Zaloguj się, aby obserwować  
mosia

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym?

Recommended Posts

Jak w temacie - czy moglibyście doradzić mi, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? Zdecydowałem się na współpracę z firmą http://auroracreation.pl/uslugi/strategia która jest w stanie przebudować interfejs mojego sklepu internetowego w taki sposób, aby zachęcał moich potencjalnych klientów do złożenia w nim zamówienia. To mi poprawi wizerunek mojej strony, ale jaką wybrać do tego skuteczną reklamę?

Trochę zależy to co to za sklep, bo o oczywistych formach reklamy w internecie chyba nie muszę mówić :D można ogarniać różne formy alternatywnych kanałów sprzedaży, można nawiązywać współpracę z innymi firmami czy nawet sklepami stacjonarnymi jako uzupełnienie ich oferty. Więc tego typu głębsza analiza jest bardzo indywidualna, są oczywiście od tego fachowcy, sam jakiś czas temu współpracowałem przy jednym z moich pobocznych projektów z firmą doradczą/logistyczną xbsgroup.pl i mogę powiedzieć, że na robocie się znają. Myślę, że tobie też by mogli ogarnąć co i jak, ale to jak mówię, zależy trochę od twoich oczekiwań.

W tej chwili dobrym sposobem na zwiększenie sprzedaży może być content marketing, czyli dostarczanie użytkownikom wartościowych treści związanych z daną branżą.

Może to być blog, kanał na YT, podcast, a także poradniki czy raporty dołączane do zakupów jako bonus.

To zwiększa lojalność, pokazuje Cię jako eksperta, a także składa się na tak zwaną ekonomię wdzięczności. 

Ponadto pozwala wyróżnić się na tle konkurencji. Wymaga czasu, pracy, ale przynosi naprawdę dobre efekty.