victord

Promocja serwisu - pozycjonowanie

Recommended Posts

Każdy serwis czy sklep internetowy niezależnie od tego czy jest najstawiony na zarabianie poprzez reklamę, sprzedaż produktów czy usług aby osiągnął swoje założenia w momencie jego tworzenia musi zostać skutecznie wypromowany w sieci.

Jedną z najpopularniejszych metod promocji firm oraz serwisów internetowych jerst pozycjonowanie. To właśnie pozycjonowanie w początkowych fazach rozwoju każdego biznesu w internecie odgrywa kluczową rolę. Dobrze dobrane słowa kluczowe, optymalizacja strony pod kątem reakcji przeglądarek, dodanie do katalogów oraz osiągnięci jednej z czołowych pozycji w wynikach wyszukiwania to klucz do sukcesu w sieci. Aby trafnie dokonać wyboru firmy lub osoby prywatnej, która zajmie się pozycjonowaniem naszego serwisu należy wziąść pod uwagę kilka czynników. Po piewrwsze jeśli posiadamy serwis, który w przyszłości ma przynosić nam zyski a nie znamy się na pozycjonowaniu to lepuej zlecić to firmie albo też osobie prywatnej. Niestety nie mamy pewności czy dana osoba czy firma jest kompetentną, czy posiada odpowiednie zaplecze pozycjonerskie. Dlatego też należy w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym jakim budrzet jesteśmy w stanie przeznaczyć na samo pozycjonowanie. Nie trudno znaleźć na firmę lub osobę, która podejmie się promocji naszej stron/serwisu, ale koszty jakie poniesiemy w pierwszej jego fazie mogą być nieporownywalne z tymi jakie przyjdzie nam zapłacić z chwilą, kiedy nasza strona zostanie zbanowana przez google. Nic nam nie da to,że przez pierwszy miesiąc będziemy widzieć naszą stronę w top 10, kiedy po miesiacu lub dwoch spdanie ona na odległą pozycję. Dlatego też aby pozychonowanie przyniosło oczekiwane rezultaty musi zostać wykonane profesjonalnie. Sta też unikajmy osób/ firm ktore od razu na wstępie swojej odpowiedzi na nasze zapytanie dają gwarancję pozycji. One nie są w stanie zagwarantować tego, co jedynie mogą pokusić się o to, aby serwis znalazł się w top 10. Odrzucajmy również takie oferty w których dostajemy propozycję pozycjonowania. Jest wiele firm, które w owszem są w stanie dać naszemu serwisowi wysokie pozycje na dane slowa kluczowe, ale w rzeczywistości to żaden problem dla nich gdyż te słówa/ frazy są bardzo łatwe. Często spotyka się takżę firmy, które pozycjonują poprzez programy typu SEO., biorąć za to grube pieniądze, i liczą że albo się uda albo stracimy klienta.

Dlatego wybierajmy zawsze firmy lub osoby prywatne ktore mają bogate portfolio i mogą je nam pokazać. Przewagą firm nad osobami prywatnymi/ freelancerami jest też to,że dbają one o swoją renomę i nie mogą sobie pozwolić na to,żeby stracić kilenta, gdyż prócz pozychonowania mają w sowjej ofercie projektowanie stron itd a zadowolony klient zawsze wróci prócz tego poleci firmę swoim znajomym.

chciałbym tylko dodać, że pozycjonowanie wcale nie jest tak skomplikowanym procesem jak to się wydaje!!

Sam dobrze znam się na pozycjonowaniu i na prawdę ceny jakie firmy pozycjonujące biorą za takie usługi są O WIELE ZA WYSOKIE! Webmasterzy, którzy tworzą strony robią kawał dobrej roboty (zazwyczaj), a dostają mniej pieniędzy, niż pozycjonerzy, którzy zwyczajnie się obijają. Nie będę zdradzał tajników oczywiście :P, ale na prawdę nie jest to nic trudnego, no może jest to czasochłonne i wymaga ciągłego doglądania, ale za takie "doglądanie" firmy też biorą kase.

Pozycjonowanie - czyli jak zarobić, ale się nie narobić.

