binkow

Firma sprzątająca

Recommended Posts

Jak wykonujesz swoją pracę solidnie i z zaangażowaniem to na pewno będziesz miał klientów. Jeżeli dobrze posprzątasz u klienta to możesz być pewny/pewna że ponownie zadzwoni do Ciebie i i dodatkowo poleci Cię swoim znajomym - a to jak pewnie wszystkim wiadomo najlepsza forma reklamy :)

W moim mieście nie ma chyba za dużo firm sprzątających, a jest spore – ponad 120 tys. mieszkańców. Myślę, że to dobry pomysł na biznes, tylko trzeba trafić w lukę na rynku. W bardzo małych miejscowościach może być trudniej, ale dobra reklama może pomóc. Wiele firm oferuje jakieś nowe metody, np. outsourcing i sampling albo jakieś inne trele morele, ale warto spróbować, przynajmniej na początku. No i założyć fajną stronkę internetową, to dziś podstawa.

widać że jest duży popyt na tego rodzaju działalność więc możesz odnieść sukces, musisz tylko działać oryginalnie, inaczej dawać coś czego konkurencja nie ma, nie koniecznie walcz ceną, może tylko ekskluzywni klienci :)

Musisz być gotowy z sensownym budżetem, najlepszy przykład masz tutaj - http://www.szorowarki.pl/ Masz tam wypisane sprzęty i urządzenia, których potrzebujesz. Sprzątania nierealuje się ręcznie, potrzebne do tego maszyny, więc czy posiadasz ku temu stosowny budżet?

Moze nie tyle budżet ile kapitał na zakup maszyn,początkowo odradzam kredyt,może jedynie w ostateczności na zakup niezbędnych urządzeń i rozkręcenie biznesu. Popyt na usługi firm sprzątajacych jest głównie w tych dużych miastach i weź to pod uwagę.

Kolego raczej to nie jest dobry pomysł - przecież można te maszyny początkowo wynajmować.

Po co od razu kupować, skoro nie wiadomo czy biznes wypali?

A tak po prostu jeśli nie będzie klienta, to zrezygnujecie...

W sumie racja,póki co wynajęcie wydaje się zdecydowanei najlepszym rozwiązaniem zamiast bawić się w kredyt i duże załużenie na początku działalności. To mija się z celem.

Wydaje mi się, że faktycznie założenie firmy sprzątającej to będzie bardzo dobre rozwiązanie. Trzeba tylko uważać na to, że w tej branży reputacja to chyba jedna z najważniejszych elementów, które wpływają na ilość zleceń. Dlatego właśnie prowadząc firmę sprzątającą trzeba bardzo dbać na kontakty z firmami zlecającymi, bo niestety, ale zła reputacja najszybciej się rozchodzi. Do tego warto się również zastanowić nad poszerzaniem oferty również o inne usługi jak np. ochrona mienia czy też odśnieżanie.

Na pewno trzeba na bieżąco rozwijać swoją ofertę gdyż konkurencja też cały czas pnie się w górę, sporo jest już takich firm oferujących sprzątanie ale myślę że firm i biur jest o wiele więcej więc jest szansa na rozwój. Zgadzam się z tym żeby na początku maszyny wynająć i zobaczyć najpierw jak biznes będzie się rozwijał.

Co myślicie o takim biznesie? Głównym założeniem firmy będzie utrzymanie czystości prywatnych mieszkań jak i biur. Myśle także że można sprzątać pomieszczenia po remoncie. Najwięcej zleceń byłoby typu mycie okien, pranie dywanów i tapicerki.

Moim zdaniem jest to obecnie dość dobry pomysł na biznes - dobrze sprawdzi się w przypadku większego miasta gdzie jest wiele biur do posprzątania a ludzie są często zbyt zapracowani aby sobie zawracać głowę takimi rzeczami.

Radzę jednak zainwestować w profesjonalne maszyny czyszczące jak na przykład tutaj:

http://ktrade.pl/ - firma oferuje zakup dobrych odkurzaczy piorących, które na pewno przydadzą Ci się w pracy.

Pozdrawiam.

Jeśli to ma być biznes pod firmy to dużo lepszym pomysłem będą szorowarki, a nie odkurzacze...

Przejrzyj to co mają szorowarki.pl - w zasadzie idzie w ten sposób się zaopatrzyć w całe wyposażenie...

Co myślicie o takim biznesie? Głównym założeniem firmy będzie utrzymanie czystości prywatnych mieszkań jak i biur. Myśle także że można sprzątać pomieszczenia po remoncie. Najwięcej zleceń byłoby typu mycie okien, pranie dywanów i tapicerki.

Pomysł jest dobry. Jednak będziesz musiał stworzyć dobrą reklamę, żeby firma się wybiła. Masz tu: http://bizinwest.pl/jak-rozkrecic-firme/ kilka wskazówek.

Pomysł na firme jest bardzo fajny. A jako firma sprzątająca musisz też pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu. Zakupieniu środków czyszczących, wózków czy ścierek. Widziałem, ze tutaj http://esilver.com.pl/ mają cały taki osprzęt i to w niskiej cenie. Jak już masz coś zacząć to warto popatrzeć tam za wyposażeniem by za wiele na niego nie wydać.

Myślę, że to dobry pomysł na biznes, a wizytówką takiej firmy powinna być solidność i zaufanie klientów.

Mnie interesowały firmy sprzatające z Poznania, gdy szukałam takich usług i zdecydowałam się na http://clipper.pl/sprzatanie. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Biuro jest czyste i przyjemnie jest przyjść rano do pracy. Mam do nich pełne zaufanie.

Wynająłem kiedyś do sprzątania firmę Purezza, sprzątali po remoncie mojego domu, a później poleciłem ich do mnie do firmy bo mieliśmy remont całego piętra

tutaj są ceny i kontakt http://www.purezza.pl/

Mogę polecić firmę, porządnie, szybko, sprawnie, mieli dużo swojego sprzętu, bardzo solidna robota.