co chciałam, ale wystarczył jednen telefon i dostałam to co chciałam.

Mówi się że przez internet jest niebezpiecznie. Ale pytam pod jakim kątem. Szanujące się sklepy internetowe posiadają o podają w sposób wyrazisty gdzie znajdują się ich placówka. Są zarejestrowane jako firmy i chodź działają w internecie to jednak posiadają numer REGON i są łatwo "namierzalni". Nie mówię o tych sprzedawcach którzy nie posiadają działalności gospodarczej i oferują niższe ceny. Ale czy naprawdę stać nas na oszczędność narażając się na ryzyko braku satysfakcji. Ale wracając do sprzedaży w internecie. Przecież oferta służy nam do podjęcia decyzji czy towar opisany na stronie i zdjęcie nas zadowala. Sklepy w internecie dbają o swoją reputację gdyż myślą o pozostaniu na rynku długie długie lata.

Kolejną sprawą jest wygoda. Kiedyś kupiłem komputer. Aby go kupić musiałem pojechać do miasta pochodzić po kilku sklepach. Powiedziano mi że niestety nie mają takich dziś na stanie ale za tydzień proszę przyjechać na pewno będzie. Czy na pewno? Tego nie wiem. Około dwóch dni straconych na szukaniu tego swojego upatrzonego sprzętu z wybory średnio okazałego za cenę 20 zł kosztów tego że przywiążą nam gotowy sprzęt pod "drzwi"

Ktoś powie serwer i gwarancja. Podstawą jakości jest posiadanie na produkt gwarancji. A co robi sklep tradycyjny innego niż internetowy odsyła sprzęt do producenta.

Jednym słowem sprzedaż internetowa to coś co nam kupującym oszczędza czas , daje coraz więcej bezpieczeństwa, możliwość szerokiego wyboru produktów które nas interesują oraz daje radość i wygodę z kupowania

Na uruchomienie takiego biznesu potrzebny będzie kapitał. Warto skorzystać z dotacji z PUP na rozpoczęcie działalności gospodarczej. To kilkanaście tysięcy złotych, które można przeznaczyć na sprzęt, zatowarowanie, reklamę. O tym, jak napisać wniosek o dotację z urzędu pracy: krb.waw.pl/jak-wypelnic-wniosek-o-dotacje-z-urzedu-pracy/