vega195

Meble wypoczynkowe do salonu - jakie?

Recommended Posts

Wiele zależy od samego salonu, wielkości, czy aranżacji, jak i indywidualnych upodobań. Ja wybrałabym jakiś minimalistyczny, elegancki narożnik, ewentualnie sofy jeśli salon jest mniejszy. W Poznaniu ładne, wygodne wypoczynki można trafić w Blackart Poznań, tu http://www.mebleblackart.pl/wypoczynki,24 można nie zerknąć - do salonu, zwłaszcza bardziej nowoczesnego byłyby idealne.

Ja jestem bardzo zadowolona z komody i szafy, ktora wybralam w salonie agata do naszego salonu. Swietnie wykonane, pojemne i do tego super sie prezentuja. Nie mielismy tez zadnych problemow z dostawa i montazem, wszystko odbylo sie w przyjemnej atomsferze, a oferta byla tak korzystna, ze na pewno wrocimy :)

Przed wszystkim zwróć uwagę, żeby to były estetycznie wykonane,  solidne meble. Bo niestety często firmy (i to nawet takie duże i znane) oferują meble kiepskiej jakości. Ja do salonu meble kupowałam w sklepie www.wikimeble.pl  - i jestem z nich zadowolona. Mają duży wybór zarówno jeśli chodzi o styl jak i kolor.  Tak więc wybrałam takie, które idealnie pasują do moje wizji salonu.

Tylko przestrzegam przed zbyt dużymi i sztywnymi poduszkami na kanapie. Na jednej mam właśnie poduchy tego typu i spychają ludzi z kanapy :D

Dnia 26.06.2018 o 13:27, werti napisał:

Tylko przestrzegam przed zbyt dużymi i sztywnymi poduszkami na kanapie. Na jednej mam właśnie poduchy tego typu i spychają ludzi z kanapy :D

Dobrze wiedzieć ;)

My mamy piękną kanapę z włoskiej firmy Calligaris, kupiona została w salonie Verlani w Gorzowie. Jest nie tylko ładna, ale też wygodna i solidnie wykonana z dobrej jakości materiałów i dobrze nam służy już kilka lat.

I takie meble warto kupować - solidnie zrobione z dobrych materiałów. Nasza ze ginster ze scandicsofa.pl też ma kilka lat, a nadal wygląda elegancko. Dobrze wtedy zrobiliśmy, że postawiliśmy na welurową tapicerkę, świetny materiał, który raz dodaje jej niepowtarzalnego uroku, a dwa jest łatwy w czyszczeniu. Jak coś zaraz biorę wodę, ściereczkę i po kłopocie. Tak swoją drogą to w ogóle te ich materiały są dobre, bo na łóżku mamy bawełnę i tak samo, zero zabrudzeń.

Moim zdaniem trzeba dobrać wszystko do rozmiarów oraz waszych preferencji :) weźcie pod uwagę, że będziecie ich używać parę ładnych lat, więc warto pomyśleć o czymś praktycznym, ładnym i niekoniecznie tanim. Oszczędzanie na tak ważnym sprzęcie jest dla mnie nonsensem. Warto zapłacić raz, a porządnie i mieć spokój na kolejną dekadę niż kupować nieustannie nowe i wciąż nie być zadowolonym. Ja osobiście preferuje materiały miękkie, na pewno nie skórę, która latem przykleja się do ciała, a zimą daje wychłodzenie. Popytaj jeszcze w wybranym przez siebie salonie, na pewno doradzą Ci coś odpowiedniego :)

My również zamawialiśmy meble w sklepie internetowym. Przyznam, ze sam nie byłem zachwycony z wyboru mojej zony bo ona własnie postanowiła zamówić meble przez neta. Jednak uparła się i nie było gadania 😉

Kupowaliśmy w tym sklepie:

https://www.villadecor.pl/53-z-rattanu-i-drewna

I to kilka rzeczy

sofe do salonu

fotel z podnóżkiem

kilka rattanowych dodatków

jak również duże lustro nad komodę

Wszystko przyszło dokładnie takie jak na zdjęciach. Produkty bardzo wysokiej jakości, tak wiec musiałem przyznać żonie rację co do wyboru miejsca. 

@mustynia musze sie z Toba w pelni zgodzic. tez wlasnie wymienilam meble i wybralismy kolekcje z salonu agata i sa idealne. te promocje teraz tez sa naprawde korzystne wiec mozna troche poszalec 😄

To zależy od koncepcji salonu jaką tam masz - my kanapy dostaliśmy w prezencie a meble i wystrój zaaranżowaliśmy w Home Concept. Udało nam sie znaleźć fajna oferte mebli na wymiar wiec i te opcje polecam, bo to rzeczywiscie robi roznice. Kupilismy ostatnio taki fotel ala uszak, ale nie dane nam było na nim siąść bo nasz kot chyba sobie go obral za cel ;)