Zaloguj się, aby obserwować  
klarowna

Jaki fotelik samochodowy wybrać dla dziecka?

Recommended Posts

Muszę kupić coś takiego, ale nie wiem czego najlepiej szukać i na co zwracać uwagę podczas zakupów. 

Tutaj https://www.hulahop.pl/wiadomosc/jaki-fotelik-samochodowy-do-300-zl-wybrac-ktory-najlepszy/3375/ znalazłam jakiś artykuł na ten temat. 

Chętnie jednak dowiem się czegoś więcej. 

Może podpowiecie też jakieś rzeczy od siebie?

Znajoma polecała mi fotelik  [link usunięty]  w przedziale wagowym 9-18 kg. Widziałam taki w sklepie dzidziusiowakraina.pl, wybór mają naprawdę duży i jest możliwość zakupu nawet na raty :) 

Bezpieczeństwo dzieci podczas jazdy autem jest dla mnie priorytetem. Na początku stosowałam fotelik, a teraz w chwili gdy me dziecko osiągnęło 15 kg zaczęłam stosować Smart Kid Belt. Urządzenie z dwoma klamrami, którymi dopasowuje się pasy bezpieczeństwa do wymiarów dziecka. Urządzenie to powoduje, że dziecko podróżuje bezpiecznie nie tylko w naszym aucie lecz podczas jazdy taksówką czy w autokarze podczas wycieczki. Łatwo je schować w torebce więc łatwo się z nim przemieszczać i mieć zawsze je przy sobie.

Dnia 12.12.2017 o 09:11, wierzba napisał:

Najważniejsze, żeby fotelik był bezpieczny i dostosowany do wieku oraz wagi dziecka.

Dokładnie, to jest najważniejsze.

Potwierdzam że maxi cosi jest dobry, też taki kupiliśmy w https://www.sklep-smile.pl/foteliki-samochodowe i ma wszystkie potrzebne atesty więc na pewno jest dla dziecka bezpieczny a to najważniejsze :)

Słyszałam, że  [link usunięty]  są bardzo dobrej jakości? Jeśli chodzi o wykonanie, bezpieczeństwo, funkcjonalność. I z tego co widziałam - bardzo fajnie wyglądają :) 

Tani, budżetowy i bezpieczny bo można nim wozić dziecko tyłem jest fotelik Babysafe Westie. Montuje się go na isofix, a w razie potrzeby można zamontować go przodem do kierunku jazdy.

Ten Smart Kid Belt wydaje się być ciekawym rozwiązaniem. Widziałam artykuł o nim na stronie chyba Auto Świat. Całkiem ciekawie opisali to rozwiązanie. A sam pas to obecnie idealne rozwiązanie w momencie, gdy poruszasz sie z dzieckiem w dużym mieście niekoniecznie swoim autem. Taksówka/uber obecnie nie musi zapewniać fotelika a nie wyobrażam sobie noszenia ze sobą fotelika przez cały czas. Taki pas staje się idealnym rozwiązaniem w takim przypadku.

Obecnie korzystamy z Extreme z Easy Go. Nowoczesny fotelik, bardzo uniwersalny, bo ma opcje poszerzania oparcia i siedziska, wiec na długo na posłuży :) poza tym jest solidnie wykonany, ma mocny zagłówek, wygodne podłokietniki z uchwytem na kubek. Cena jest bardzo korzystna jak na taką jakośc, my zamawialismy przez internet.

Chyba takie są najlepszą opcją. My właśnie zdecydowaliśmy się na liam plus od lionelo, który mąż wypatrzył na wpadnij.pl. Mamy znajomego policjanta i powiedział nam, że spokojnie możemy go kupić, że jest naprawdę dobry. Mi podoba się w nim to, że ma 3-stopniową regulację nachylenia oparcia, więc synek będzie mógł spać w pozycji półleżącej.

Dnia 7/4/2018 o 22:53, MartynaZa napisał:

Ten Smart Kid Belt wydaje się być ciekawym rozwiązaniem. Widziałam artykuł o nim na stronie chyba Auto Świat. Całkiem ciekawie opisali to rozwiązanie. A sam pas to obecnie idealne rozwiązanie w momencie, gdy poruszasz sie z dzieckiem w dużym mieście niekoniecznie swoim autem. Taksówka/uber obecnie nie musi zapewniać fotelika a nie wyobrażam sobie noszenia ze sobą fotelika przez cały czas. Taki pas staje się idealnym rozwiązaniem w takim przypadku.

