Zaloguj się, aby obserwować  
rads

e-firma

Recommended Posts

Od dłuższego czasu czytając fora, blogi prześladują mnie tematy odnośnie założenia własnej e-firmy. Co blog to nowy pomysł na e-firmę. Jestem ciekaw jakie pomysły na e-firmę macie wy. Zapraszam wszystkich do przedstawienia własnych pomysłów, z góry dziękuję za zainteresowanie się tym tematem.

Ciekawy temat, ja także spotykałem się już nie jednokrotnie z pomysłem założenia e-firmy. Osobiście założyłbym firmę świadczącą usługi typu sekretariat on-line. W Polsce póki co, podkreślę jeszcze raz póki co jest to jeszcze na bardzo niskim poziomie. Ale już niedługo każda firma promująca się przez internet będzie chciała posiadać własny sekretariat on-line, który pomoże w kontakcie między np. e-firmą a potencjalnym klientem, który w wolnej chwili przesiadując przy komputerze będzie chciał załatwić formalności z daną firmą. Inwestycja myślę, że na samym początku nie droga, ale z czasem by rozwinąć skrzydła trzeba by niezłych nakładów.

No taki sekretariat przydałby się na pewno, bo powątpiewam czy jakakolwiek firma typu freelancing posiada własną sekretarkę itp. Oj bardzo dobry pomysł na e-firmę. Ja otworzyłbym jakąś poradnie psychologiczną online, korzystający z tego typu usług nie musieli by się krępować, bo to byłyby rozmowy przez skype'a, i różnego rodzaju komunikatory internetowe. Kto chętny na sponsoring potrzebny do otworzenia takiej działalności? Obliczyłem, że kapitał początkowy to jakieś minimum 10 tysięcy ;)

Mieć skończone 18 lat, i zapisanym zapewne musisz być w KRSie prowadząc jakąkolwiek działalność. Ba, do tego jeszcze odpowiedni kapitał początkowy.

No jeżeli już spełniasz warunki, które wymienił poprzednik i jeszcze ładnych parę dodatkowych, te na pewno wyjdą same w "praniu". To trzeba mieć niezły pomysł na taką e-firmę, dużo cierpliwości, pomysł na reklamę, zdobywając tym samym dobrą rzeszę klientów.

Liczysz, że ktoś jasno odpowie Ci na pytanie? ;) To wszystko zależy od Twoich zapatrywań, tego co lubisz i potrafisz. Firma to nie jest gra komputerow, w której masz kilka żyć - albo otworzysz i będziesz robił to co potrafisz, co będziesz robił dobrze, albo upadniesz na twardy beton z dużej wysokości...