jakesully

Mapy Myśli

Recommended Posts

Mind Mapping ( pol. dosł. mapowanie myśli ) – szczególny rodzaj notowania pobudzający obie półkule ludzkiego mózgu w przeciwieństwie do tradycyjnego notowania linearnego.

Korzystacie z takich form notowania?

Planujecie w taki sposób swój dzień, tydzień, miesiąc albo realizację ważnego projektu?

Wiesz ja jestem raczej osobą dobrze zorganizowaną i rzadko zdarza mi się, że czegoś zapomnę, czy nie dopilnuję.

Ale wiesz czasem moja pamięć i dobra organizacja zawodzą.

I muszę posiłkować się notatkami. Ale jakoś nie mam specjalnej techniki i nie stosowałam map myśli, żeby być lepiej zorganizowaną. Wstyd się przyznać, ale ja zwyczajnie nie wiele wiem na temat mapowania. Możesz napisać coś więcej ????

Myslę, że ten filmik ci kompleksowo wyjasni czym mapy mysli są

Sam dosyc często ich stosuje.

Ostatnio miałem egzystencjalną zagwozdkę pt, które studia wybrać, rozrysowałem ten problem i dzięki temu zdecydowanie jestem bliżej rozwiązania niż wcześniej.

Przydało się szkolenie z Jarkiem Mateńskim, oj przydało.

Mój mózg działa teraz bardziej efektywnie.

A gdzie można takie szkolenie zrobić i ile kosztuje? Acha i ile trwa. :) Chyba jako jedna z nielicznych firm szkoleniowych zajmują się tym tematem, bo nie spotkałam się wcześniej z taką oferta. Ja jestem wzrokowcem, więc odbieranie rzeczywistości w postaci obrazków, rozrysowanych schematów bardzo mi odpowiada..Ostatnio czytałam taki artykuł, którym podano informację, że wykorzystujemy tylko 3% możliwości naszego mózgu...dajecie wiarę? Jakie możliwości do gimnastykowania mózgu pojawiają się przy takim założeniu.

Z tymi 3% to niestety prawda, ale einstein wykorzystywał podobno tych procent aż 8, więc jest dla nas jakaś szansa ;)

Nie ma co się łamać tylko brać za siebie i udoskonalać prawa i lewą półkulę.

A szkolenie mozna zrobic w May Agency i to o różnym poziomie czy to 'studenckim' czy biznesowym. Wszystko zalezy od twoich potrzeb.

generalnie w życiu wszystko obraca się wokół potrzeb. Jesli masz potrzebe wykorzystywania swojego mózgu tylko w 3% to robisz to podswiadomie. jeżeli chcesz go eksploatowąc bardziej to tworzysz dodatkowe połączenia neuronowe i myslisz co najmniej 5%. Pocieszające.

Myślę, że taki sposób może uratować niejednego roztrzepanego w dzisiejszym świecie, jeśli chodzi o planowanie czy organizację swojego czasu. Osobiście do planów na co dzień tego nie używam, ale przy nauce zawsze tego używałem i pomagało. Efekty były znacznie lepsze niż przy normalnych notatkach.

NIe. NIgdy nie miałam czasu na rozrysowywanie takich rzeczy, mimo, że jestem wzrokowcem. No własnie, mapa to chyba metoda dla tych dobra, ktorzy nie są wzrokowcami?

ja mimo tego, ze znam to pojęcie to nie za bardzo wiem jak miałabym taką mapę myśli wdrożyć w swoje życia, aby sprawnie później z tego korzystać