Marfens

Używany samochód w leasingu - warto?

Recommended Posts

Witam! Rozważam zakup samochodu oraz sfinansowanie go poprzez leasing. Początkowo miało to być auto nowe. Przejrzałem sporo ofert, już byłem zdecydowany i wówczas naszła mnie taka myśl. Auto nowe przecież w pierwszych trzech latach straci około 50% na wartości. Wynika z tego, że połowę całej kwoty jaką zapłacę w ratach + kwota wykupu pójdą totalnie w błoto. Zacząłem więc myśleć o kupnie w leasing auta używanego, najlepiej właśnie około 3 letniego, czyli wtedy kiedy jeszcze jest w miarę świeże, ale jednocześnie najwięcej straciło już na wartości. 

Wydaje mi się, że niezłym pomysłem byłoby auto z przysalonowego komisu, bo będzie najbardziej pewne i nie powinno być problemu z ogarnięciem finansowania na miejscu, w salonie danego dealera. Pytanie tylko czy na taki używany samochód można dostać jakiś pakiet serwisowy, gwarancję, żeby chociaż ten okres leasingu przejeździć bez większych komplikacji i kosztów? Moje biuro rachunkowe ma jednak mieszane uczucia co do kupowania takiego używanego auta, sądząc, że leasing jest dobrą okazją, żeby pojeździć czymś nowym. Pytanie w tym miejscu mam następujące pytanie. Co sądzicie na ten temat? Czy warto się w coś takiego bawić? Zależy mi przede wszystkim na tym żeby wyjść na tym jak najkorzystniej finansowo, bo nie uśmiecha mi się zapłacić za auto określonej wartości, która po danym okresie czasu będzie w jakiejś części stracona.

Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Pozdrawiam.

biorac juz leasing chyba zdecydowalabym sie jednak na nowy samochod. My wybieralismy teraz wprawdzie dostawczaka - peugeota boxera - ale oferty finansowania byly naprawde fajne i dobrze dobrane. Moze warto tez sie dopytac o taka opcje. Jednak co nowe, to nowe :)

Dnia 15.02.2018 o 12:52, Marfens napisał:

Witam! Rozważam zakup samochodu oraz sfinansowanie go poprzez leasing. Początkowo miało to być auto nowe. Przejrzałem sporo ofert, już byłem zdecydowany i wówczas naszła mnie taka myśl. Auto nowe przecież w pierwszych trzech latach straci około 50% na wartości. Wynika z tego, że połowę całej kwoty jaką zapłacę w ratach + kwota wykupu pójdą totalnie w błoto. Zacząłem więc myśleć o kupnie w leasing auta używanego, najlepiej właśnie około 3 letniego, czyli wtedy kiedy jeszcze jest w miarę świeże, ale jednocześnie najwięcej straciło już na wartości.

Uważam, że myślisz bardzo rozsądnie. Co do gwarancji to są możliwości wykupienia ubezpieczenia od usterek, ale to nigdy nie działa tak jak gwarancja producenta - więc to takie połowiczne wyjście, a poza tym trzeba dobrze wczytywać się w warunki, żeby nie zapłacić za coś bezwartościowego.

Innymi słowy leasing używki ma jednak swoje wady, dlatego trzeba się porządnie przyłożyć do znalezienia modelu w dobrym stanie technicznym - co jest chyba właśnie największym wyzwaniem i trudnością w przypadku aut używanych. Dlatego niektórzy odpuszczają i biorą nówki sztuki pomimo dużej utraty wartości.

Pozdrawiam

Tomek-FmLeasing

wydaje mi się, że jak już ktoś decyduje na leasing to lepiej wziąć nowy samochód. Jakoś według mnie to ma więcej sensu. Jednak oczywiście - każdy ma własne zdanie na ten temat :) tak czy siak zerknij sobie na oferte w salonie carolina toyota włochy. Ja mam od nich auto w leasingu i oferta przygotowana dla mnie była naprawde spoko (choć ja mam nowy model). Wiem, że mają też używane samochody i na to odpowiednią ofertę :)

48 minut temu, lukas2323 napisał:

wydaje mi się, że jak już ktoś decyduje na leasing to lepiej wziąć nowy samochód. Jakoś według mnie to ma więcej sensu. Jednak oczywiście - każdy ma własne zdanie na ten temat :) tak czy siak zerknij sobie na oferte w salonie carolina toyota włochy. Ja mam od nich auto w leasingu i oferta przygotowana dla mnie była naprawde spoko (choć ja mam nowy model). Wiem, że mają też używane samochody i na to odpowiednią ofertę :)

O ile dobrze widzę, to oni mają i nowe samochody i używane samochody, tak więc oferta pod tym względem jest kompleksowa

Według mnie warto wybrać leasing samochodu, ale niekoniecznie stawiałabym na używany model. Teraz można w naprawdę atrakcyjnych ofertach kupić nowy samochód. Zresztą tutaj można poczytać, jakie są koszty samochodu osobowego: auta-firmowe.pl/leasing-samochodu-osobowego-a-koszty/

wydaje mi się, że jednak jesli kto się decyduje na leasing to warto wziąć nowy samochód. Choć oczywiście generalnie nie ma żadnych przeszkód do wzięcia używanego, ale trzeba sobie przekalkulować czy będzie się to opłacało. Zgłoś się do salonu toyota carolina włochy i oni Ci tam wszystko ładnie wyliczą i powiedzą co i jak

Co do Peugeota, o którym była mowa w tym temacie to jeżeli mieszkacie w Warszawie to polecam wam serwis www.citroenserwis.pl Tam zajmują się samochodami marki Peugeot i Citroen. Samochody te są wytrzymałe i idealnie się nadają na pojazdy firmowe, więc polecam wam się nad nimi zastanowić.

Bardziej się raczej opłaca nowy, potem możesz go wykupić i masz swoje dobre auto. Ja bym uważał z używanymi, to różnie bywa. A my w maździe Klimczak w Czestochowie kupilismy nowe,  nie dużo formalności, dobra cena - da się 

Jeżeli chodzi o opony to faktycznie polecam na Modlińskiej 39a Wulkanizację Gumiś. Prowadzą hurtownię opon. W spoko cenie można kupić opony do praktycznie chyba wszystkich modeli aut

Dla mnie jednak jest lepiej kupić auto nowe, szczególnie że można dostać w dobrej cenie jak mają np wyprzedaż rocznika.  A ma się wtedy pewność że z autem nie było nic robione. W Mazda Jaremko we Wrocławiu gdzie kupiłam swoje mieli akurat dobre ceny na model jaki chciałam, także kupiłam bez wahania.

Ja trafiłam do firmy  www.ekspert-leasing-kredyt.pl. Oferują fachowe doradztwo w zakresie finansowania w leasingu. Dowiedziałam się u nich na czym to polega, i pomogli mi załatwić na bardzo korzystnych warunkach kupno maszyn budowlanych w leasingu.

wszystko generalnie zalezy od warunków i stanu samochodu, ale brzmi to całkiem fajnie. Gdybym ja się miał zdecydować na coś takiego to najpierw poszedłbym do salonu Carolina Toyota Włochy. Jeden z najlepszych salonów samochodowych w stolicy zarówno jeśli chodzi o ofertę i ceny, jak i obsługę klienta.