Oczywiście zaraz pozycjonerzy i specjaliści SEO będą krzyczeć, że gadam bzdury i że jest to proces niezwykle delikatny i skomplikowany, ale muszą bronić źródła dochodów.

chciałbym tylko dodać, że pozycjonowanie wcale nie jest tak skomplikowanym procesem jak to się wydaje!!

Jako że działa sie na algorytmach których sie nie zna a jedyna metoda zdobywania wiedzy to próby i błędy to rzeczywiście jest to proste :)

delikatne - niekoniecznie ale czasochłonne (i to cholernie ) TAK .

Rozumiem że kolega "pozycjonuje" na adderze i jakiś systemach wymiany . Zycie powodzenia przy trudniejszych frazach i utrzymaniu wyników na dłuższą metę

No nic wracam do obijania sie :)

pozdrw.

PS. jeśli to takie easy ,to załóż firmę która sie tym będzie tylko tym zajmować , i pogadamy po roku działalności tej firmy . Łatwo i prosto to szło pozycjonować jakieś 2 lata temu gdy katalogi coś jeszcze znaczyły

jak juz ktoś tutaj wspomniał całe SEo nei jest tak skomplikwoane jakto nie którzy magicy próbują zrobić

dobre narzędzia troche kasy i dwie trzy ksiazki na temat SEO i jazda ;)

narzędzia to podstawa

[link usunięty]

Stary temat, ale dużo ostatnio przeglądałam i znowu tu trafiłam. Może komuś się przyda świeży artykuł na temat co to pozycjonowanie i jak wygląda [link usunięty]

To polecacie kogoś dobrego? Znajomy podsunął mi do pozycjonowania stron [link usunięty] - ale to Zawiercie, więc daleko ode mnie i nie wiem... czy to ma jakieś znaczenie? Współpraca zdalna jest równie dobra co tradycyjna?

O pozycjonowaniu stron www słyszało niemało osób. Nie każdy jednak wie, że pozycjonowanie stron www jest nie tylko potrzebne, ale wręcz konieczne. Na czym polega pozycjonowanie stron www? Odpowiedź jest prosta. To działania, prowadzące do tego, by określona strona internetowa, na określone słowa kluczowe, była wysoko w wynikach wyszukiwania. Jak doprowadzić do tej sytuacji? Pozycjonowanie stron www teoretyczne jest proste, stąd mylne przekonanie, że można je wykonać we własnym zakresie.
Pozycjonowanie stron www, jest teoretycznie bardzo proste, ale własnymi działaniami możemy zrobić bardzo niewiele. Potrzebne jest zaplecze stron, którego większość osób po prostu nie ma i niemałe umiejętności oraz wiedza na temat pozycjonowania. Warto pamiętać, że pozycjonowanie stron www jest bardzo dyskusyjne, źle wykonywane, może doprowadzić do tego, że strona www przestanie się pojawiać w wyszukiwarkach, lub będzie w wynikach wyszukiwania, na określone słowa kluczowe będzie jednak nie do znalezienia.
Czy warto pozycjonować samodzielnie? Oczywiście, że nie. Pozycjonowanie stron www to zajęcie dla fachowców. Jeśli chcemy, by nasza strona była pozycjonowana w sposób odpowiedni, a pozycjonowanie stron www przyniosło odpowiedni efekt, zapłaćmy za pozycjonowanie i zlećmy tą pracę tym, którzy się na tym znają i zrobią to dobrze, bez ryzyka, że nasza strona otrzyma karę od google w postaci filtra lub bana. To wbrew pozorom niezbyt wysokie koszty i efekt, który może przełożyć się na zysk. Warto o tym wiedzieć i nie oszczędzać na specjalistach od pozycjonowania.  Jeśli nie chce Wam się czekać długo na efekty pozycjonowania, to zawsze można skorzystać z linków sponsorowanych Google AdWords - [link usunięty] .

