Zaloguj się, aby obserwować  
Agness44

ksiegowosc internetowa

Recommended Posts

Od niedawna mam własną firmę. Jest niewielka, ale zastanwiam się nad usługami biura rachunkowego. słyszałam jednak o ksiegowosci internetowej. czy warto? ktos korzysta/ł?

Ja korzystałem- na samym początku to super rozwiązanie bo nie wymaga wielkich nakładów. 100-130 zł mnie to kosztowało. Jednak "stacjonarne" biuro ma swoje zalety- np pojadą za Ciebie do US z drobnymi sprawami, co tylko mogą to wykonają sami. W przypadku internetowego biura nikt nie pojedzie czasem i kilkaset kilometrów żeby złożyć jakąś korektę czy wniosek:)

Księgowość internetowa to dobre i praktyczne rozwiązanie. Wszyscy moi znajomi, którzy z takiej formy korzystaja sobie ją chwalą, ja sam też. Ma oczywiście i wady i zalety- dla mnie przeważają zalety- oszczednośc pieniędzy na przykład , dostęp 24/dobę, także to ,ze nie musze jeżdzić z każdą fakturą. Pracuję na systemie szybkafaktura.pl , księgowośc online, i podpisałem tam umowę z internetowym biurem rachunkowym- biuro wybrałem w mojej miejscowości więc jak chce to i dojadę, choć w zasadzie z takiej mozliwości nie korzystam. Dla mnie zdecydowanie jest to mniejszy koszt w porównaniu z okresem gdy korzystałem z usług miejscowego biura - oszczędzam teraz miesięcznie na tym 150 zł co uważam nie jest mało

Dokładnie, ja też uważam, że księgowość internetowa to same plusy. To przede wszystkim oszczędność tak jak mówi poprzednik. Ja jednak korzystam od jakiegoś czasu z wfirma.pl i jestem bardzo zadowolona. Tobie mimo to polecam przetestowanie kilku serwisów, żebyś mogła wybrać opcję najlepszą dla siebie.

również polecam wfirma.pl , mają oni najlepiej rozbudowany serwis i księgowość plus inne narzędzia jak CRM czy generator dokumentów.

Testowałem też inne serwisy, te w których mozna wystawiać jedynie faktury nie brałem nawet pod uwagę, dla mnie to za mało.

Gość eUZEBIUSZ

Jeżeli jednak uznasz, że księgowość internetowa to nie dla Ciebie (w moim przypadku właśnie tak się okazało) polecam współpracę z biurem rachunkowym. W takim systemie współpracy masz kontakt z żywym człowiekiem a nie z systemem i ten ktoś odpowie na każde Twoje pytanie. Co do konkretnego już biura to ja korzystam z usług Breslau Finance Group i jestem bardzo zadowolony. Nie ma sprawy, w ktorej nie potrafiliby mi pomóc a wszystko w dobrej cenie. Kontakt znajdzieszna breslaufinance.pl

Gość Gość
Jeżeli jednak uznasz, że księgowość internetowa to nie dla Ciebie (w moim przypadku właśnie tak się okazało) polecam współpracę z biurem rachunkowym. W takim systemie współpracy masz kontakt z żywym człowiekiem a nie z systemem i ten ktoś odpowie na każde Twoje pytanie. Co do konkretnego już biura to ja korzystam z usług Breslau Finance Group i jestem bardzo zadowolony. Nie ma sprawy, w ktorej nie potrafiliby mi pomóc a wszystko w dobrej cenie. Kontakt znajdzieszna breslaufinance.pl

Dajcie spokój z usługami biur rachunkowych w małych firmach - zdzierstwo i tyle i wcale nie takie pozbawione błędów i potknięć- sprawdziłem na własnej skórze

Korzystam z systemu księgowości internetowej i bardzo sobie chwalę - wszystko mam pod kontrolą, oszczędności na każdym kroku - same plusy

Polecam [link usunięty] idealny dla mniejszych firm, ma nawet program magazynowy, a tego nie znajdziecie w każdym systemie

Gość Gość

Dzięki Capital Express można bezkosztowo wejść na giełdę, New Connect albo Catalyst. Dofinansowanie zapewnia program innowacyjna gospodarka. Najwazniejsze jest to, że dzięki Capital Ekspres pozyskanie środków na rozwój własnego biznesu nie łączy się wydatkami, od początku masz doradztwo i pokrycie kosztów. [link usunięty]

Wejdź.! Naprawde warto.

