Zaloguj się, aby obserwować  
kamillo

Praca za granicą, jechać samemu czy z agencją?

Recommended Posts

Dzień dobry, myślę nad wyjazdem do Niemiec. Chciałabym podjąć tam pracę w charakterze opiekunki osób starszych. Sporo się ogląda w telewizji , że opiekunka osób starszych została oszukana w Niemczech. Dlatego mam duże obawy. Są w naszym kraju agencje, które pośredniczą w znalezieniu pracy jako opiekunka osób starszych: https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/, sądzicie, że to bardziej bezpieczna opcja?? Potrzebuje na prawdę troszkę zarobić, natomiast nie chcę pracować dwa miesiące za darmo. Proszę o wypowiedź ludzi, którzy wyjechali  w charakterze opiekunki osób starszych do Niemiec.

Jest sporo ofert firm kierujących do pracy za granicą typu https://www.opiekunki.aterima.pl/ ale wydaje mi się, że to nie jest praca dla każdego. Tylko najbardziej zdeterminowani poradzą sobie z przeciwnościami, których pewnie nie brakuje. Mimo przeciwieństw o współpracy z agencjami warto pamiętać, bo często jest u nich praca od ręki.

Najlepiej złapać kontakt do osób, które z daną agencją wyjeżdżały, to chyba jedyny sposób, żeby pozbyć się obaw. No i sprawdzić agencję we wszystkich możliwych rejestrach.

Najlepiej znaleźć pracę przez znajomych. Kolega pojechał do pracy do Niemiec z agencją. Potem sam tam sobie załatwił pracę i ściągnął brata. Często przyjeżdżają w dni wolne do domu, bo z Ekspres Bus  mają tanie przejazdy. A busy są komfortowe, wyposażone w klimatyzację i tv. Jeżdżą punktualnie. i nie ma problemu z zabraniem większego bagażu.