freelancer

TV przez internet

Recommended Posts

Szukałem takiej mozliwości, ale nigdzie nie mogę znaleźć, więc pomyslałem, że być może Wy mi pomożecie. Nie chodzi mi tu o jakieś internetowe audycje tylko zwyczajne kanały jak np. Polsat, TVN, Eurosport. Czy jest to w jakiś sposób możliwe jeśli nie ma się tunera TV? jakiś legalny program itp.?

Z telewizji przez internet to kojarzę tylko Sopcasta, na którym często oglądałem polską piłkę, dopóki nie zakupiłem Canal+. jednak nie jest to do końca legalne chyba, a i normalnych stacji nie ma... Jeśli nie masz tunera to raczej nie pooglądasz tv przez neta...

Jedyny kanał jaki można oglądać to TVN24 - ale chyba tylko do użytkowników Neostrady.

Programy luzem są na itvp.pl i tvp.info

Fakty można oglądać na stronie tvn24.pl

Nic lepszego niestety nie znam, a przydałoby się.

Gość rgp

Już w niedzielę otrzymacie ode mnie link do bezpłatnej TV przez Internet, a dokładnie przez przeglądarkę internetową. Można bez problemu powiększyć obraz na pełny ekran. Tak się składa, że nie korzystam z telewizora ;), aczkolwiek jeden dzień mistrzostw oglądałem ze znajomymi właśnie na komputerze - w taki sposób.

Jeśli chodzi o jakość obrazu, to jest ona nieco ograniczona w funkcji pełnego ekranu, ale śmiało widzieliśmy piłkę :). Dobrze jest mieć też dobre połączenie z Internetem. Osobiście mam 6 mb i nie narzekałem, chociaż duuużo ludzi oglądało transmisję właśnie poprzez Internet - a wiadomo, że jednak łącza przy takich eventach są przeciążone. Dlatego myślę, że posiadając łącze 1 mb można się zrelaksować bez problemu :)

Są też programy, które obsługują TV przez Internet.

Lista z Google.pl

Hmm, to ciekawe. Czekam na linki, bo także dotąd się z takim czymś nie spotkałem. Także znam Sopcast i jeszcze jeden program, którego nazwy nie pamiętam, ale tam pogramy jakie można było oglądać były 'nieoficjalne'...

Gość rgp

Co to znaczy "nieoficjalne"? Takie, których nie można pooglądać normalnie w TV?

To chyba w większości są to programy "bez sensu" - z reklamami...

Gość rgp

Nie jestem zwolennikiem TV, chociaż właśnie oglądam drugim okiem (?) "ostatni sprawiedliwy" :). Mam tylko TVP 1, 2, 3, Polsat i TVN... W każdym razie TV Trwam wydaje mi się być kanałem (w przenośni i dosłownie) oficjalnym ;p... Pierwszy raz natrafiłem na ten program jakieś 4 lata temu aż w Grecji - jako jedyny program po polsku...

Od tamtej pory moje życie zmieniło się diametralnie...

Co prawda nie mnie pytałeś, ale odpowiem - być może brakuje Ci jakichś kodeków (jeśli w ogóle się nie wczytuje) albo najnowszego odtwarzacza. Jeśli natomiast się zacina, to już wina internetu niestety. Z tego powodu nie korzystam z internetowej telewizji ;)

Gość rgp

Mi odtwarza bez problemu. Być może to wina braku kodeków, czyli

Kodek jest skrótem od "koder/dekoder", co oznacza urządzenie lub program zdolny do przekształcania strumienia danych lub sygnału. Kodeki mogą zmienić strumień danych w formę zakodowaną (często w celu transmisji, składowania lub zaszyfrowania) lub odzyskać (odkodować) strumień danych z formy zakodowanej, by umożliwić ich odtwarzanie bądź obróbkę. Kodeki są często użyte w wideokonferencjach oraz strumieniowaniu obrazu lub dźwięku.

Na przykład wiele multimedialnych strumieni danych potrzebuje zawierać jednocześnie dane dźwiękowe i obraz oraz często metainformacje opisujące np. synchronizację dźwięku i obrazu. Każdy z tych trzech fragmentów strumienia danych może być opracowany przez oddzielne programy, sprzęt i procesy, lecz aby strumień danych multimedialnych był użyteczny, musi być połączony. Do tego właśnie służą kontenery multimedialne.

W skrócie:

bez kodeków nie odtworzymy większości filmów.

Kodek pozwala "zrozumieć" sposób nagrania filmu i go odtworzyć.

Często dzięki temu film nie zajmuje np 4 GB, a 700 MB...

W każdym bądź razie przygotowałem dla Ciebie zestaw kodeków do ściągnięcia i zainstalowania.

Nie powinno już być problemu.

XP Codec Pack

Napisz więc czy pomogło i zostaw komentarz odnośnie www.ChooseAndWatch.com

Mam te kodeki i nic. Nie wiem o co chodzi, podejrzewam, że mam starą wersję WMP, ale z tym nie chce się bawić, bo wiem, że kiedy ostatnio instalowałem najnowsze oprogramowanie to strasznie zamulał mi komputer. Ech, nie pooglądam sobie Tv ;)

A mnie to działa, ale straszliwie zacina się obraz. Z pewnością powodem tego jest moje nie najszybsze łącze, więc telewizja tylko we właściwym odbiorniku ;) A jeśli już to seriale online, i nic więcej.

Ja nie należe do zwoleników oglądania telewizji przez internet wogóle również filmów na komputerze nie lubie oglądać. Kwestia przyzwyczajenia i wygody. Oglądam wszystko w telewizorze i najlepiej jeszcze z dużym płaskim ekranem :P

Ja kiedys miałam kartę telewizyjną i miałam super, bo lubię oglądac i pisać i miałam sobie takie niewielkie okienko telewuizyjne na ekaranie, ale teraz nie mam i zainteresowała mnie ta Wasza dyskysja. Muszę zaraz moich panów poprosić, żeby zobaczyli czy dam radę na tym kompie;-))

Gość ЯAFAŁ GEЯENT

Jeżeli transmisja będzie "skakać", to będzie to prawdopodobnie wina zbyt wolnego łącza. Jeśli obraz się nie wyświetli z powodów technicznych, warto zapoznać się ze sposobami ich rozwiązania poprzez kliknięcie na dany obraz i zainstalowanie potrzebnego oprogramowania.

Gość CocoChanels

Przez internet nie kupuję często, ale to tylko ze względu na brak kasy, bo jak do tej pory, w żadnym wypadku mnie nie oczukali, znaczy się, raz zdażyło się, że dostałam nie to co chciałam, ale wystarczył jednen telefon i dostałam to co chciałam.