Gość Heniu
Dzięki Capital Express można bezkosztowo wejść na giełdę, New Connect albo Catalyst. Dofinansowanie zapewnia program innowacyjna gospodarka. Najwazniejsze jest to, że dzięki Capital Ekspres pozyskanie środków na rozwój własnego biznesu nie łączy się wydatkami, od początku masz doradztwo i pokrycie kosztów. [link usunięty]

Wejdź.! Naprawde warto.

Gość małolata363

Dobrze, że powstał taki projekt bo to właśnie ograniczenia finansowe są dla wielu firm główną przeszkodą dla wejścia na giełdę. Mam nadzieję, że podobnych pomysłów będzie więcej.

Ciekawie to wszystko się przedstawia ;-)

Zobaczcie - http://www.biznes-firma.pl/d.222.Ksiegowosc_internetowa.html

Stawki w firmach są coraz niższe. Tradycyjne biura również je obniżą?

Ciekawie to wszystko się przedstawia ;-)

Zobaczcie - [link usunięty]

Stawki w firmach są coraz niższe. Tradycyjne biura również je obniżą?

Chyba będą musiały bo księgowość online robi im wielką konkurencję :)

A zobaczcie sobie cennik np na wfirma.pl i ifirma.pl czy inne, że tak powiem "psi grosz" ;)

Jestem w gronie osób, które są jednak zwolennikami korzystania z biur rachunkowych. Programy do księgowości teoretycznie są wygodne, ale jak już wcześniej było powiedziane - nie odpowiedzą na pytania, ani nie doradzą. Swoje biuro znalazłam przez portal [link usunięty] Wygodna sprawa - organizują przetargi przez Internet, na konkretne usługi dla firm - w tym księgowość. Dzięki temu można sobie spokojnie wybrać firmę, której usługi i cena będą nam najbardziej odpowiadać.

Ja korzystam w AIP z WebFlow ( [link usunięty] ). System jest ok, sprawdza się dobrze, dosyć przejrzysty, chociaż słyszałem plotki, że ma być zmieniany przez nasze [link usunięty] (oddział na Śląsku).

Ja jednak nadal mam wątpliwości, boję się że tego typu rozwiązania nie są jednak dla mnie. Często wydaje mi się, ze księgowy stacjonarny to możliwość np. zadania zapytania na różne tematy, w księgowości internetowej tego nie mam. Mam jeszcze pytanie: że, oszczędzacie to raczej oczywiste...ile jednak jesteście w stanie zaoszczędzić na biurze internetowym? Jeden z przedmówców wymienił kwotę 150 złotych, a Wy? Jakie macie doświadczenia

Ja jednak nadal mam wątpliwości, boję się że tego typu rozwiązania nie są jednak dla mnie. Często wydaje mi się, ze księgowy stacjonarny to możliwość np. zadania zapytania na różne tematy, w księgowości internetowej tego nie mam. Mam jeszcze pytanie: że, oszczędzacie to raczej oczywiste...ile jednak jesteście w stanie zaoszczędzić na biurze internetowym? Jeden z przedmówców wymienił kwotę 150 złotych, a Wy? Jakie macie doświadczenia

Ksiegowość internetowa to najlepsze rozwiązanie dla VAT-owców, prowadzących księgowość opartą o KPiR, która posiada przewagę nad tradycyjnym biurem rachunkowym: - jest tańsza (biuro rachunkowe to 300-500 pln/m-c, np. infakt.pl – 199 pln/rok); zatem przedsiębiorca oszczędza ponad 2 000 zł rocznie

- pozwala na posiadanie aktualnej wiedzy o stanie finansów firmy (biuro rachunkowe informacje o wysokość podatków przesyła ok. 20-tego, a tutaj na bieżąco znamy wysokość podatku do zapłacenia, co daje możliwość ew. optymalizacji kosztów lub wcześniejszego przygotowania gotówki dla US).

