Zaloguj się, aby obserwować  
netman

Iwestowanie na kredyt,co o tym sądziecie?

Recommended Posts

Co sądziecie o takim pomyśle aby skorzystać z kredytu w banku lub pożyczki pozabankowej i zdobyte w ten sposób pieniadze zainwestować np.na giełdzie,w nieruchomości?

Raty można spłacać we własnym zakresie,a większą gotówkę pomnożyć!

To zależy, taka inwestycja nie powinna być robiona na misia, czyli na „mi się wydaje, że...” ;) Trzeba przewidywać, na tyle, na ile się da, jaki będzie zwrot z inwestycji, czyli poczytać na przykład jakie są prognozy dotyczące stóp procentowych „Szef NBP nadal utrzymuje, że w tym roku nie spodziewa się wzrostu stóp procentowych. Podwyżki jak nie było od 2015 r, tak nadal nie ma, a obecnie utrzymywany poziom jest rekordowo niski…Kredytobiorcy powinni się jednak jeszcze trochę wstrzymać z otwieraniem szampana, bo w kontrze do optymistycznych przewidywań Adama Glapińskiego stoją ekonomiści czołowych, polskich banków. Według ich prognoz, w tym roku możemy spodziewać podwyżki 0,25 pkt proc.” Jeśli do rzeczonego wzrostu dojdzie, proporcjonalnie wzrośnie również oprocentowanie w bankach, a co za tym idzie – kredytobiorcy będą musieli pogodzić się z wyższymi ratami”. Źródło: [link usunięty]

Także jak widzisz, wiele rzeczy ma wpływ na to, czy będzie zwrot z inwestycji i tego nie da się powiedzieć tak jednoznacznie, że „tak, opłaca się”, albo „nie, nie opłaca się”. Szczególnie pożyczka pozabankowa brzmi ryzykownie...

Dnia 22.02.2018 o 22:54, Coso napisał:

Jak dla mnie to nie jest dobra strategia.. Dość mocno ryzykowna

A ja myślę ze to dobry pomysł pod warunkiem ze ktoś się na tym zna i zainwestuje pieniądze z głową. A co do kredytu to zastanów się w jakim banku będą mieć najkorzystniejszą dla ciebie ofertę. Mozesz to sprawdzić np przez [link usunięty]  .Na pewno ułatwi ci to podjecie decyzji