jarko212we

Czy opłaca się założyć firmę obróbki skrawaniem w obecnych czasach?

Recommended Posts

Chciałbym rozpocząć taką działalność (usługi tokarskie). Mam miejsce.. mam wiedzę w zakresie obróbki skrawaniem konwencjonalnym, jak i CNC. Jednak mam baaaardzo mały budżet.. i jak wiadomo... nie od razu Rzym zbudowano. 

Na początek chcę kupić zwykłą tokarkę konwenconalną do 12 000 zł plus osprzęt i przyrzady pomiarowe. Mam na to budynek i dodatkowe narzędzia (jakaś spawarka, szlifierka, wiertarka stołowa). Czy w dobie CNC, jest jeszcze szansa dla takich ludzi jak ja, ktorzy chcą rozpocząć taką działaność? Czy jeszcze jest komuś potrzeba usług na tokarki konwencjonalne?

Witam myślę że trudno byłoby się utrzymać na prostych usługach tokarskich,ale mając taką wiedzę techniczną ,toczenie spawanie wiercenie myślę że powinieneś pomyśleć o jakiejś niezbyt skomplikowanej produkcji i od tego rozpocząć budowanie własnej firmy.

Jeśli jesteś przekonany że napewno tego chcesz i masz przekonanie że udźwigniesz problem mogę pomuc,mam sprawdzony pomysł

tel.606466688 Tadeusz.

Warto pomyśleć o rozszerzeniu oferty. Większa oferta to więcej klientów. Ważny jest też dobry sprzęt w zakładzie. Sam pracuję w przemyśle metalurgicznym. Ostatnio zakupiłem pompę próżniową od firmy www.edwardsvacuum.com.pl Polecam wam poczytać na ich stronie o zastosowaniach pompy próżniowej EH typu Rootsa.

Proste usługi tokarskie oferuje wiele firm. Ja sam współpracuję z www.yachtconstructions.pl Po za obróbką skrawaniem zajmują się gięciem rur, wykonywaniem balustrad i osprzętu jachtowego. Jeżeli poszukujecie firmy, która posiada szeroką ofertę to polecam wam się do nich zgłosić.

Taka firma powinna mieć zlecenia. Obróbka skrawaniem jest cały czas potrzebna. Jeżeli planujecie wejść w ten biznes to polecam wam nawiązać współpracę z firmą www.mikronar.pl  Zajmują się sprzedażą narzędzi specjalistycznych, wykorzystywanych przy obróbce skrawaniem.

No nie wiem, teraz konkurecja jest dość duża i ma bardzo zaawansowane technologie. Ja swojego czasu dużo zlecałem ZMK Kazimieruk, a możesz sobie sprawdzc, jakim parkiem maszynowym oni dysponują. Lokalnie może i da radę, ale działania na taką skalę jak oni mogą być trudne.