binkow

Fundusz UE

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie myśle o założeniu szkoły nauki jazdy. Czy mogę starać się o środki z uni na rozpoczęcie działalności?

Jakie warunki powinienem spełniać aby się kwalifikowac na tą dotacje. Obecnie jestem bezrobotny a wcześniej pracowałem jako nauczyciel.

Myśle że szkoła nauki jazdy jest jak każda inna działalność więc chyba możesz się starać o środki dofinansowania. Jako osoba bezrobotna spróbuj najpierw starać się o dotacje z UP. Po nowym roku ma byc prawdopodobnie 40tyś zamist obecnych teraz 14tyś.

Osoby chcące rozpocząć działalność gospodarczą w nowym okresie programowania 2007-2013 będą mogły skorzystać m.in. z środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Chcąc otrzymać wsparcie musisz zgłosić się do instytucji, które otrzymały dofinansowanie na projekty dot. wsparcie samozatrudnienia (organizacje pozarządowe, instytucje szkoleniowe, itp.). Instytucje te udzielają pomocy szkoleniowej, doradczej i finansowej tylko tym osobom, które zgłoszą udział w projekcie i w trakcie projektu otworzą działalność gospodarczą.

Aby rozpocząć działalnośc gospodarczą to lepiej na początek postaraj sie o dotacje z UP. Dotacja unijna ma na celu przyczynić się do rozwoju firmy i zapewnić jej przetrwanie na następne 5 lat. Aby złożyć wniosek o dotacje unijną najlepiej udać się do lokalnej ARR, korzystać też ze stron internetowych funduszy UE, gdzie są gotowe pliki wniosków o dotacje wraz z instrukcjami ich wypełniania oraz dokumentami jako załączniki do wniosku. Na przykład NIP, regon itp.

Możesz się starać o dotacje w ramach działania 2.5 Promocja Przedsiębiorczości Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego są skierowane do wszystkich osób zamierzających rozpocząć samodzielną działalność gospodarczą. Wyłączeni z możliwości udziału w projekcie są jedynie właściciele przedsiębiorstw prowadzący działalność po 1.01.2004 roku oraz bezrobotni zarejestrowani w powiatowym urzędzie pracy.

W ramach dotacji można otrzymać:

-bezzwrotne wsparcie finansowe w formie jednorazowej dotacji inwestycyjnej do wysokości 20 000 PLN na sfinansowanie zakupów niezbędnych do rozpoczęcia działalności,

-bezzwrotne wsparcie finansowe w formie comiesięcznych wypłat do wysokości 700 PLN na pokrycie kosztów ubezpieczeń społecznych i bieżących kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wsparcie jest wypłacane przez pierwsze 6 miesięcy działalności firmy z możliwością przedłużenia o kolejne 6 miesięcy.

Poszukam informacji o tym programie gdyż zainteresowała mnie ta forma dotacji. Może ktoś starał sie o dotacje u nich i wie jak wygląda sprawa składania dokumentów i dalsza procedura? Początek roku się zbliża i poważnie trzeba sie zastanowić gdzie składać dokumenty o dotacje.

Może zróbmy tu taką bazę informacji, gdzie można zdobyć informację o funduszach oraz jaka działalność może być finansowana - teraz sporo podmiotów rozdziela, pomaga wypełnić wnioski

Gość CocoChanels

CZEŚĆJestem tu nowy.Pięć miesięcy temu będąc w służbie kontraktowej WAM przydzielił mi mieszkanie na które nie otrzymałem funduszu remontowego.Od września jestem w służbie stałej, czy w tej sytuacji przysługuje mi fundusz remontowy na te mieszkanie?

Bardzo wiele osób przy staraniu się o dodatkowe fundusze na rozwój firmy z UE popełnia czasem jeden błąd który może zaważyć o decyzji na naszą niekorzyść. Dlatego jeśli chcecie się bardzo dowiedzieć w jaki sposób najlepiej postarać się tak aby otrzymać fundusze unijne to polecam zajrzeć na http://dotacjenainnowacje.taxand.pl/doradz...undusze-unijne/ Gdzie wszystko jest dokładnie opisane krok po kroku. Jeśli będziecie się tego trzymać to kasę z UE macie w kieszeni :)

