bdamianus

Jak pozyskać klientów i jaką formę reklamy wybrać?

Recommended Posts

Witajcie!

Aktualnie przebywam w Anglii, ale za ok. 2 miesiące wracam do Polski, ponieważ dostałem interesującą propozycję pracy. Mam zająć się pozyskaniem i dbaniem o klienta, a także marketingiem firmy, która jest dealerem rolet zewnętrznych, bram rolowanych i segmentowych, markiz, okien, żaluzji, itp. Oczywiście firma dba również o montaż i serwis.

Zastanawiałem się nad skutecznym sposobem pozyskania klientów. Na lokalny marketing brandingowy mam pewne pomysły, ale potrzebuję też pewną baza klientów.

Firma sygnowana jest nazwiskiem jednego ze znanych sportowców (boksera), dla społeczności lokalnej jest bardzo rozpoznawalny.

Nasuwają się Wam jakieś pomysły?

jestem za reklamą w sieci,

Ja bym jeszcze dodał odnośnie pozycjonowania, że warto oprócz zdobywania pozycji w wyszukiwarce, zainteresować się pozycjonowaniem grafiki w google maps. W wielu branżach dzięki temu można wygenerować dużą ilość wejść na stronę :)

O, o tym nigdy nie słyszałem - dosyć ciekawa opcja.

Pomysły zaproponowane przez innych użytkowników są rzeczywiście dobre, ale ja ze swojej strony zaproponowałabym coś bardziej oryginalnego, mianowicie materiały POS. Mam na myśli różnego typu stojaki reklamowe, broszury produktowe, woblery, cenówki, traye czy shlef stoppery, które mogą być wykorzystywane do promocji marki, produktu bądź usługi w punkcie sprzedaży (m.in. sklepie, stanowisku firmowym, salonie firmowym, targach biznesowych itp.) Tutaj masz przykładowe realizacje - http://www.emano.com.pl/. Myślę, że to dosyć ciekawe.

W skutecznym pozyskiwaniu klientów najlepiej pomoże nam odpowiednie http://trivo.pl/doradztwo-marketingowe/. Fachowcy z branży dobiorą strategię reklamową do potrzeb i możliwości naszej firmy, a sami nie będziemy musieli się głowić, która metoda będzie dla nas tą najbardziej opłacalną.

Obecnie najskuteczniejszą formą jest reklama w sieci. Jeśli nie istniejesz w sieci, nie istniejesz w ogóle. Wypadałoby założyć stronę internetową i ją pozycjonować. Wtedy pozyskasz klientów.

Dokładnie!

Wystarczy, że zwiększy się ruch na twojej stronie, a od razu zauważysz jak sprzedaż rośnie :-)

Wiadomo- to zabieg wcale nie taki prosty do osiągnięcia, ale odpowiednia firma czy wiedza wiele w tej kwestii pomaga i umożliwia.

Bardzo fajny poradnik w formie e-book znajdziesz na http://getfound.pl/jak-w-ciagu-miesiaca-zwiekszylismy-ruch-na-stronie-o-720/

Ja akurat nie bawiłabym się w studiowanie całej kampanii SEO tylko zleciła to firmie/osobie, która się na tym zna- BARDZO DOBRZE.

Wiadomo, że jak kampanie wykona się źle to poleci stronka na pozycjach, albo zostanie całkowicie zablokowana przez google- czego by chyba nikt nie chciał.

Dlatego ja korzystam w tych sprawach tylko z usług sprawdzonej i pewnej firmy jaka jest http://sklep.siteseo.pl/

Faktem jest, że obecnie Google to świetna opcja na pozyskanie nowych klientów, a popularność tej wyszukiwarki będzie raczej tylko rosnąć. Także nie ma co czekaż aż konkurencja nas wyprzedzi i warto zająć się tematem reklamy internetowej już teraz.

teraz najlepszym sposobem na pozyskanie klientów jest stworzenie strony internetowej i fanpage na facebook-u

Ja bym powiedział, że to nie jest najlepszy, ale wręcz konieczny sposób na pozyskiwanie klientów. Gdyby to jeszcze było takie bezproblemowe na jakie brzmi... Niby nic trudnego: ściągnąć sobie darmowy program do tworzenia stron www, przeczytać poradnik o tworzeniu FP i... gotowe? Niekoniecznie. Nie można zlekceważyć oczywistej prawdy, że strona internetowa jest wizytówką firmy. Jeśli chce się przyciągnąć klientów, a w dalszej perspektywie odnieść sukces, to trzeba takie szczegóły dopracować. Większość przedsiębiorców pewnie nie ma ani czasu ani umiejętności, aby samemu się tym zająć, więc najlepiej po prostu zlecić to zadanie fachowcom. Moim zdaniem agencja interaktywna będzie dobrym wyborem. Przede wszystkim dlatego, że nie patrzy na temat jednowymiarowo, przez co może zaoferować wiele rozmaitych rozwiązań mających na celu promocję firmy. A różnorodność przekazu reklamowego może się bardzo opłacić.

Najlepszą formą reklamy w sieci są zabiegi SEO!!!

