bnpparibas

Jak wybrać konto firmowe w banku?

Recommended Posts

Jeśli interesuje Wam bankowość elektroniczna może warto byłoby skorzystać z informacji na ten temat? To jest interesujące źródło w którym jest wiele porównań poszczególnych ofert bankowych. Ja korzystam z konta internetowego już od wielu lat i nie wyobrażam sobie innej wersji.

Doświadczony z kontem firmowym w mBanku mogę powiedzieć, że mają tam wysokie opłaty za różne operacje. Wydaje mi się, że obecnie dobrym wyborem byłby ING.

Sam korzystam z usług mBanku i jestem zadowolony. Przez dwa lata nie miałem z nimi żadnych problemów, więc jest to sukces (w PKO BP np. przez dwa miałem sporo różnych kłopotów). Poza tym polecam czytanie blogów o finansach i oszczędzaniu, gdyż tam można przeczytać naprawdę sporo fajnych rzeczy.

W przypadku konta firmowego jak również indywidualnego trzeba porównać obszary, w których mogą być naliczane opłaty oraz pomyśleć przyszłościowo i sprawdzić wymagania stawiane przez bank w przypadku linii debetowej itp. itd.

Napisałem artykuł o obszarach, gdzie mogą być naliczane opłaty dot. konta, pod tytułem: Konto za 0zł - prawda czy fałsz?.

Warto przeanalizować swoje konto, bo przyzwyczajenia kosztują :) Należy sprawdzić super promocyjne oferty i zweryfikować je ze swoimi potrzebami i preferencjami. To, że bank pobiera opłatę za kartę, a dany Klient nie potrzebuje jej, bo korzysta tylko on-line, to nie będzie miała dla niego żadnego znaczenia opłata w tym obszarze. Chyba, że karta jest obligo :P

pozdrawiam,

Maciek

Ja niedawno sprawdzałem oferty kilku banków, bo planuje zmienić konto firmowe, bo nie odpowiada mi aktualna oferta banku, w którym mam konto firmowe, bo ponoszę spore koszty jego prowadzenia. Zastanawiam się nad tą ofertą http://www.credit-agricole.pl/male-i-srednie-firmy/konta . Jest tam kilka kont firmowych, które na pierwszy rzut oka wydają się bardzo dobre. Sprawdzałem je wszystkie i szczerze mówiąc nie wiem, które wybrać. Rozważam między Solista Biznes, Sonata Biznes a Symfonia Biznes. Moglibyście zerknąć na tą stronę i mi doradzić? Nie chcę wybierać jakiegokolwiek, bo chcę mieć jedno konto najlepiej do końca prowadzenia biznesu.

Ja też się nad tym zastanawiam. Interesuje mnie samodzielna księgowość online i pod tym kątem szukam konta. Czytałam już sporo o tym, jak wygląda tego typu księgowość w serwisie www.wfirma.pl . Wszystko wydaje się dosyć przystępna.

Dobrze dobrane konto firmowe może jeszcze bardziej uprościć sprawę, dlatego interesuję się tym tematem.