Gość Rafał Gerent

Rozwój sprzedaży poprzez rynek internetowy

Firma w Internecie  

11 użytkowników zagłosowało

1. 1. Dla w?a?ciciela firmy najwa?niejsze jest:

• poznanie konkurencji
      2
    • dystrybucja
      1
    • zaopatrzenie
      0
    • kontakty
      8

Recommended Posts

Gość rgp

Zapraszam do dyskusji oraz wymiany ogólnych i szczegółowych poglądów na temat sposobów rozwoju sprzedaży na rynku internetowego. Co to jest rynek internetowy? Jakim językiem trafiamy do klienta? Czym jest globalizacja rynku i jak się objawia? Będziemy tutaj też wymieniać poglądy odnośnie zdrowej i niezdrowej konkurencji, procesów dystrybucji, możliwości zaopatrzenia i cennych kontaktów... Aczkolwiek zajmiemy się też technicznymi problemami oraz koniecznymi kosztami.

Temat szeroki, aczkolwiek każdy przedstawi swoje cenne zdanie, doświadczenie i pomysły :)

Zapraszam :)

Nie mam wielkiego doświadczenia, ale w ankiecie postawiłem zdecydowanie na kontakty. Bez znajomości jest dużo ciężej wystartować, choć oczywiście nie jest to niemożliwe. Najgorszy jest właśnie start, a jeśli wystarczy cierpliwości to z dystrybucją i zaopatrzeniem nie będzie problemu. Kontakty + cierpliwość + nerwy ze stali + dobra organizacja i wszystko może iść znakomicie (choć nie musi...).

rynek internetowy: jest to rynek bardzo szeroko pojmowany o bardzo wielkich możliwościach i zaawansowanym działaniu, w ostatnich latach a nawet w ostatnim czasie został on zmodernizowany a mianowicie zmienił sie: wzrosła kwota pieniędzy przeznaczona na reklame na co wpływ miał wpływ konsumentów w internecie.

język: powinien być najprostszy z możliwych najlepiej obraz albo dźwiek :) obraz, symbol zapamietamy wzrokowo a jesli reklama płynąca z radia albo głośników w sklepie będzie miała chwytliwą melodie to mamy pewność że zostanie ona zapamiętana.

globalizacja rynku: mówiąc najprościej: dostępność - dostepność wszystkiego w internecie. rynek internetowy jest tak wszechstronny ze nie wychodzac z domu mozemy zrobic zakupy spozywcze, sprawdzic konto bankowe albo kupic dywan. jest to wielkie ulepszenie dla ludzi ale zagrożenie dla innych instytucji. lecz jak mówi prawo dżungli wygra silniejszy w tym przypadku wygra bardziej znany, i mocniejszy

W ankiecie również postawiłam na kontakty bez tego ani rusz co nam przyjdzie po towarze jeżeli nikt go nie kupi. Zakładając interes na początku trzeba zdobyć nowe kontakty, wszędzie powinno nas być pełno. Rynek internetowy daje nam możliwośc dotarcia do dużej liczby klientów a tym samym pozyskanie nowych kontaktów. Żeby dotrzeć do jak największej liczby ludzi trzeba stosować prosty jężyk aby został zapamiętany.

Widze całkowitą zgodność w ankiecie, ja również postawiłam na kontakty. No bo jak innaczej zacząć biznes nie mając zadnych kontaktów? W pozyskiwaniu kontaktów może pomóc reklama no i obecni znajomi, których mamy. Oni również będą nas mogli polecać swoim znajomym i tak dalej.

W ankiecie brakuje mi bardzo ważnego czynnika. Myślę tu o PROMOCJI. W przedsięwzięciach internetowych stanowi to absolutną podstawę. jeżeli chcemy świadczyć jakiekolwiek usługi przez internet, lub prowadzić sprzedaż, czy też serwis który ma zarabiać na reklamach i programach partnerskich to aby mógł zostać osiągnięty satysfakcjonujący efekt ekonomiczny potrzebny jest ruch na stronie, a ten nie bierze się znikąd. Przedsięwzięcie poza wyjątkami które można zliczyć na palcach jednej strony wymaga odpowiedniej promocji.

