Zaloguj się, aby obserwować  
wigyp

reklama w internecie

Recommended Posts

Cześć. W jaki sposób mogę rozreklamować mój sklep internetowy? Domyślam się , że muszę  wynająć firmę, która się na tym zna. Zaciekawiła mnie oferta firmy [link usunięty] ktoś już z nich korzystał? Nie wiem, czy mam zdecydować się tylko na jedną formę reklamy. np. social media czy na kilka? Możecie coś mi podpowiedzieć?

Jeśli to sklep to najlepsza opcją będzie cały "pakiet" elementów marketingu, czyli m.in. pozycjonowanie, social media, reklama adwords i inne. Najlepiej po prostu popytaj się różnych agencji i uzgodnij to z nimi. Szukaj agencji, które mają na koncie przynajmniej kilka udanych kampanii jak np.   [link usunięty]  

No na pewno taka reklama internetowa to dobry sposób,  zwłaszcza teraz. Ale warto też inne formy reklamy do tego dołaczyć, możesz na przykład do zamówień takie gadżety firmowe dodawać -  http://www.izisport.pl/ to na pewno poprawi wizerunek firmy i ją rozpromuje

Pomyślałabym nad pozycjonowaniem . Wiele osób decyduje się na pozycjonowani strony bo dzięki temu łatwiej jest dotrzeć do potencjalnych klientów. Ogólnie jeżeli wybierzemy dobrą firmę od marketingu internetowego to na pewno efekty szybko zobaczycie. Ja ze swojej strony mogę polecić tą  https://bizsol.pl/pozycjonowanie

firmę . Ma ona bardzo fajną ofertę i przystępne ceny za usługi. Uważam, że warto tam zajrzeć

Tak jak już kilka osób wspomniało - warto pamiętać o dobrym wypozycjonowaniu strony.  W przypadku sklepów opłaca się również prowadzić konta na portalach społecznościowych. Sądzę, ze metody reklamy zawsze powinny być zróżnicowane - nie ograniczaj się tylko do jednego kanału :)

Social Media, pozycjonowanie, adwords, marketing szeptany, mailing - bez tego ani rusz. Jeśli się nie znasz to musisz zlecić to na zewnątrz, ale podstawy działania musza być znane, żeby wiedzieć jak firmę rozliczać z realizacji działań. co ztego , że pokaż Ci jakieś wykresiki i powiedzą - jest dobrze, jeśli nie będziesz wiedzieć o co chodzi? rozumiem, że sklep jest już gotowy?

Im więcej dróg obierzesz do klienta tym lepiej, nie można działać jednowątkowo. Trzeba rozwijać się na wielu rynkach reklamowych. Podstawą jest kreatywność. 

kreatywność, wiele kanałów komunikacji - ok, ale przesada też jest zła, jak będzie biło po oczach za bardzo, to nie zadziała. poza tym nie każda reklama jest opłacalna. 

Część działań reklamowych możesz prowadzić samodzielnie. Dobrym rozwiązaniem będzie content marketing. To w tej chwili coraz ważniejszy trend, zyskujący na popularności. Dostarczaj swoim klientom wartościową treść, która rozwiązuje ich problemy. Możesz to robić poprzez bloga, kanał na YT, podcasty. Odpowiadaj na pytania użytkowników, inspiruj. Do zamówionych produktów możesz dawać bezpłatne materiały w formie PDF (raport, ebook).

Ważne, żeby content prowadzić cyklicznie. Musi być ciekawy, intrygujący. Warto mieszać treść, czyli jeśli prowadzisz bloga, to nie tylko umieszczaj na nim artykuły, ale również filmiki, infografiki. Dzięki temu czytelnicy nie będą się nudzili.

Odnośnie pozostałych działań, to możesz zastosować social media, pozycjonowanie strony, a także płatną reklamę (adwords). Istotne znaczenie ma również sam sklep. Musi być przyjemny w odbiorze, intuicyjny, z dobrze dopracowanymi opisami produktów, a także zdjęciami (to od w nich w dużej części zależy sprzedaż).

Możesz również zastanowić się nad email marketingiem. To dość skuteczna metoda, tylko musisz zaangażować swoją bazę i dawać im wartość. Najpierw daj wartość, później poproś o sprzedaż. Nie spamuj i nie zarzucaj odbiorców cały czas zachętą do zakupu, bo szybko odejdą. 

Tego typu sprawy warto zlecić https://solv.pl ta agencja interaktywna prowadzi największe, oraz najlepsze reklamy w internecie. Inwestowanie w nich daje Ci szanse na rozreklamowanie swojego biznesu.