Zaloguj się, aby obserwować  
jelonek

RODO

Recommended Posts

W związku z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO), czyli dyrektywie Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych, która wchodzi w życie juz niebawem, powszechne praktyki przechowywania danych osobowych i informacji o użytkownikach w biznesie i sektorze publicznym muszą ulec zmianie. Aby zapobiec wyciekom należy odpowiednio zabezpieczyć przechowywane dane. Czy macie inne pomysły? Czy planujecie jakoś dostosować swoje firmy, systemy do tego? Szyfrowanie danych np. przez [link usunięty] Czy macie inne pomysły?

Właśnie aby skutecznie zabezpieczyć dane klientów i tak dalej to na pewno warto zainwestować w praktyczny oraz nowoczesny sejf. Tu mogę wam polecić firmę szb.com.pl która takie produkty oferuje. Bardzo dobra jakość, wytrzymałość, do tego też szybka dostawa.

Jak grzyby po deszczu pojawia się coraz więcej firm oferujących dostosowanie firmy/stron/usługi do wymagań RODO. Dobry pomysł na biznes?

Mi bardzo pomogła z tym RODO  [link usunięty] i  teraz już wiem jak to wszystko działa. Mam już firmę przystosowaną do tego i do niczego nie mogą się przyczepić. Polecam ze swojej strony właśnie współpracę, z kimś kto na tym wszystkim się zna i pomoże odpowiednio wszystko dostosować. Ja akurat samemu nie miałem czasu, aby to wszystko ogarnąć więc pomoc specjalisty była niezbędna. 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o RODO lub jesteście na etapie jego wprowadzania i macie z tym problemy to polecam wam zajrzeć na stronę http://www.rodoradar.pl Tam uzyskacie pomoc w zrozumieniu i wprowadzeniu RODO.

A wiecie, że zmieniło się od maja 160 ustaw? Weszły w życie przepisy dostosowujące ustawodawstwo krajowe do RODO i to właśnie spowodowało zmiany. Warto być na bieżąco z tym tematem, aby nie narazić się na karę. Dobrze, że kancelaria Klisz i Wspólnicy organizuje szkolenie z omówieniem tych zmian,  bo nie wiem jak bym to sam ogarnął. Jak kogoś ten temat interesuje, to tutaj jest namiar https://www.spolka-w-organizacji.pl/rodo-szkolenie/ . To chyba jedyne takie szkolenie ze zmian, bo na nic innego nie trafiłem. 

Duże ułatwienie dla firm daje audyt ochrony danych osobowych: [link usunięty] , który przedstawia jasny obraz tego, jakie zabezpieczenia należy wprowadzić oraz, czy aktualne zabezpieczenia danych osobowych są wystarczające. Audyt dotyczy wszystkich działów i wszystkich obszarów, w których przetwarzane są dane osobowe, również systemy informatyczne i systemy szyfrowania są brane pod uwagę. 🙂