Ja słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat agencji Soluma SEM. Mój znajomy jakiś czas temu otworzył sklep internetowy i korzystał z ich pomocy w kwestii pozycjonowania i audytów SEO. Dodatkowo zaproponowano mu badania konkurencji i okazało się, że wcześniej pomijał kilka ważnych kwestii z nią związanych. Generalnie współpraca okazała się bardzo owocna więc myślę, że warto się z nimi skontaktować :)

pozycjonowanie jak najbardziej :) ale pamiętaj że tutaj budżet nie może być za mały bo efektu nie będzie :) możesz jeszcze takie działania wesprzeć np publikacją artykułów sponsorowanych dzie frazy kluczowe będą podlinkowane na twoją stronę. Taką usługę możesz zakupić m in na  [link usunięty]  opcja ciekawa, bo sam piszesz arty więc masz pewność, że żaden babol nie pójdzie w świat. :) 

Dokładnie, należy wybierać tylko sprawdzone firmy. Ja również korzystam z usług firmy ( [link usunięty] ), którą otrzymałem z polecenia. Jak narazie jest wszystko ok i jestem zadowolony z prowadzonych działań przez nich. 

[link usunięty]

Witam serdecznie, chciałbym zaprosić Państwa do darmowego uczestnictwa w konferencji szkoleniowej e-commerce dla branży spożywczej i AGD. Uczestnictwo jest darmowe.

Tematy wykładów/szkoleń m.in.:

1. Gotujemy dobry sklep internetowy- Jak robić e-commerce ze smakiem, głową i nie skazywać się na porażkę już na starcie?

2. Omnichannel w 5 smakach. 5 sposobów na wszechobecność Twojej marki.

3. Nowa metoda płatności, która zwiększy atrakcyjność sklepu  Płacę później to metoda płatności, która gwarantuje zapłatę za zamówienie w ciągu 30 dni bez dodatkowych kosztów.

4. Przez e-commerce do klienta - Chcesz wiedzieć, jak kanał e-commerce może wpływać na wewnętrzne procesy związane ze sprzedażą oraz jak wykorzystać ten potencjał?

5. Płatności online od kuchni- Bogate menu w rozwiązaniach płatniczych wpływające na budowę pozytywnego UX

6. Treści, które sprzedają- Co zamieścić na stronie sklepu, żeby zwiększyć ruch i konwersję?

7. Facebook, bon apetit! Czyli jak znajdować klientów i prowadzić skuteczne działania sprzedażowe na Facebooku dla branży H&F?

8. Receptura i składniki niezbędne dla sukcesu wdrożenia e-commerce- Potężna, skoncentrowana dawka wiedzy na bazie case studies.

9. Pomysł na... smaczny email marketing w branży food - Opowiem Ci, jak wykorzystać maila w branży food i sprawić, by Twój odbiorca miał apetyt na więcej.

Dla wszystkich uczestników zapewniamy lunch.

Link do rejestracji: [link usunięty]

Ja również wolałabym skorzystać z firmy, która ma doświadczenie w seo. Jeśli szukacie kompetentnego zespołu, który zajmie się pozycjonowaniem Waszej strony internetowej - sprawdźcie ofertę firmy Fox Strategy. To  [link usunięty] , która pomogła w odniesieniu sukcesu wielu firmom.

Myślę, że warto skupić się na firmach, które mają już swoją renomę i mają dobrą pozycję w branży. Ja pozycjonowanie swojej strony zostawiłem w rękach BauerSEO - [link usunięty] i jestem bardzo zadowolony z wyników. W moich rękach jest jedynie akceptowanie przesyłanych treści lub od czasu do czasu przygotowanie jakiegoś wartościowego opisu. Resztę zmian optymalizacyjnych wykonuje opiekun mojego pakietu, z którym jestem w stałym kontakcie. Na bieżąco wysyłane są raporty, gdzie w czytelny sposób przedstawione są efekty współpracy. Ja mam wybrane konkretne frazy, na które jestem pozycjonowany, ale jeśli ktoś woli, może wybrać usługę pozycjonowania całego serwisu. Szczerze polecam, to profesjonaliści.

Ja też juz od dłuższego czasu staram się zgłębić temat pozycjonowania. Istotna kwestia okazuje się być budowa własnego zaplecza SEO, znalazłem na ten temat fajny artykuł https://seo.ltb.pl/jak-zrobic-dobra-tematyczna-strone-zapleczowa/. Branża SEO jest bardzo dynamiczna, dlatego nie można uznać jakąś metodę za pewnik, ponieważ za chwile może być ona już nieskuteczna.   

