Zaloguj się, aby obserwować  
vvaldi

Rowery miejskie, czyli Ansterdam w Gdańsku

Recommended Posts

Witam

Jestem nowy na forum wiec najpierw chciałbym was wszystkich przywitać.

Jakiś czas temu w mojej głowie pojawił się pomysł na firmę, jako że polskie duże miasta są w czołówce zakorkowanych miast w europie, pomyślałem że fajnie by było jakby w gdańsku można było korzystać z rowerów miejskich tak jak w słynny z tego Amsterdamie. Po krótkim przejrzeniu googlownicy pod tym kontem okazało się że aż takim geniuszem nie jestem i ktoś już na to wpadł w krakowie. Jeśli w krakowie wyszło i jak narazie się utrzymuje to i w gdańsku może pomyślałem, zaczerpnąłem pare pomysłów z krakowa i dodałem pare swoich i postanowiłem spróbować to jakoś zrealizować.

Niestety nie mam na koncie wygranej z totka, więc pomyślałem o dotacji/dofinansowaniu z unii, przejrzałem kilka stron o tej tematyce i żadnych konkretów nie znalazłem tylko ogulne informacje, i tak sie tu znalazłem aby podyskutować z mądrymi głowami na forum :P

Czy można uzyskać od unii dofinansowanie na zakup rowerów i czy jest limit tego dofinansowania, i co wogule sądzicie o tym pomyśle, jakieś wątpliwości pomysły??

pomysł nie jest zły :)

w Krakowie już np istnieje coś takiego a turyści chętnie z tego korzystają ;) łatwiej jest się wtedy poruszać bo tak dużym mieście w godzinach szczytu ;) i zwiedzanie jest przyjemne ;)

co do dotacji: najprościej będzie jak pójdziesz do UP, wcześniej na kartce wypiszesz wszystkie pytania jakie chcesz zadać odnośnie dofinansowania i dowiesz się wszystkiego ;)

Bardzo fajny pomysł - tyle, że w przykładowe rowery miejskie to coraz częściej inwestują same jednostki miejskie, więc warto się dowiedzieć, czy aby nie będzie tak, że ruszysz z firmą, a tu za chwilę miasto postawi 200 stanowisk z tańszymi rowerami niz Twoje i będzie lipa.

Co do dotacji - to tu akurat nie mam pojęcia.