am1985

Naprawa ciągników i maszyn rolniczych

Recommended Posts

Witam,

Mam zamiar otworzyć działalność opodatkowaną za pomocą karty podatkowej.

W związku tym mam parę pytań do bardziej doświadczonych,bo nie wszystko jest dla mnie jasne.

Ma to być firma zajmująca się usługami napraw ciągników i maszyn rolniczych z dojazdem do klienta (będą to rolnicy -klienci indywidualni), z uwagi na to że z samej usługi maiłbym przychód około 2000zł,odliczając od tego koszty pośrednie i podatki dużego zysku by z tego nie było. I tak od jakiegoś czasu wykonuje naprawy i przy zakupie części dla klienta zaobserwowałem że sklepy narzucają sporą marże.

Skontaktowałem się z hurtownią części ,porównałem ceny i wyszło mi że jest to od 15-20%.

Zrobiłem obliczenia ile wydaje na części w ciągu miesiąca i wyszło mi że około 10 000zł.

Początkowo zapewne nie miałbym tyle funduszy aby zakupić wszystkie części ,(zebrałbym około 15 000 ze środków własnych, może jeszcze uda sie uzyskać dotację) więc zacząłbym od najczęściej wymienianych.

Początkowo pewnie nie będę chciał być vatowcem, bo raczej na wstępie nie przekroczę tych 10 000 euro ze sprzedaży detalicznej. Ale z uwagi na to że części zakupywał będe z hurtowni to będą mi wystawiać fakturę ( a tak wogóle to można brać z hurtowni przy dużych ilościach na paragon nie tracąc u nich rabatu?)

Przypuśćmy teraz że po jakimś czasie będe wydawał te 10 000 złotych na części w hurtowni, to wtedy ten limit na pewno przekroczę( sprzedając z marża 12 000 *12 miesięcy= 144000 zł)

I teraz mam kilka pytań,

1) Jakie koszty bede ponosił jeśli stanę się vatowcem?

Zapewne od usługi bede musiał odprowadzać VAT 2000*0,22= 440

Od części tak samo: 2000(marża)*0,22=440

Czyli to US będe musiał odprowadzić: 440 +440 = 880

2) Są moze jakieś ulgi żeby za ten VAT płacić miej ?, bo dużo większego zysku to nie będe mieć jakbym nie przekroczył tego progu 10 000euro

3) Jak bede wykonywał usługę i doliczał do tego koszt części to we wniosku w ewidencji muszę wpisać

33.12. NAPRAWA I KONSERWACJA MASZYN i dalej wszystkie podklasy .czy mam wybrać te które będe wykonywał np.

# naprawę i konserwację silników innych niż samochodowe,

# naprawę i konserwację pomp, sprężarek i ich wyposażenia,

# naprawę zaworów,

# naprawę elementów przekładni i elementów napędu,

# naprawę i konserwację ciągników rolniczych,

# naprawę i konserwację maszyn rolniczych, maszyn do prac leśnych i maszyn do przygotowywania dłużycy,

A to że będe wykonywał usługę z cześci z hurtowni to muszę też jakoś to wpisać?

Z góry dziękuje za odpowiedz, Pozdrawiam

Jak będziesz potrzebować ku temu jakichkolwiek części rolniczych to polecam Ci skorzystać z Hurtowni Rolniczej. Ja akurat mam małe gospodarstwo i zamawiam tylko nawozy, ale wiem że jakiekolwiek części do maszyn i ciągników na pewno znajdziesz. Mają akcesoria rolnicze, ogrodowe i motoryzacyjne, duży wybór także jak coś to zgłaszaj się do: http://hurtowniarolnicza.pl/czesci-do-maszyn/. Oferują sprzedaż detaliczną i hurtową

Zwróćcie uwagę na to - http://agro-plan.pl/ W Polsce w dalszym ciągu rolnicy bazują na podstawowych rozwiązaniach, tak więc są to stare sprzęty, ich naprawa nie może być droga, bo rolników na to po prostu nie stać. Czy rzeczywiście widziecie sens wejścia w ten temat? Bo moim zdaniem nie ten kraj, nie te czasy.

Jeśli chodzi o sprzedaż czy serwis maszyn rolniczych, to polecam zajrzeć tutaj http://www.jan-rol.pl. Jan-Rol ma naprawdę ciekawą oferę w tym zakresie. Jeżdża do nich nie tylko rolnycy z kujawsko-pomorskiego czy wielkopolski, ale również z innych województw.

O tym sklepie jeszcze nie słyszałem. Jednak gdy mój wuj szukał części do kombajnów to tutaj https://sklep-rolnicze.eu/ udało mu sie znaleźć wszystko czego potrzebował. Widziałem ze mają naprawde dobre zaopatrzenie. Warto zerknąć gdy będzie sie szukać jakiś konkretnych części do maszyn.

A tutaj  http://www.mpuserwis.pl/oferta/dorabianie-sworzni-i-tulejowanie już zaglądaliście? Jeśli nie, to uważam, że naprawdę warto. Jest tam serwis tego typu maszyn. Z pewnością poradzą sobie praktycznie z każdym problemem. Poza tym nie da się ukryć, że znają się na tym co robią, ponieważ posiadają ogromne doświadczenie. 

Ukraina. Europalety drewniane, przemyslowe, jednorazowe. Klockarka, zbijarki desek, elementow. Zaklady produkcyjne, przetworni biomasy. Pelleciarni, brykieciarni, tartaki na sprzedaz, wynajem. Szansy dla firm polskich, UE na zajecie rynku wschodniego. Czernihowski obw. Oferujemy kompleksy gospodarcze polozone w zaglebie obszarow rolnych i lesnych. Zaklady produkujace biomase prasowanych wiazanych kostek. Pelletowanie szerokiej gamy surowcow przy bardzo niskich kosztach drewna, slomy, odpadow w przemysle celulozowo-papierniczym. Tartaki, linie do przetworni biomasy rolnej, granulatu, nawozow naturalnych. Prawidlowe dobranie maszyn produkcji litewskiej, wloskiej itp. W regionie sa stale zapotrzebowanie na uslugi, ekipy drwalskie. Najwieksze kompleksy lesne, hale z trakiem i maszynami stolarskimi. Mozliwosc negocjacji cen. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.),  E-mail: nieruchomosci@ukr.net   Skype:IgorKijow
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina

Tego typu biznes ma szansę na sukces. Jak widać na przykładzie tej firmy: http://hydrosprzet.com.pl/serwis-ciagnikow/ niektóre z nich funkcjonują bardzo dobrze. Najważniejsze, aby wykonywać swoją pracę dobrze, a klienci z pewnością to docenią. Zresztą, zawsze możesz rozszerzyć swoją ofertę o naprawę samochodów, a klientów Ci przybędzie.

Do naprawy maszyn tego typu niezbędne mogą się okazać elementy hydrauliki siłowej, głównie siłowniki hydrauliczne. Znasz ofertę od http://www.wropol.pl ? Wysoka jakość ich produktów z pewnością okaże się niezbędna przy nadawaniu drugiego życia Twoim maszynom.

Dwa lata temu zakładaliśmy w gospodarstwie centralne ogrzewanie. Zanim rozpaliliśmy w kotłowni połamały się nóżki od kotła do centralnego ogrzewania. Po długich poszukiwaniach znaleźliśmy właściwe nóżki u www.dulawa.eu. Są idealne, a obsługa sklepu fachowa i bardzo uprzejma. W sklepie jest dostępny szereg części do maszyn i urządzeń rolniczych.