Zaloguj się, aby obserwować  
Biznesik

Google przymyka oko na Money.pl?

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Jestem nowy na tym forum MamBiznes.pl i chciałem się z Wami podzielić spostrzeżeniami dotyczącymi działalności serwisu Money.pl w wyszukiwarce Google. Portal Money.pl jak przystało na dużego internetowego gracza promuje się w największej wyszukiwarce i nic w tym złego bo podobną działalność prowadzi miliony internautów, chcących reklamować się w sieci. Wątpliwości budzą jedynie niektóre sposoby tej promocji bo kto jak kto, ale serwis o takiej renomie chyba nie powinien stosować takich metod.

Do rzeczy. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale oprócz adresu Money.pl serwis ma w posiadaniu jeszcze ponad 100 innych domen. Pod tymi adresami powstają strony, które praktycznie nie zawierają treści, a które można dość często odnaleźć wysoko w wyszukiwarce Google. Z tego co wiem to polityka Google jest taka, że tego rodzaju strony "widmo" są szybko banowane. W przypadku Money.pl nic jednak takiego się nie dzieje. Jestem laikiem i być może czegoś nie rozumiem, ale poniższe strony dla mnie są bezwartościowe. Czy taką działalność Google zaakceptuje dla każdego innego podmiotu czy tylko Money.pl jest uprzywilejowane?

Zapraszam na poniższe "strony":

dzialalnosc.pl

domymaklerskie.pl

formularzepodatkowe.pl

formularzepit.pl

indeksygieldowe.pl

inwestycyjne.pl

gospodarczy.pl

informacjegospodarcze.pl

kalkulatorplac.pl

kalkulatorplacowy.pl

kalkulatorpodatkowy.pl

kalkulatorwalutowy.pl

kalkulatoryonline.pl

konto-osobiste.pl

kredytkonsumpcyjny.pl

kurswaluty.pl

lokatybankowe.pl

notowaniagieldowe.pl

notowaniawalut.pl

noweopony.pl

pasazfin.pl

polskagospodarka.pl

porownaniefunduszy.pl

porownaniekart.pl

porownaniekont.pl

porownanielokat.pl

porownaniekredytow.pl

porownaniepozyczek.pl

porownanieubezpieczen.pl

portalgospodarczy.pl

posrednictwokredytowe.pl

posrednikkredytowy.pl

prawo-budowlane.pl

prawogospodarcze.pl

przelicznikwalut.pl

przepisypodatkowe.pl

rejestrdluznikow.pl

rozliczeniapit.pl

ryczalty.pl

samochody24.com.pl

serwisgieldowy.pl

serwisnieruchomosci.pl

serwisogloszeniowy.pl

skarbowy.pl

spolkigieldowe.pl

system-partnerski.pl

ubeczpieczeniesamochodu.pl

umowaodzielo.pl

wzoryumow.pl

zakladaniefirmy.pl

zarabianie-w-internecie.pl

zarabianie-w-internecie.com.pl

To by było na tyle.

Na koniec gratuluję twórcom strony MamBiznes.pl bo takiego serwisu brakowało w polskiej sieci.

Pozdrawiam!

K.S.

Raczej nie masz racji.

Aby strona była zbanowana przez google, musi być ku temu jakiś powód, a to że akurat w/w strony należące do money.pl nie są rozbudowane i z tego co widzę po dwóch pierwszych z brzegu, nie mają w ogóle podstron nie jest powodem do banowania.

Pomyśl ile jest takich stron w sieci, chociażby prostych wizytówek firm.

Strategia money w tym wypadku jest bardzo prosta, otóż strony jak mówisz stoją w google wysoko (nie wiem nie sprawdzałem), mają domeny zawierające słowa kluczowe dzięki czemu zapewne zawdzięczają tę pozycję, użytkownik wchodzi zainteresowanym tematem, przegląda "zalążek" treści i dalej jest przekierowany na money.pl

Gość ЯAFAŁ GEЯENT
Z tego co wiem to polityka Google jest taka, że tego rodzaju strony "widmo" są szybko banowane.

możesz napisać o tym coś więcej?

również nie widzę powodu, aby banować tego typu strony.

rynek domen to też rynek, można nieźle zarobić,

a nawet traktować jako dodatkowe aktywa firmy...

to jest legalne. Zwykły, normalny portal. Myśle, ze money.pl załozyło tego typu domeny specjalnie w celu podniesienia sobie google page rank

Pozycjonować się jakoś trzeba :). Można tylko pogratulować dobrego zaplecza.

Jak nie ma double contentu, ukrytych linków i innych dziwactw, to czemu google miłoby banować?

Zgadzam sie z przedmowcami. Dzisiejszy rynek to takze spore pieniadze na domenach internetowych. dzis nic nie znaczac domena za klika miesiecy moze byc warta spore pieniadze. Uwazam, ze Money to akurat dobrze przemyslany biznes, nie tylko finanse, ale takze aktywa.