Aby przedsięwzięcie odniosło sukces witryna internetowa musi zostać odnaleziona przez internautów. Rynek jest bardzo konkurencyjny. Mamy tysiące sklepów internetowych a użytkownicy odwiedzają zazwyczaj wąską grupę stron które pojawiają się pod określone zapytania na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. To właśnie te strony uzyskują największy ruch. Jeżeli do tego dochodzi w miarę atrakcyjny produkt / usługa oferowana przez firmę to uzyskujemy sukces gospodarczy. Przecież pierwsze wyniki na stronach wyszukiwania wyszukiwarek nie biorą się tam bez powodu. :) Co prawda założenie jest takie aby algorytm wyszukiwarek odnajdywał strony najbardziej użyteczne dla internauty. W praktyce jednak stosuje się masę technik służących zmanipulowaniu wyszukiwarki. Jeżeli chcemy istnieć w internecie to mamy do wyboru albo wpływanie na wyszukiwarki, albo jakiś system linków sponsorowanych. np. AdSense, Onet Kontekst itp. który co prawda na dłuższą metę jest mniej opłacalny, lecz za to pozwala osiągnąć natychmiastowy efekt. W przypadku praktyk służących zmanipulowaniu wyszukiwarek to kwestia miesięcy.

Dokładnie, bez promocji jesteśmy jednym z tysięcy...I trzeba jednak albo dużo czasu,albo pieniędzy...Mi się wydaje,że na rynku internetowym jest jeszcze trudniej się przebić niż w realu. Wszyscy mówią,ze małe koszty itp. za brak lokalu i innych tego typu rzeczy, które są związane np. z normalną firmą. ale ...nakłady na marketing też powinny byc w sieci duże, bo kto będzie wówczas odwiedzał nasze serwisy, jak nikt nie będzie o nich wiedział??????Ogólnie uważam,zę ciężko sie przebić!

Dokładnie, bez promocji jesteśmy jednym z tysięcy...I trzeba jednak albo dużo czasu,albo pieniędzy...Mi się wydaje,że na rynku internetowym jest jeszcze trudniej się przebić niż w realu. Wszyscy mówią,ze małe koszty itp. za brak lokalu i innych tego typu rzeczy, które są związane np. z normalną firmą. ale ...nakłady na marketing też powinny byc w sieci duże, bo kto będzie wówczas odwiedzał nasze serwisy, jak nikt nie będzie o nich wiedział??????Ogólnie uważam,zę ciężko sie przebić!

Witam

"Przebić się w sieci" nie będzie ciężko jeśli zdecydujesz się na prowadzenie swojej kampanii reklamowej poza utartymi i zatłoczonymi ścieżkami. Dobrze jest zwrócić się o poradę do praktyków, którzy wspólnie z Klientem opracują odpowiednią strategię. Samodzielne działanie czasami nie przynosi nic poza frustracją, stratą czasu oraz, niestety, pieniędzy.

Pozdrawiam

Jeżeli chcesz dorobić pieniądze przez internet to polecam link: [link usunięty] bądź [link usunięty] . Sprawdź jeżeli masz chwilę, nie zajmie Ci to dużo czasu.

Wszystko co musisz robić to klikać na reklamy. Rejestracja jest całkowicie za darmo więc dlaczego nie spróbować. POLECAM I POZDRAWIAM

Witam serdecznie,

Jeśli cenicie sobie kontakty, jako wartość nadrzędną w sprzedaży, zachęcam Was do odwiedzin portalu zakupów grupowych dla firm [link usunięty] :) Jest to niesamowita forma promocji, która ma swoje 5 minut. Dzięki tak popularnej metodzie możemy, jako nowi przedsiębiorcy i weterani biznesowi, pozyskać nową grupę klientów. Przekonajcie się sami, że warto!

hejo!

Możecie mi przybliżyć co to jest to B2B Deal? Bo ostatnio coraz częściej o tym słyszę, stronkę widziałam już kilka razy ale zastanawiam się, czy jeśli chodzi o rynek b2b to to się sprawdzi. Jak myślicie? Warto kupować usługi dla firmy własnie przez zakup grupowe?

Pzdr.

hejo!

Możecie mi przybliżyć co to jest to B2B Deal? Bo ostatnio coraz częściej o tym słyszę, stronkę widziałam już kilka razy ale zastanawiam się, czy jeśli chodzi o rynek b2b to to się sprawdzi. Jak myślicie? Warto kupować usługi dla firmy własnie przez zakup grupowe?

Pzdr.

Myślę,że warto bardziej przemyśleć strategię marketingową . Robienie na siłę buzzu nie sprawdza się.