Ja korzystam z takiego abonamentu całorocznego na http://seo-www.pl i płacę tylko za efekty i osiągnięcia.

Nie narzekam na pozycję mojej stronki w google :-)

7.gif

W zasadzie jedyne co mi przychodzi na myśl, to właśnie ta forma. Szukajcie innowacji. Wiadomo, że opieranie się na tych samych formach reklamy co wszyscy inni, tak na prawdę nigdy efektów nie przyniesie. Bo w jaki sposób?

Przy reklamie sprzedawanych produktów warto skorzystać z oferty firmy wykonującej zdjęcia.

http://www.prezentacjeobrotowe.pl pozwolą na lepsze wyeksponowanie produktów

i przyciągnięcie klienta.

Można u nich wybrać sobie odpowiedni pakiet, w zależności od ceny oferują kilka rodzajów prezentacji.

Kiedy zlecacasz całą kampanię 3d, to firma dba o każdy element i na pewno wszystko będzie dopracowane. Oczywiście wszystko tak na prawdę zależy od budżetu, celu, typu itd. ale generalnie dopracowanie całości jest wykonalne bez cudownych technik.

Zakładając, że sama oferta jest atrakcyjna, a dodatkowo, czy usługa jest wysokiej jakości. Reklama zwróci uwagę, ale żeby faktycznie klient się tym zainteresował, ta oferta musi być na prawdę mega atrakcyjna.

Ale ta reklama musi się rzucać w oczy, musi być ciekawa, efektowna, mieć interesujący przekaz.

Jedynie wtedy to faktycznie może generować konwersje. Wiem na własnym przykładzie jak to wyglądało.

Pewnie, że robi, ale tylko wtedy jeśli jest odpowiednio umieszczone - tak żeby ludzie mieli możliwość zobaczenia tego.

Tutaj nawet kąt padania słońca ma znaczenie, bo może być to na szybie niewidoczne.

Nie przesadzaj - może nie aż tak, ale rzeczywiście jeśli uda się dopracować każdy szczegół, jeśli reklama będzie odpowiednio dobrana, to wszystko powinno być w porządku. Tylko kwestia porządnej oferty - reklama zwróci uwagę, resztą zależy już od tego, co zaoferujecie.

Wydaje mi się, ze trzeba z reklama iść wielotorowo. Wiele sposoów promocji trzeba wykorzystywać. Od [link usunięty] , przez promocje, kupony rabatowe itd.

Wydaje mi się, ze trzeba z reklama iść wielotorowo. Wiele sposoów promocji trzeba wykorzystywać. Od http://formatdruk.eu/, przez promocje, kupony rabatowe itd.

Masz rację powinno się korzystać z każdej formy reklamy bo trafić do największej liczby potencjalnych klientów. Jednak internet daje najwięcej możliwości. Ja jestem za reklamą na fesie. Uważa, że teraz to jeden z najlepszych sposobów by trafić do ludzi. Nie trzeba samodzielnie prowadzić funpagu - może to zrobić profesjonalna firma np http://fbagent.pl/ Można też samodzielnie prowadzić stronę ale jest to dość czasochłonne i trudne.

Witajcie!

Aktualnie przebywam w Anglii, ale za ok. 2 miesiące wracam do Polski, ponieważ dostałem interesującą propozycję pracy. Mam zająć się pozyskaniem i dbaniem o klienta, a także marketingiem firmy, która jest dealerem rolet zewnętrznych, bram rolowanych i segmentowych, markiz, okien, żaluzji, itp. Oczywiście firma dba również o montaż i serwis.

Zastanawiałem się nad skutecznym sposobem pozyskania klientów. Na lokalny marketing brandingowy mam pewne pomysły, ale potrzebuję też pewną baza klientów.

Firma sygnowana jest nazwiskiem jednego ze znanych sportowców (boksera), dla społeczności lokalnej jest bardzo rozpoznawalny.

Nasuwają się Wam jakieś pomysły?

A jakby tak zorganizować konferencję promocyjną? Dla większych firm?

Proponuję jeszcze zainwestować w odpowiednią promocję w sieci. Strona powinna być na pierwszej stronie na główne frazy. Może nie jest to tanie ale bardzo wiele osób szuka obecnie takich usług własnie przez internet.

Kolejny pomysł to gadżety reklamowe wręczane przy zamówieniach. Nie kosztują dużo a jednak ludzie lubią takie prezenty.

Odsyłam CIę do katalogu gadżetów w sieci: http://www.opengift.pl/ - znajduje się tam bardzo duże zestwienie. O wiele łatwiej bedzie CI coś odpowiedniego dobrać.

Klientów można pozyskać np. dzięki ciekawej i kreatywnej reklamie (np. w formie reklamy wideo) lub filmu promocyjnego, czy wizerunkowego - standardowe formy reklamy nie są bowiem obecnie zbyt skuteczne. Tutaj http://www.suffitfilms.com/about zajmują się produkcją różnych materiałów filmowych, w tym reklam wideo i promocyjnych, gdyby ktoś planował taką formę reklamy.