lwojciechowski

pomysł na reklamę swojej firmy

Recommended Posts

Chciałbym się spytać co sądzicie o reklamie poprzez gadżety reklamowe, upominki np. smycze, pendrive, notesy, długopisy itp?

Osobiście jestem pracownikiem firmy świadczącej takie usługi (jak ktoś jest zainteresowany www.tech-media.pl ) ale mój post nie służy aby się tylko zareklamować ale po to, żeby dowiedzieć się opinii innych nie koniecznie związanych z branżą poligraficzną. Czy korzystaliście z takich usług, czy macie taki zamiar?

Takie gadżety są bardzo skutecznym narzędziem do tego aby klient o tobie pamiętał i kiedy zajdzie taka potrzeba będzie miał cię pod ręką np. trzymając długopis z namiarami do ciebie:-)

Jest to forma reklamy, która spełnia swoje zadania kiedy już zanjdziesz się u klienta, ale najpierw musisz do niego totrzeć korzystając z innych form reklamy:-)

Gość ergo
Chciałbym się spytać co sądzicie o reklamie poprzez gadżety reklamowe, upominki np. smycze, pendrive, notesy, długopisy itp?

Osobiście jestem pracownikiem firmy świadczącej takie usługi (jak ktoś jest zainteresowany www.tech-media.pl ) ale mój post nie służy aby się tylko zareklamować ale po to, żeby dowiedzieć się opinii innych nie koniecznie związanych z branżą poligraficzną. Czy korzystaliście z takich usług, czy macie taki zamiar?

No cóż produkuję smycze reklamowe oraz długopisy COSMO z grawerem najtaniej chyba w Polsce. Powiem tak: jeszcze 10 lat temu był to szał teraz budżety coraz skromniejsze a firmy nie szukają posredników jakimi sa agencje reklamowe a raczej wyszukują samych producentów takich jak my.

Niestety nawet my mając tak niske ceny na długopis z grawerem bo COSMO z grawerem kosztuje u nas juz od 1,30 zł netto a smycz można kupić od 0,95 zł netto - to nawet my tylko z tej produkcji na pewno byśmy się nie utrzymali. Dlatego musieliśmy uruchomić dodatkowa działalność wynajem mieszkań w Łodzi. Są to apartamenty jak hotel w Łodzi w centrum. I to jest działalność która daje nam największy przychód. sama agencja reklamowa i produkcja smyczy i długopisy są tylko dodatkiem.

<a href='http://www.reklama.ergo-media.pl' style='font-size:12px;' target='_blank'>smycze reklamowe</a>

Sam pomysł reklamy firmy przez wręczenie gadżetów reklamowych jest dobry choć kosztowny. Natomiast zastanów się czy chcesz wręczyć smycze, pendrivy, długopisy czy może pomyśl o bardziej oryginalnych gadżetach reklamowych. Po prostu część z gadżetów się sprawdzi i obdarowani będą o tobie pamiętać ale niestety jeśli źle wybierzesz to będziesz miał tylko koszt bez efektów. Wybór właściwych gadżetów reklamowych nie jest w cale taki prosty. Osobiście skłaniałbym się w kierunku wręczenia takich gadżetów, które wyróżnią Twoją firmę na rynku. Powodzenia.

Gadżety zawsze są dobrą opcją jeśli chodzi o reklamowanie swojego biznesu. Oczywiście, jest też wiele innych dróg na wsparcie sprzedaży dla firm , ale często są one dużo droższe. Przychylę się do wypowiedzi zamieszczonej wyżej, że budżety na akcje reklamowe są coraz skromniejsze, ale z drugiej strony np. Internet daje dużo darmowych możliwości. Po co więc przepłacać?

Nie zapominajmy o niezliczonych możliwościach bezpłatnej reklamy (wystarczy, że zainwestujemy swój czas), piszmy artykuły, poradniki, posty...dbajmy o to, aby Nasi potencjalni klienci spostrzegali Nas jako profesjonalistów. Załóżmy profile w portalach społecznościowych (i prowadźmy je!), rozmawiajmy o swoim biznesie "nie tylko z przyjaciółmi" (także z rodziną, "Panią w sklepie), bądźmy kreatywni (nie reklamujmy Naszej firmy tylko za pośrednictwem ekspertów, wykażmy się własną inicjatywą).

Gadżety są bardzo ważne, wiadomo. Nie dość, że to miły gest, to jeszcze pozwala o nas pamiętać. My ostatnio zainwestowaliśmy niemale pieniądze (trzeba przyznać) w oklejenie auta firmowego (gdyby coś, to polecamy drukarnię http://www.trzyslowa.pl/oklejanie-pojazdow - chłopaki dobrze się spisali) i już widzimy efekty. Ważne, by okleina była wyraźna i czytelna, ale ogólnie warto.

Moimz zdaniem nie warto jest inwestować w tanie i tandetne akcesoria takie jak smycze czy breloczki. Praktycznie nikt nie będzie się z czegoś takiego cieszył ;)

Warto jest za to zainwestować w takie eleganckie i luksusowe kalendarze: http://www.kalendarzeluksusowe.pl/kalendarze-ksiazkowe - gadżet praktyczny i sensowny. Można nim obdarować na przykład stałych klientów tak aby poczuli się docenieni.

Można je niedrogo zamówić w sieci jak na przykład na stronie z linku.