100% sie zgadzam, tez wlasnie kupilismy smart kid belt na orlenie, bo wprowadzili go tam teraz do sprzedazy :) nie dosc, ze fajna alternatywa to jeszcze bezpieczenstwo potwierdzone badaniami.

Dnia 24.07.2018 o 21:25, mustynia napisał:

100% sie zgadzam, tez wlasnie kupilismy smart kid belt na orlenie, bo wprowadzili go tam teraz do sprzedazy :) nie dosc, ze fajna alternatywa to jeszcze bezpieczenstwo potwierdzone badaniami.

Fajnie że o tym piszecie bo zastanawiałam się nad zakupem ale po opiniach w sieci zdecydowałam się kupić. No i faktycznie pas ten jest wygodny, zabieram go ze sobą do torebki, używam  w taksówce czy w autobusie. Funkcjonalny i nie drogi, jak dla mnie warto.

Bezpieczeństwo i komfort dla dziecka to podstawa.

Dobrze aby fotelik miał odpowiednie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa, system ISOFIX, miał możliwość przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy jak najdłużej.  Polecam foteliki Maxi Cosi dla noworodków, szczególnie Pebble Plus mają najlepsze wyniki w testach.

Osobiście kupowałam fotelik tutaj dla mojego noworodka, wybór jest spory: http://emaluszek.pl/produkty/foteliki-samochodowe/foteliki-0-13-kg/

Najważniejsze - waga dziecka. Fotelik musi być dopasowany do malucha. Ale mało kto przywiązuje wagę do tego, że fotelik powinno się dobierać do auta. Nie każdy fotelik sprawdzi się w każdym aucie. Ja się nie znam kompletnie na fotelikach, dlatego podjechaliśmy do specjalisty, który nam w tym pomógł :)

Zerknij na firmę BabySafe https://babysafe.eu/ . Bardzo dużo dobrego o nich słyszałem. Znajomi chwalili sobie jakość wykonania oraz użytych materiałów. Na bezpieczeństwie dziecka nie ma co oszczędzaj. Lepiej kupić coś porządnego i być spokojnym.

Dl starszego dziecka 15-36 polecam ten pas podtrzymujący Smart Kid Belt, sami go używamy i na prawdę rewelacyjnie się sprawdza. Ma certyfikaty, dopuszczony do używania nawet za granicami kraju. Wystarczy filmiki na YT zobaczyć

Siostra szukała bardzo długo idealnego fotelika i ostatecznie padło na Baby Safe. Kupowała w sklepie Tosia gdzieś w Warszawie na fajnej promocji i jest zadowolona

Gdy kupowałam model dla synka miałam mega wątpliwości, ale w sklepie Tosia, zakupiliśmy ostatecznie model cybex, który jest wysokiej jakości i mieścił się w przedziale cenowym jaki przyjęliśmy. Bardzo fajna sprawa. Polecam

Dnia 4.07.2018 o 22:53, MartynaZa napisał:

Fajne rozwiązanie. Mobilne. Ja tu widzę jeszcze zastosowanie przy korzystaniu z wszelkich samochodów wypożyczanych na minuty.  Jest ich coraz więcej i raczej w komplecie nie mają fotelika. Taki pas można mieć zawsze przy sobie i awaryjnie użyć w takich samochodach. Przecież nikt nie będzie biegać po mieście z fotelikiem nie wiedząc czy go się użyje.

Bardzo fajny wybór mają w tym sklepie tosia, ostatnio zamawiałem dla córki fotelik Recaro i przyszło szybko. Fotelik mega komfortowy dla dziecka, cenowo ok, a dodatkowo ma wszystkie atesty

Dnia 12.05.2020 o 14:56, Barti78 napisał:

Bardzo fajny wybór mają w tym sklepie tosia, ostatnio zamawiałem dla córki fotelik Recaro i przyszło szybko. Fotelik mega komfortowy dla dziecka, cenowo ok, a dodatkowo ma wszystkie atesty

Zgadzam się w 100%, w sklepie tosia mająnaprawdę extra wybór i też kupiliśmy model Recaro, super opcja dla wymagających podróżników

Szeroki wybór fotelików znajdziesz również w ofercie firmy www.foteliki.szczecin.pl. Ja zamówiłem stamtąd bezpieczny fotelik dla noworodka. Posiadają bardzo szeroki asortyment i atrakcyjne ceny. Na pewno pomogą Ci także podczas wyboru odpowiedniego produktu.