Również uważam, że lepiej zasięgnąć porady specjalistów podczas wypełniania wniosku unijnego o pozyskanie dotacji dla naszej firmy. Już raz mój wniosek został odrzucony przez niewielki błąd, więc teraz wiem, aby za każdym razem lepiej zasięgnąć porady specjalistów. Bardzo dobrą firmę specjalizującą się właśnie w tym temacie znalazłem niedaleko mojej miejscowości, ale widzę, że zakres działania mają na całą Polskę. Zerknij sobie na ich stronkę http://www.innpuls.pl/ i skontaktuj się z nimi, a na pewno Ci pomogą ;)

Rolnictwo faktycznie jest dochodowym biznesem i chroni przed bezrobociem ale to ciężka praca, nie dla każdego. Jeśli chcesz założyć gospodarstwo to zajrzyj sobie na http://agrokapital.pl/ Uzyskasz tam pomoc doradców kredytowych. Dowiesz się sporo na temat dotacji, kredytów itd dla rolników.

Ukraina. Uprawa wierzby wiklinowej, orzechow laskowych 10000ha za darmo dla potencjalnych inwestorow pod biznesplan rozwoju dzialalnosci gospodarczej oraz dlugoterminowy plan inwestycyjny. Czernihowski obw. Plantacje wikliny, wierzby energetycznej, purpurowej polozone na nieuzytkach II,III klasy bonitacji rolniczej. Tereny dorzecza Desny porosniete bujnymi zaroslami, doskonalym zapleczem dla surowcow plecionkarskich. 10000ha z mozliwoscia rozszerzenia + nieograniczone ilosci dzikorosnacej leszczyny, orzechow laskowych. Dla potencjalnych inwestorow zawodu koszykarzy uprawa i eksploatacja z dlugowiecznoscia. Rowniez do zaoferowania miejscowy wyroby: ploty, koszy, maty, parawany, panele, furtki. Zywe budowle, wyploty, moczarkowanie, instalacje z wierzby. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.), E-mail: nieruchomosci@ukr.net  Skype:IgorKijow
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina

e-mail: BNP.julien1FINANCE@hotmail.com

Oferujemy wszystkie rodzaje kredytów (pozyczki osobiste, kredyty konsumpcyjne, kredyty samochodowe, kredyty na inwestycje). Czy potrzebujesz
pozyczki i zostaly odrzucone przez 
bank z powodu zlych kredytów? Czy masz niezaplacone rachunki lub dlugi? Czy masz marzenia tworzenie przedsiebiorstw? Kontakt w celu uzyskania
pozyczki dzis i zakonczyc 
wszystkie swoje bariery finansowe. Minimalna kwota kredytu wynosi 5000 euro. Maksymalna kwota kredytu wynosi 75 milionów euro. Jestesmy szybki,
niezawodny i rzetelny. 
Dziekuje skontaktowac sie ze mna przez e-mail: BNP.julien1FINANCE@hotmail.com
DZIEKUJE

e-mail: BNP.julien1FINANCE@hotmail.com
TEL;WHATSAPP : 0022 961 659 187

Ukraina. Rozlewnia cydru, wod mineralnych poszukuje inwestora. Czernihowski obw. Budowa cydrowni, rozlewni wod mineralnych na terenie 5ha + sad starych, szlachetnych, kwasnych odmian jablek 40ha w dobrej lokalizacji 200m od trasy miedzynarodowej. Zaklad dysponuje wlasna studnia glebinowa odwiercona na glebokosci 300m. Teren jest zabudowany obiektami o lacznej powierzchni uzytkowej ok. 2000m2. Hala produkcyjna 1200m2, budynek warsztatowo-magazynowy 800m2. Na wyposazeniu automatyczna linia do rozlewu wod gazowanych i niegazowanych wydajnosci 4000~5000 butelek PET o roznych pojemnosciach. Calosc jest ogrodzona. Istnieje mozliwosc poszerzenia asortymentu o produkcje napojow kolorowych, slabo alkoholowych, gazowanych i niegazowanych. Warunki sprzedazy, cena do negocjacji. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.),  E-mail: nieruchomosci@ukr.net   Skype:IgorKijow
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina

W tej chwili dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej zostały mocno obcięte. Dlatego lepiej ubiegać się o dotację z PUP. Jest łatwiej, szybciej, mniejsza konkurencja i mniej obwarowań. To kilkanaście tysięcy złotych, które na start w zupełności powinny wystarczyć.