Jeśli poruszamy ten temat, należy wspomnieć o optymalizacji współczynnika konwersji. Sądzę, że warto zadbać o możliwie duży ruch na stronie, który będzie prowadził do takich działań klientów, które przyniosą nam dochody. Wiele ciekawych informacji na ten temat można przeczytać w artykule - http://www.ideo.pl/firma/o-nas/nasze-publikacje/wspolczynnik-konwersji-i-jego-nieustanna-optymalizacja,95.html.

Jest wiele elementów, o których trzeba pamiętać. Jeżeli nie mamy na to czasu to najlepiej zlecić to komuś, kto się na tym zna.  Wybierając firmę, której chcemy zlecić [link usunięty] musimy brać pod uwagę wiele czynników, nie tylko cenę. Cena nie powinna być kryterium decydującym, gdyż decydując się na nadmierne oszczędności możemy więcej na tym stracić niż zyskać. Są na szczęście firmy, takie jak Semsolutnions, które grają w otwarte karty i klient wie, za co płaci.

Ja całkowicie odradzam samodzielne zabieranie się za próbę pozycjonowania i optymalizacji Waszych stron, bo może to się dla nich bardzo źle skończyć. Znam wiele przypadków, w których moi znajomi uważali, że to nie jest wcale takie trudne i sami sobie poradzą i kończyło się to filtrami i banami nałożonymi na strony i płaczem, bo musieli wydawać mnóstwo pieniędzy, żeby ktoś im te kary próbował usunąć. Ja chociaż mam jakiekolwiek pojęcie zarówno o pozycjonowaniu jak i optymalizacji, to i tak samodzielnie się za to nie zabieram, bo możliwe pomyłki mogą mnie bardzo drogo kosztować. Jest wiele Agencji SEO, u których możecie zlecić wycenę SEO, ale tutaj https://www.semtec.pl/wycena-seo/ macie ją całkowicie za darmo, a sama agencja istnieje na rynku od wielu lat i pozycjonuje strony bardzo dużych graczy.

ostatnio na rynku pojawiła się nowa firma SEO, która oferuje swoim klientom pozycjonowanie ale tylko i wyłącznie nastawione na ochronę środowiska i wszystko co z tym związane. moim zdaniem to świetna inicjatywa, która zwraca uwagę na rosnący konsumpcjonizm i zalewanie polskiego rynku produktami ze wschodu. ich strona [link usunięty]

Pozycjonowanie stron to zdecydowanie najskuteczniejsza strategia marketingu internetowego - powierzona profesjonalistom witryna będzie zarówno promować markę poprzez zwiększoną widoczność w wynikach wyszukiwania jak i konwertować użytkowników na klientów, czy to w postaci leadów czy sprzedaży w sklepie internetowym. Zapewniamy dogłębną analizę witryny, jej  optymalizację techniczną, dobranie fraz wartościowych dla klienta oraz stały nadzór nad postępem procesu pozycjonowania. Nie szukaj dalej, dowiedz się więcej!

[link usunięty]

Pozycjonowanie to bardzo złożony i czasochłonny proces, jeśli się nie ma pojęcia można narobić więcej złego niż dobrego. Obecnie algorytm Googla bardzo często się zmienia. Aby być na czasie należy śledzić zagraniczne blogi najlepiej za oceanu. 

[link usunięty]

Podstawy znajdziesz na:  [link usunięty]  

Web Development | Tworzenie i pozycjonowanie stron www

Jeśli ktoś byłby zainteresowany samodzielnym pozycjonowaniem to polecam stronę: [link usunięty] - jest to sklep seo z usługami z zakresu link buildingu, copywritingu, wizytówek nap, etc. 😉

Warto też sprawdzić na jakiej pozycji nasza strona jest nie tylko w Google, ale również w innych wyszukiwarkach. Tutaj https://sitechecker.pro/pl/search-engines/ sobie zerknijcie i zobaczcie listę najlepszych wyszukiwarek. Jest ich sporo i pewnie o niektórych nawet nigdy nie słyszeliście. Niektórzy jednak używają ich jako alternatywy dla Google. 

W ostatnim czasie bardzo dobrze działają na pozycjonowaną stronę artykuły o naszym biznesie na innych stronach www i blogach powiązanych tematycznie z naszą.  Oczywiście są płatne ale warto.