Przedsiębiorca zyskuje samoświadomość finansów swojej firmy.

- oszczędność czasu – zamiast uciążliwych dojazdów proste czynności przedsiębiorca wykonuje sam, a w zamian dostaje profesjonalne wsparcie księgowych przez tel., mail lub chat w bardziej elastycznych dla przedsiębiorcy godzinach niż godz. otwarcia tradycyjnego biura rachunkowego

- aplikacja online – dostępna z dowolnego miejsca przez przeglądarkę internetową, nie ma potrzeby płatnych aktualizacji, zakupu nowych wersji oprogramowania

- pomoc księgowych przez telefon mail i chat – tradycyjne biura pracują od 9-17. Księgowe infakt od pn-pt – 7-22, sob – 9-17.

- przechowywanie dokumentów w chmurze – bezpieczniejsze niż w tradycyjnych biurach księgowych, w przypadku awarii serwera, pożaru, powodzi, kradzieży dane są bezpieczne.

Księgowość tradycyjna dobrze sprawdza się w przypadku firm posiadających duże ilości dokumentów, rozbudowane kadry oraz skomplikowaną (pełną) księgowość.

Programy do księgowości teoretycznie są wygodne, ale jak już wcześniej było powiedziane - nie odpowiedzą na pytania, ani nie doradzą.

akurat nie zgadzam się z tym,

na wfirma, po zalogowani się mam opcje "zapytaj eksperta" i gdy o coś pytam czy pod względem technicznym, prawnym czy po prostu chcę porady jakiejkolwiek to pisze i do paru godz MAX mam wyczerpującą odpowiedz,

a nie trzeba latać do biura rach z kazda duperela jak sie pozniej okazuje

Niekiedy jest lepiej wytłumaczyć i przedstawić problem "na żywo" zresztą wiele osób lubi porozmawiać ze swoim księgowym, schodząc czasami na wątki poboczne, które jednak tyczą się tematu.

faktycznie: jak ktoś lubi pogawędki z księgowym to najlepiej spotykać sie oko w oko:)z doświadczenia wiem, że takie spotkania mogą być dość wyczerpująco- stresująco- długie:) ja tam wole mieć mniej pracy, korzytsam z programu esme.pl

Od niedawna mam własną firmę. Jest niewielka, ale zastanwiam się nad usługami biura rachunkowego. słyszałam jednak o ksiegowosci internetowej. czy warto? ktos korzysta/ł?

Hm ja korzystam z portalu szybkafaktura.pl, i wszytsko robię przez internet, rozliczam się wystawiam faktury , mam kontakt z us - wygodna sprawa

Wszystko zależy od wielkości prowadzonej działalności gospodarczej, ilości faktur oraz ich skomplikowania, a także potrzeb potencjalnego przedsiębiorcy. Standardowe biura księgowe, oprócz standardowej usługi oferują swoim klientom także elementy dodatkowe, takie jak analityka finansowa czy też consulting. Jeśli więc przedsiębiorca chce skorzystać z większej ilości opcji przy nieco wyższej cenie może dokonać wyboru. Wybór natomiast zależy od wyżej wymienionych aspektów.

Myślę, że warto skorzystać z takich usług. Biuro rachunkowe online jest dużo wygodniejsze niż to tradycyjne. Sami korzystamy z usług http://www.ebilans.net Internetowe biuro rachunkowe umożliwia ciągły kontakt z księgowymi, nie musisz zawozić im papierów, wszystko odbywa się przez internet.

Dokładnie. Chociaż uważam, że jeśli ktoś dopiero zaczął prowadzić swoją działalność gospodarczą, to przyda mu się pomoc profesjonalisty, który się na tym zna. Przynajmniej na początku. Coraz więcej osób ma pomysł i chce założyć własną firmę, mało kto jednak zna się na księgowości i prawie w Polsce. Dlatego też większość firm nie potrafi przetrwać pierwszego roku. Pamiętam jak zakładałem swoją firmę. Miałem tyle na głowie, że postanowiłem zlecic to firmie i mieć z głowy. Teraz już bardziej orientuje się w temacie, ale z porad doradców jeszcze korzystam. Jak ktoś potrzebuje zaufanej firmy, to polecam - [link usunięty]