Zaloguj się, aby obserwować  
Adam Wrona

Sklep rybny - znikoma konkurencja w średnio dużym mieście

Recommended Posts

Chciałbym prosić o rady. Mieszkam w 50 tysięcznym mieście i sklep istnieje chyba 1 :D Dlatego skusiło mnie to, a ryby to moja pasja. Ale tu moje pytanie - czy jest to kosztowny interes i skąd miałbym brać ryby, jak wyglądałby ich transport itd. Liczę na konkretne odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Gość rgp

Zdecydowanie za mało szczegółów, a prosisz o konkrety :).

Skąd brać ryby? Sądzę, że może to być staw hodowlany (najlepiej własny), supermarket i hurtownia rybna. A może zachęcisz do pracy miejscowych wędkarzy??

Transport jest zależny od sposobu pozyskiwania produktów. Należy się skupić na tym, aby były to produkty świeże - ciężko nadrobić utraconą reputację.

W swojej ofercie możesz dodać także mrożone wyroby kulinarne, lody...

Otwierając sklep rybny warto oprócz typowych ryb sprzedawać również typu owoce morza takie jak małże, krewetki itp. Ryby i owoce staja się coraz bardziej popularne nawet jest reklama, która wskazuje aby spożywać je przynajmniej raz dzienie bo są zdrowe. Jeśli chodzi o zaopatrzenie to nad morzem było by łatwiej, a tak poszukaj w okolicy hurtowni bądz stawu gdzie hoduje się ryby.

Handlowanie rybami jest o wiele trudniejsze niż mięsem czy nabiałem. Sklep nie musi być duży - wystarczy nawet pare metrów. Ale musi być wyposażony w lodówki, zamrażarki, szafy chłodnicze, powinien mieć wytwornicę lodu i klimatyzację. Bardzo wysokie jest zużycie prądu, wody, środków czystości.

Jeżeli ryby to twoja pasja to pewnie poprowadzisz interes bardzo dobrze. Jeśli chodzi o koszty to na początku praktycznie każdy interes jest kosztowny, najważniejsze jest aby były zyski i koszty te zwróciły się. Zaczynając sprzedawaj mniejszą ilość ryb, a pozniej stopniowo zwiekszaj asortyment to pozwoli ograniczyć choć w połowie koszty.

Gość rgp

Analizuj sprzedaż i dostosuj ilość zamawianych produktów do wymogów klientów. Podaż powinna byc możliwie najbliższa popytowi - tak unikniesz niepotrzebnych kosztów, zachowując możliwie wysoki poziom daty ważności produktu.

Chciałbym prosić o rady. Mieszkam w 50 tysięcznym mieście i sklep istnieje chyba 1 :D Dlatego skusiło mnie to, a ryby to moja pasja. Ale tu moje pytanie - czy jest to kosztowny interes i skąd miałbym brać ryby, jak wyglądałby ich transport itd. Liczę na konkretne odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Musisz znaleźć dobrą hurtownię - znam ludzi, którzy są naprawdę bogaci, a zaczynali od sklepu z rybami. Najważniejsze to zawsze świeży towar i wybór różnych niezbyt drogich ryb. Chociaż trochę luksusowych też możesz wprowdzić. Niektóre produkty mozna sprowadzać na zamówienie - jakieś świeże krewetki, małże czy inne dziwologi (sorry - nie lubię owoców morza)

A masz może znajomych, którzy podzielają Twoją pasję? Wg mnie najlepsza by była taka spółka pasjonatów, dzięki czemu wiesz, z kim pracujesz, nie musisz się martwić o zaufanie innych, czy brak wiedzy. Całkiem opłacalne byłoby nawiązanie bliższej współpracy z kimś, kto ma staw rybny, a i lokal w centrum to też dość ważna rzecz. Jeśli miałbyś jakiś lokal w stanie surowym, wymagający generalnego remontu i sporo chęci na samodzielne tynkowanie, kafelkowanie itd, to sporo zaoszczędzisz, nie mniej chłodnie i cały sprzęt specjalistyczny trochę będzie kosztował. No i warto na początek zrobić zwiad by 'wyczaić' czy takie coś się przyjmie. Życzę powodzenia ;)

My ślę, że ktoś ze stawem rybnym mógłby być tylko dodatkiem do oferty.Uważąm, że jeśli ma być to akceptowany sklep przez klientów, więc musi mieć rózny asortyment i przypomniałem sobie jedno - sprawdź,czy w okolicy nie ma jakiegoś supermarketu z dużym stoiskiem rybnym:)

Ja bym się nie porywała na sklep rybny. Ryby szybko się psują, Polacy nie są nauczeni jeść ryby, no i ryby, zwłaszcza te dobre nie są tanie. Zdecydowanie wybrałabym branże odzieżową. Towar się nie psuje, co najwyżej wyjdzie z mody. Jest czysto i ładnie. Urządzisz wnętrze sklepu np. w http://www.pakowyposazenie.pl/index.php/produkty/kategoria/3

Świetny pomysł, nie ma dobrych sklepów z rybami.... Najlepiej zgłosić się do dobrych dostawców, np. w Warszawie dniem dostaw ryb i owoców jest chyba czwartek i wtedy wszystkie dobre restauracje i sklepy mają dostawę towaru

Tutaj https://sklep.technica.pl można zakupić elementy wyposażenia takiego sklepu. Warto sobie tam zerknąć, bo oferta jest godna uwagi. Co do samego pomysłu, to uważam, że się sprawdzi, ponieważ teraz jest moda na zdrowe odżywianie. Warto jednak mieć różnorodny asortyment.

Ja sporo przynęt i sprzętu zamawiam przez Internet. Mam sprawdzony sklep https://rkbaits.pl/ Robię u nich zakupy już od dawna. W ich ofercie znajdziecie szeroki wybór niezbędnego sprzętu wędkarskiego w całkiem niezłych cenach

Jestem właścicielem smażalni ryb. Zmieniałem kilka razy dostawców. Obecnie kooperuję z hurtownią ryb morskich Luxfish. Jestem bardzo zadowolony z uczciwego dostawcy. Ryby są zawsze świeże, smaczne i na czas dostarczane.