Gadżety są dobrą reklamą, ale są jeszcze inne metody reklamowania się. Strona internetowa jest teraz głównym narzędziem istnienia firmy, jeżeli nie ma cię w internecie to nie istniejesz. Firma http://www.proestatesolution.pl/web-design-,1204.html robi świetne strony. Ponadto specjalizuje się w kampaniach marketingowych w internecie, aplikacjach internetowych czy analityce internetowej itp. Może taka reklama w internecie będzie lepszym rozwiązaniem dla twojej firmy. :D

Trzeba pamiętać by reklamować się mądrze i opowiednio targetować reklamę. Taka wyskakująca to masówka, pokazuje się wszystkim. Ja lubię katalogi firm, wtedy w danym szukam tematycznie. Np. Art Imperium to portal kulturalny. gdzie oprócz wydarzeń czy aktualności, można dodać profil swojej firmy, związanej z kulturą i sztuką. Od domó aukcyjnych i galeri, przez organizację imprez czy szkoły artystyczne, po sklepy, taniec. Fajna sprawa z takim katalogiem i trafi tam osoba z pewnością zainteresowana taką tematyką.

A ja myślę, że lepiej zainwestować w coś innowacyjnego. Ostatnio bardzo dużo przedsiębiorców z pomocą firm takich jak mohi.to - projektowanie aplikacji, próbuje swoich sił w świecie mobilnego internetu. Moim zdaniem, jest to świetny sposób na rozpowszechnienie swojej działalności, bo przecież teraz prawie każdy korzysta ze smartfona, więc można szybko trafić do dużej liczby odbiorców.

sposobów na rozreklamowanie firmy jest naprawdę wiele, to ja może przedstawię te najtańsze, jeśli nie dysponujemy zbyt dużą ilością gotówki to polecałbym dodanie ogłoszeń do różnych serwisów ogłoszeniowych - krajowych i regionalnych np. toruniak.pl, poza tym dobrym sposobem są katalogi i darmowy wpis w Panoramie Firm, ponadto można udzielać się na forach jako ekspert pod własną marką :)

Witam, polecam firmę IBE specjalizującą się w reklamie firm internetowych, która istnieje na rynku od 2003 roku. IBE oferuje serwery wirtualne, rejestrację i utrzymanie domen internetowych, wykonanie unikalnych projektów graficznych, tworzenie profesjonalnych serwisów internetowych w oparciu o najnowocześniejsze technologie oraz pozycjonowanie i optymalizację serwisów internetowych. A to wszystko w zaskakująco niskiej cenie. Zachęcam do zapoznania się z ofertą na stronie http://www.ibe.pl/

Najbardziej popularne są zazwyczaj długopisy reklamowe. Są niedrogie, ale bardzo praktyczne i każdemu się przydają. Zamawiamy je praktycznie w każdym miesiącu z Extrema. Tutaj jest ich oferta http://www.extrema.com.pl/o,4,98,dlugopisy...e-metalowe.html – na pewno każdy wybierze tu coś dla siebie. Ta firma ma również inne gadżety, które również są przedmiotem pożądania naszych klientów. Gadżety dodajemy do zakupów pow. 100zł

niezawodnym sposobem na reklamę są przedruki, dodajesz artykuł taki na np. http://www.publikuj.org/ ludzie to czytają, a jak ich zainteresuje treść to wstawiają taki artykuł u siebie na stronie, docierasz do większego grona klientów a przy okazji masz działania seo, bo w treści może być link do twojej stronki, za darmo i skutecznie się reklamujesz :)

Czytałam kiedyś o reklamie poprzez gadżety na http://www.comperia.pl/forum/dla-firm/586-...-reklamowe.html i wydaje mi się, że warto w nią zainwestować. Ludzie lubią dostawiać upominki nawet jeśli nie są zbyt wartościowe i chętniej wracają do firm od ktorych coś dostały:) Uważam jednak, że takie gadżety nie powinny być jedyną forma reklamy bo nie przyniosą za dużych zysków.

A czy takie gadżety reklamowe nadają się do krótktoterminowego zwiększania sprzedaży? No bo rozumiem, że pozwalają przyzwyczaić potencjalnych klientów do naszej marki, utrwalić się w pamięci i inne takie rzeczy, które brzmią zbyt teoretycznie, żebym je tu pisał :) Ale czy komuś pomogło w zdobyciu klientów na krótką metę rozdanie np. kubków? Jestem sceptyczny jeśli o to chodzi, choć sam nigdy nie próbowałem.

Każda forma reklamy może być skuteczna, zależy jedynie od tego czym się zajmujecie. Ja prowadząc firmę oferującą usługi spedycyjne i krajowe , celuje w nieco inne formy reklamy ;) np. ogłaszając się na giełdach spedycyjnych jak http://teleroute.pl/pl_pl dla mnie to najlepsze rozwiązanie, pozatym wiadomo prowadzenie strony internetowej itp. Na okrągło się ogłaszamy i aktywnie działamy w kierunku rozwoju firmy. To najlepszy przepis na sukces!

Reklamę trzeba oczywiście odpowiednio dopasować pod działalność danej firmy. Popularną ostatnimi czasy opcją, która sprawdzi się świetnie w przypadku restauracji, hoteli, sklepów, ale i innych działalności jest umieszczenie zdjęć swej siedziby na google business view. Wyróżnimy się w ten sposób spośród innych podobnych biznesów i zachęcimy potencjalnych klientów do odwiedzin.