meronia

Prezenty.. ach prezenty..

Recommended Posts

Witajcie! 
Pochwalcie się prezentami jakie otrzymaliście lub jakie kupiliście! 
Ja jeszcze niestety nic nie dostałam, czekam z niecierpliwością do świąt (taka rodzinna tradycja),  ale udało mi się upolować super naszyjnik dla teściowej na stronie https://www.otozegarki.pl/bizuteria-rodzaj/naszyjniki. Kiedyś wspominała mi że chciała kupić podobny ale się spieszyła, później go już nie znalazła. 

Co kupiliście swoim bliskim na święta? 

U mnie bogate w tym roku prezenty były i bez pożyczki się nie obyło.  Na szczęście skorzystałem z tej porównywarki i znalazłem kredyt bez odsetek, który zacznę spłacać dopiero w połowie roku. Tak to można pożyczać.

U nas nie ma tradycji dawania sobie drogich prezentów, więc ja kupuję takie, które mogą się przydać obdarowanemu na co dzień i nie kosztują miliona monet.
Rozglądam się aktualnie za sprawami kosmetycznymi i przeglądam paletki cieni: http://goldenrose.pl/produkty/oczy/palety/professional-palette-eyeshadow---paleta-cieni-do-powiek---golden-rose.html , żeby dobrać dla kuzynki odpowiedni zestaw.
Poza tym kupiłam już w zasadzie dla wszystkich to, co zaplanowałam: trochę dodatków, jak krawaty czy paski, trochę kalendarzy na Nowy Rok, odrobinę słodyczy.

Warto też zawsze przy oakzji obdarowywania się dać prezent drugiej osobie który będzie dawał z siebie np.  stały dopływ gotówki, lub duży jednorazowy. Koszt takiego prezentu zaczyna się od 100 $ a potrafi bardzo mile zaskoczyć i zaskakiwać całym rokiem.

Swego czasu popularne były bony do sieciówek, jak ktoś kupuje w danym sklepie, to zamiast kupować mu kolejną parę skarpetek lepiej właśnie podarować taki bon.

Gdybym dostała gotówkę to już mam plan, na co wydałabym ją w mgnieniu oka.
Upatrzyłam sobie meble włoskie do salonu , które muszę mieć! Jak nie teraz, to za chwilę!
Następna okazja na taki prezent, np. od męża, w marcu, na urodziny! Musze tylko powoli przygotować grunt.
Jakie pomysły na to, żeby mu zasugerować, co uszczęśliwiłoby mnie na wiosnę?

Ja kupiłam dla cioci metamorfozę w salonie InHarmony w Warszawie, tylko, że ona jakby naprowadziła mnie na to. Mówiła, że bardzo chciałaby, żeby profesjonaliści doradzili jej co, do ubioru, makijażu, fryzury. Była bardzo zadowolona bo zmiana niesamowita :)

Odnośnie prezentu to wszystko sprowadza się do budżetu jaki posiadamy oraz zainteresowań, hobby danej osoby i tym warto się sugerować.  Jeżeli podasz budżet to jak najbardziej będziemy w stanie pomóc i doradzić :) Poszukaj w sklepach internetowych, to dużą wygoda.

Budżet jest ważny, ale nie najważniejszy. Myślę, że najważniejsze  jest czy prezent spełni swoje zadanie, ucieszy, będzie użyteczny, pokaże zaangażowanie, akceptację, pogłębi relacje, nagrodzi za coś. Prezenty można dawać prywatnie i służbowo. Nawet te służbowe mogą w jakimś zakresie stanowić koszt firmy. Jak to zrobić znalazłam informacje na

https://www.portalfk.pl/ksiegi-rachunkowe/prezenty-dla-pracownikow-na-nowy-rok-poznaj-skutki-ksiegowe-i-podatkowe-16962.html

nasza rodzina wychodzi z założenia że obdarowujemy się tylko na urodziny. Często skladamy się na prezent dla solenizanta. Prezenty są wyszukane i z reguły pierwszej potrzeby. Tak jak dla mojej mamy, która strasznie lubi gotować. Prezentem jest piekarnik 600 FLEX SurroundCook. Ma duza komorę z piecioma poziomami ustawiania blach, nawet na 3 poziomach jednocześnie. Więc mama gotuje a my zajadamy

właśnie ja tez wolę jeden prezent a konkretny i nie pogardziła bym takim prezentem jak piekarnik600 FLEX Suroundcook.  Po co mi kilkanaście sztuk niepotrzebnych rzeczy jak jeden konkretny prezent będzie mi towarzyszył przez lata i jeden dzień dłuzej