Johnny

YouTube Community - rynek wart ponad 70 mld $

YouTube za 5 lat  

1 użytkownik zagłosował

 1. 1. Czy YouTube ma szansę zepchnąć telewizję na margines?

  • Tak
   1
  • Nie
   0


Recommended Posts

Cześć,

Nikomu nie trzeba wyjaśniać czym jest YouTube. Warto jednak pochylić się nad trendem, który pokazuje, że YouTube ma szansę zepchnąć telewizję na margines oglądalności. Najpopularniejsi YouTuberzy zarabiają dziesiątki milionów rocznie. [link usunięty][link usunięty] . Mimo swoich rozmiarów YouTube nadal nie umożliwia i nie zamierza umożliwić kontaktów znanych z serwisów społecznościowych. YouTuber ma dość ograniczony kontakt ze swoimi odbiorcami. Są subskrypcje, lajki, komentarze pod filmami, nie ma jednak możliwości by YouTuber mógł zbudować swoją społeczność! Nie ma również możliwości na interakcję pomiędzy fanami / subskrybentami YouTubera. Budując własną społeczność influencer - YouTuber mógłby zwielokrotnić swoje przychody nie tylko ograniczając się do lokowania produktów i przychodów z reklam ale również mógłby zarabiać na całej społeczności. Mógłby być małym Zuckerbergiem! Sama jego społeczność, poprzez interakcję ze sobą nawzajem mogłaby na tym bardzo skorzystać. Można sobie wyobrazić, że popularni YouTuberzy mają kilka milionów subskrybentów, z którymi mogliby stworzyć prywatną społeczność ukierunkowaną na dany temat. Nie mówiąc o niezależności, która znaczy wiele w dobie poczynań YouTuba / Facebooka (nagminne blokowanie treści).

Widząc braki YouTuba, trend i niszę która się pojawiła postanowiliśmy zbudować Platformę wspierającą prywatne sieci społecznościowe.

-->  [link usunięty]

Joivy umożliwia tworzenie tematycznych / profesjonalnych sieci społecznościowych, które mogą być naturalnym i bardzo prostym uzupełnieniem kanałów na YouTube. Mogą one przekształcić subskrybentów, czyli jednokierunkową listę odbiorców w zwartą i wymieniającą się informacjami grupę użytkowników tematycznej sieci społecznościowej, której właścicielem jest autor kanału. Dzięki temu odbiorcy kanału, poprzez współudział w sieci społecznościowej, mogą zacząć współpracować przy tworzeniu kanału z innymi, którzy są zainteresowani podobną tematyką. Joivy jest narzędziem, które ma za zadanie wszechstronnie wspierać takie działanie.

Krótka prezentacja co oferujemy YouTubowym Społecznościom.
[link usunięty]


Platformę uruchomiliśmy niedawno. Poinformowaliśmy tylko znajomych i przyjaciół. Pierwsze tysiąc naszych użytkowników pokochało ideę prywatnych społeczności, pomogło i nadal pomaga szlifować platformę do perfekcji. A my słuchamy. 

-->  [link usunięty]


Chciałbym poznać Wasz zdanie na temat przyszłości YouTuba i idei prywatnych społeczności / grup.

 • Czy uważacie, że przyszłość należy do YouTuba i może on zepchnąć media głównego nurtu, potocznie zwane telewizją, na margines?
 • Czy prywatne społeczności, tematyczne grupy to przyszłość sieci społecznościowych?

 

PS.
Założyłem przykładową społeczność portalu MamBiznes :-).

-->  [link usunięty]

-->  [link usunięty]

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Wczytywanie...