Zaloguj się, aby obserwować  
nugget

video blog

Recommended Posts

witam chcialbym zalozyc swoj pierwszy ebiz zaznaczajac na poczatku z niskiego pulapu... na start w chwili obecnej to 2/3 tys. zl

myslaem o video blogu ktory prezentowalby video komercyjne o jakiejs okreslonej tematyce z ewntualna opcja komentowania glosowania etc.

czy aby umiescic film na swojej stronie wystarczy zgoda autora(wlasciciela)?

nie ukrywam ze reklama ewentualne pozycjonowanie video klientow na mojej stronce bylby glownym/potencjalnym zrodlem zysku

jak sie na to zapatrujecie czy warto sprobowac??jak zbadac rynek??

ankiety, mailing??

licze na pomoc gdyz jestem zielony :PP

Na samym początku zastanów się na czym chcesz zarabiać, większość video blogów to dodatek do strony lub nie dochodowe hobby. Może sklep jakiś ? W takim budżecie jeśli będziesz oszczędzał i sporo rzeczy sam robił się zmieścisz.

chcialbym zarabiac na reklamie :P

i mysle ze zysk nie bylby mniejszy niz ze sklepu ktorych i tak jest juz mnostwo

bardziej mnie ciekawi jak dotrzec do potencjalnych klientow :)

dobrze a skad brac towar do sklepu??

sklep to jednak mozolna praca nieco

reklama charakteryzuje sie dynamika lub jej brakiem

albo cos sie trafi albo nic

proste

mam jeszcze pytanko czy jest jakis sposob zeby zarejestrowac swoja stronke jako firme aby miec prawo autorskie

na podstawie ktorych beda zawiazywane umowy partnerskie??

ciężko znaleźć dobrą hurtownie w necie, która wszystko ładnie pięknie proponuje. Polecam transport z chin lub ogólnie za granicy

a to juz sie wiaze z wiekszym kosztem po za tym sama stronka i jej utrzymaniae (sklep) wiaze sie chyba z nieco wieksdsymi kosztami niz 3tys

ponaglam pytanie czy aby zawiazywac drobne umowy parterskie strona www musi byc jakos zarejestrowana???

jak masz sklep internetowy to musisz dokonać wszystkich procedur związanych z rejestracją www pod swoją działalność

a jesli jest to stronka tylko reklamujaca dane produkty??

jak skusic producentow aby reklamowali sie wlasnie u mnie jesli stronka jeszcze nawet nie istnieje??

czy jesli wspolprac wiaze sie nieodplatnie jest szansa aby spisac jakas umowe partnerska ktora okresla na jakiej zasadzie reklamy sa prezentowane

???

btw: dzieki za odzew

mam jeszcze pytanko ktory hosting wybrac

dodam tylko ze chce zalozyc stronke z filmami video powiedzmy o laczniej wielkosci ok 300mb (na poczatek gdyz domniemam ze serwisy oferuja duzo wieksza pojemnosc)

i jaki transfer danych

gdyz ogladanie filmow przez duza rzesze ludzi wiaze sie z zapotrzebowaniem na dosc duzy transfer (wiem ze firmy oferuja mozliwosc zwiekszenia limitu ale jaki by mi starczyl na poczatek??)

czy sa jakies wymagania sprzetowe abym mogl updatowac stronke codziennie u siebie w domu

czy to zalezy tylko od hostingu a lacze i pc na jakim bede to obslugiwal nie jest istotne??

Prawdę powiedziawszy nie wiem czy ma sens tworzenie wideo bloga. Nie lepiej promować swoje filmy na YT czy jeszcze lepiej - na Twoja.tv? Twoja.tv (http://twoja.tv/) to portal z materiałami video tworzonymi i umieszczanymi przez użytkowników. Jego przewagą nad YT jest to, że filmy te transmitowane są również na specjalnym kanale telewizyjnym, a więc można dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców. Do tego można zdobywać nagrody, itp.