rads

Leasing czy kredyt, co tańsze?

Recommended Posts

Moim zdaniem leasingodawcy są w stanie wynegocjować dużo większe upusty cenowe, no i sam pojazd oraz pakiet ubezpieczeń powinny być tańsze w leasingu niż w kredycie.

Teraz oczekuje waszego zdania co tańsze, leasing czy kredyt.

Gość rgp

Są różne formy leasingu i kredytu.

Co jest tańsze? To zależy :).

Cenny jest czas, choć nasz mózg nie rozumie takiego pojęcia...

Myślę, że musiałbyś zdradzić nam jakieś szczegóły

lub przynajmniej założyć hipotetyczne warunki,

aby móc wybrać "co jest lepsze" :)

Według mnie leasing jest bardziej korzystny. Decydując się na niego wszystkie sprawy u dealera załatwia leasingodawca. Sprawy umowy są mniej skomplikowanne niż w banku.Natomiast kredyt w porównaniu do leasingu jest bardziej elastyczny w przypadku zakupu aut używanych i ma większy zakres zastosowania. Można go zaciągnąć bez pierwszej wpłaty, a spłatę rozłożyć na dłuższy okres niż w leasingu.

Najlepiej pochodzić i popytać się o harmonogram spłat i wybrać co bardziej pasuje :P

Leasing wcale nie jest droższy od kredytu. Jeżeli jesteś vatowcem albo prowadzisz działalność to forma leasingu jest najkorzystniejsza. Musisz tylko wybrać odpowiedni fundusz leasingowy , bo i w lesingu są możliwe raty kapitałowe dostosowane indywidualnie .

Leasing staje się coraz bardziej popularny od kredytu, mimo że jest droższy. Umowa leasingowa jest bardziej zrozumiała i prostrza niz kredytowa, dlatego dużo firm teraz decyduje się na niego.

Leasing jest inną formą finansowania niż kredyt. Zasadniczą różnicą jest fakt, że w trakcie trwania umowy leasingu rzecz będąca jej przedmiotem pozostaje cały czas własnością finansującego. Natomiast przy kredytach stosuje się przewłaszczenie rzeczy jako formę zabezpieczenia, ale przewłaszczenie daje zupełnie inne skutki cywilnoprawne i podatkowe niż własność.

Jeśli chodzi o opłaty, to wpłatę początkową i raty leasingowe w całości można wliczyć w koszty uzyskania przychodu. Podatek VAT naliczany jest od poszczególnych opłat leasingowych z osobna, dzięki czemu nie trzeba płacić go w całości na początku umowy. Daje on również możliwość korzystania z różnego rodzaju preferencji podatkowych, z ulg podatkowych związanych z posiadaniem środków trwałych. Szczególnie korzystne jest to dla tych firm, których sytuacja finansowa nie pozwala na korzystnie z ulg podatkowych związanych z kosztem zakupów środków trwałych.

Leasing jest z pewnością łatwiejszy do uzyskania niż kredyt bankowy. Ma to szczególnie duże znaczenie dla firm nowych, dynamicznie rozwijających się oraz dla tych którzy chcą otrzymac szybką decyzje i prosty sposób uzyskania finansowania. Firmy leasingowe znają rynek dóbr inwestycyjnych, są w stanie oszacować ryzyko, odważniej podchodzą też do nowych, dobrze rokujących projektów i nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie co jest lepsze nie znając konkretnej sytuacji firmy i jej potrzeb, poprzednicy nie wymieniali takich korzyści z leasingu jak np. to że nie obniża zdolności kredytowej naszej firmy, poza tym firmy leasingowe mają niezłe rabaty u dealerów z którymi współpracują więc też można zaoszczędzić. Polecam wrocławski net4car , nie jest to bank więc nie musicie przebijać się przez infolinie za każdym razem gdy czegoś potrzebujecie a poza tym zapytanie o najkorzystniejsza oferte na daną chwilę - nic nie kosztuje.

Witam,

niewątpliwie korzyścią płynącą z leasingu jest fakt że nie wpływa on na zdolność kredytowa a tym samym nie zamyka drogi do dalszego rozwoju firmy.

