Zaloguj się, aby obserwować  
samowystarczalna

Budowa domu

Recommended Posts

Na pewno jest to jakiś pomysł. Moim zdaniem przy budowie domu warto wziąć pod uwagę także odnawialne źródła energii. Montaż systemów z nimi związanych można zlecić firmie Kalhyd  [link usunięty]  . Zajmuje się ona również: robotami ziemnymi, wykonywaniem przyłączy wodno-kanalizacyjnych, czy ogrzewania. Jednocześnie w tym przypadku możemy być pewni najwyższej jakości świadczonych usług. 

No jasne, że dobry. Teraz można wybierać wśród naprawdę ładnych dachówek. Osobiście podoba mi się taki sam dach na domu, jak na garażu. 

Budowa domu to pracochłonna sprawa! U nas by się ciągnęło to w nieskończoność, gdyby nie serwis maszyn  [link usunięty]  . To oni naprawili maszyny budowlane, które zepsuły się naszej ekipie w trakcie budowy!

Mi bardzo podobają sie domy w ktorych wykorzystano   [link usunięty]   Co prawda nie jest to zbyt tani produkt, ale położony prawidłowo zapewnia sztywność polaczeń i doskonałą szczelność dachu. Jest  też efektownym. wizualnym, ozdobnym, wykończeniem domu.

Budowa domu powinna byc naprawdę przemyslana, przeciez bedzie to nasze miejsca na kika dziesiąt lat.  Problemem u mnie okazało się urządzanie przedpokoju. Ale po przeczytaniu bloga  [link usunięty] okazało się to mega latwe. Niewielką przestrzeń przedpokoju rozjaśnimy i optycznie powiększymy kilkoma wnętrzarskimi chwytami: jasnym kolorem ścian, dużymi płytkami na podłodze, błyszczącymi fakturami i lustrami. Aby nie zagracić holu, umieśćmy w nim tylko niezbędne meble. Przyda się wieszak na okrycia wierzchnie i niska szafka (albo skrzynia) z miękkim siedziskiem, na której można usiąść, by wygodnie włożyć buty. 

[link usunięty]  to proces, który przysparza wielu takich dylematów, sami się nad wieloma kwestiami zastanawialiśmy, na szczęście mogliśmy liczyć na fachową pomoc i poradę firmy budowlanej. To bardzo ważne, aby móc zasięgnąć rady u ekspertów, gdy się jest laikiem... 

Oprócz ekipy do budowy domu przyda się też ktoś do konserwacji jak firma [link usunięty] . Zajmują się oni czyszczeniem, odgrzybianiem i konserwacją różnego rodzaju dachów.  Dzięki właśnie takim kontaktom u nas budowa poszła całkiem sprawnie i uwinęliśmy się w czasie. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że pracowanie na wysokości jest ciężkie i zawsze jest ryzyko wypadku, dlatego wolę to zlecić doświadczonej ekipie. 

A my mamy duży problem. Konieczność budowy domu na zboczu. I nie wiemy jaka firma nam to ogarnie zwłaszcza, że grunt jest bardzo niestabilny.

A znasz może [link usunięty] ? Może zapytaj ich, czy nie podjęliby się takiego zadania. Wprawdzie widzę, że realizują wyłącznie duże inwestycje, ale może jednak cokolwiek podpowiedzą?

my korzyatlismy z fachowców z firmy Modohome, nie tylko wybralismy u nich gotowy projekt domu, taki o jakim marzyłam...to i wybudowali nam go w szybkim terminie, nawet zajęli się doborem odpowiedniej działki.  [link usunięty]

Skoro już stać Cię na budowę nowego domu wg własnego projektu, to może warto zainteresować się także  [link usunięty] ? Takie rozwiązanie gwarantuje ciepło przy minimalnym zużyciu energii elektrycznej za ogrzewanie zimą.

Juz na etapie budowy domu dobrze jest pomyśleć o tym kto zajmie sie wykonaniem instalacji elektrycznej. Ja do siebie wybrałam http://www.plc-system.pl/  .  I muszę wam przyznac, ze efekt był super - bardzo skrupulatnie i porządnie sie tym wszystkim zajeli, do tego sprawnie i bezproblemowo.

Budowa domu to niezwykle wymagające zadanie. Masz przed sobą mnóstwo trudnych wyborów, spraw do załatwienia, a także musisz zaopatrzeć się w dość spore środki finansowe. Taki wysiłek trzeba także odpowiednio zabezpieczyć, tak by w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń, być chronionym od jego konsekwencji. Najważniejsze w tym temacie jak dla mnie, jest ubezpieczenie mieszkania. Osobiście nie mieszkam w domu lecz w mieszkaniu, dlatego w pierwszej kolejności postawiłem na ubezpieczenie go od zalania - https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/moje-zycie/cztery-katy/zalanie-mieszkania

Jeśli chodzi o wanny wolnostojące zobaczcie jakie cudne mają w Swissliniger, my u nich własnie kupowaliśmy. No wybór najlepszy, ceny adekwatne do jakości, możne się zakochać.

Budowa domu jest dość skomplikowanym procesem, trwającym przynajmniej kilka miesięcy. Macie już w ogóle upatrzone jakąś działkę budowlaną? W razie czego na  [link usunięty] znajdziecie coś ciekawego. 😉

Dachówki jako pokrycie dachowe to moim zdaniem dobry wybór. Warto wybierać dachówki te wykonane z naturalnych materiałów jak dachówki cementowe od Creaton. Można z nich stworzyć dach pierwszej klasy zarówno pod względem wizualnym gdyż mamy do wyboru kilka kształtów i kolorów, jak i dobrej wytrzymałości, która poparta jest 30 letnią gwarancją.

W temacie budowy domu chciałbym zwrócić Waszą uwagę na temat jakim jest cena materiałów budowalanych. Ze swojego doświadczenia wiem, że można sporo zaoszczędzić jeśli się dobrze poszuka i tutaj chciałem polecić Wam zajrzeć na  [link usunięty] . Znajdziecie tam piasek na budowę, który w ofercie jest również z transportem. Mam nadzieję, że skorzystacie z porady, bo według mnie propozycja jest mocno atrakcyjna