Leasing pozwala także ''wrzucic' w koszty uzyskania przychodu kilka pozycji wynikających z umowy leasingowej.

Kolejnym aspektem sa także dotacje z UE, a w zasadzie pozyskanie środków z UE przy wykorzystaniu leasingu. Wstępny raport, zawierający informacje dotyczące możliwości wnioskowania o dofinansowanie unijne, opracowywany jest na życzenie klientów EFL bezpłatnie. Nasi doradcy pomagają przygotowywać aplikacje oraz wspierają przedsiębiorców w całym procesie, począwszy od złożenia wniosku aż do jego całkowitego rozliczenia. Pomoc udzielana jest niezależnie od wartości projektu i programu operacyjnego, w ramach którego nasz klient ubiega się o dofinansowanie

Pozdrawiam,

Gość Piotrek

Czy kredyt czy leasing to najlepiej poradzić się specjalisty w dziedzinie finansów. Znam świetnego doradcę, który pomagał mi w doborze odpowiedniego kredytu. Pracuje w Breslau Finance Group, polecam Ci jak najbardziej, wejdź sobie na stronkę, tam jest kontakt breslaufinance.pl

Oczywiście, że kredyt będzie tańszy. Przynajmniej jeśli chodzi o leasing samochodów i to do paru sztuk. Przy większej flocie opłaca się już leasing. Jeśli jest to kredyt bankowy a nie bez biku to wszystko ok. Liczyłem sam to dokładnie na początek 2012 więc dane w miarę aktualne.

Na stronach firm leasingowych, tych wiarygodnych, jest to dokładnie opracowane, zobaczcie - http://www.rl.com.pl/

Generalnie leasing wychodzi o wiele korzystniej, przy czym konieczna działalność. Bo kredyt na samochód to może przecież dostać każdy, kto posiada zdolność kredytową.

Wydaje mi się, że korzystniejszą opcją jest leasing. Ostatnio chodzi mi po głowie nowa Mazda, więc trochę orientowałam się w temacie. Myślę, że leasing pomoże mi zrealizować mój plan.

Tylko trzeba pamiętać, że każdy przypadek jest indywidualny i zanim się na coś zdecydujemy, dobrze jest na wszelki wypadek skonsultować się z jakimś doradcą.

Warto jest sobie wszystko oczywiście porównać. Firm jest wiele. Co ciekawe wiele osób nie negocjuje co jest błędem ponieważ w wiekszości przypadków oprocentowanie jest negocjowalne. Szczególnie jeśli danej firmie zagrozimy,że odejdziemy do innej.... Sam leasing jest dobrym narzędziem dla pracodawcy ponieważ ma bardzo wiele plusów oraz korzyści: http://twojadrogasukcesu.pl/leasing-5-korzysci-dla-przedsiebiorcy/ Natomiast konsumenckiego nie polecam. Nie opłaca się,

Co tańsze to zależy czego dokładnie szukasz i gdzie, ale powiem Wam, że byłem w salonie BMW w Jankach - http://www.bawariamotors.pl/  mają kilka salonów w Polsce i bardzo ciekawe oferty, jakby ktoś nie chciał pakować się w nowe auto to można im normalnie zlecić znalezienei odpowiedniego, które nam odpowiada, a dobrych aut jest naprawdę bardzo dużo, wystarczy, że się odpowiednio poszuka.

Kredyt zwykle na sporę procenty, więc tanio to nie wychodzi na pewno, w leasingu cala rata dla firmy to koszty więc wszystko ma plusy i minusy.
Zobacz może auta poleasingowe, są tańsze dużo niż nowe na przykład taki Kuga http://noweuzywane.eu/lista/ford-kuga-20tdci-163km-4x4-sport/ z niskim przebiegem idealny jako auto firmowe.

Leasing niemal zawsze będzie bardziej korzystny od kredytu, oczywiście w przypadku firmy. Przed wzięciem leasingu warto poradzić się jakiegoś eksperta, m.in. tu http://bankowoscfirmowa.pl/oferta/mikro-male-i-srednie-przedsiebiorstwa/leasing doradzają w tej kwestii i pozyskują leasingi dla firm - warto się skontaktować.