binkow

Firma sprzątająca

Recommended Posts

Ja korzystam w swojej firmie z usług firmy sprzątajacej MBT Engineering z Krakowa. Bardzo sobie chwalę tę współpracę, ponieważ jest oparta na profesjonalizmie pracowników i ich rzetelnym podejściu do wykonywanej pracy.

Ale raczej użytkownicy pytają, o to jak taka firmę założyć :) Duże koszty na pewno wygenerują zakup sprzętu i szkolenie pracowników z obsługi (chociaż tutaj, przy mniej złożonych urządzeniach długie ono nie będzie) Jest firma http://euro-mop.pl/ oferująca wyposażenie dla firm sprzątających. Możesz sprawdzić ofertę.

Zakładając taką firmę warto od razu rozpocząć od zakupu sprzętu sprzątającego. Jak moja firma zaczynała działalność to uznaliśmy to za przerost formy nad treścia, ale z pierwszym dużym klientem żałowaliśmy tej decyzji. I jak będziesz czegoś szukał z tego asortymentu to polecam firmę DebiutPlus (tutaj masz więcej o ich ofercie). Współpracujemy z nimi od dłuższego czasu i nigdy nie mieli opóźnień z dostawą czy pominięć w zamówieniach.

To jest bardzo dobra hurtownia - http://esilver.com.pl/ . Znajdziesz tu wszystko, od szmatki po profesjonalny sprzęt do sprzątania. Ceny mają bardzo zróżnicowane więc znajdziesz też coś na skromniejszy budżet. Na początek mop, wiadro, odkurzacz, jakieś płyny itd. Przy zakupach powyżej 300zł nie płacisz za dostawę także warto.

Wypowiem się patrząc na to z drugiej strony, osoby zatrudniającej firmę sprzątającą. Miałem w trakcie swojej działalności 4 różne i żadna się nie sprawdziła, widocznie nie miałem szczęścia. Ale dzięki temu zastanowiłem się raz jeszcze i stwierdziłem, że firma jest mała, więc da radę ogarnąć ją jedna czy dwie osoby. Zatrudniłem panią, zacząłem sam kupować środki czystości w Warszawie i jestem zadowolony z takiego rozwiązania:)

Nie wiem czy to dobry pomysł. W Wawie prym wiedzie całkiem inny model, mianowicie - pozamiatane.pl, czyli zamawianie i płacenie online, wybieranie w ten sposób sprzątaczki na konkretny termin. Są i takie sprzątaczki, które pracują weekendami. Pomyślcie nad innym modele działalności.

Założenie takiej firmy to bardzo dobry pomysł. Z doświadczenia wiem, że wiele osób ma na tyle mało czasu, że chętnie skorzystało by z takich usług. Tyle tylko, że od samego początku należy zadbać o to, by taka firma miała odpowiedni sprzęt typu wózki sprzątające, polerki, specjalistyczna chemia. Tylko rzetelne wykonywanie prac sprawi, że firma pozyska klientów.

Założenie takiej firmy to bardzo dobry pomysł. Z doświadczenia wiem, że wiele osób ma na tyle mało czasu, że chętnie skorzystało by z takich usług. Tyle tylko, że od samego początku należy zadbać o to, by taka firma miała odpowiedni sprzęt typu wózki sprzątające, polerki, specjalistyczna chemia. Tylko rzetelne wykonywanie prac sprawi, że firma pozyska klientów.

Jeśli chodzi o specjalistyczny sprzęt, to nie koniecznie musi być na samym początku. Można zacząć dużo skromniej i fajnie rozwinąć firmę. Tego typu sprzęt kupuje się jak już jest konkretne zlecenie. Jeśli na początku sporadycznie będziesz używał np. szorowarki, to można korzystać z wynajmu. Za dobę zapłacisz ok. 120 zł. a więc nie ma tragedii.

Jeśli będziesz się nastawiać na sprzątanie prywatnych mieszkań lub biur, to wystarczy sprzęt podstawowy. Co do chemii to faktycznie warto od początku inwestować w profesjonalne środki.

W przypadku firmy sprzątającej dobry sprzęt to połowa sukcesu. W firmach takich jak DAWO http://dawo.com.pl/ można w zasadzie wyposażyć firmę sprzątającą we wszystko to, co potrzebne. Drugim istotnym elementem jest dokładność i rzetelność wykonywanych prac.

Takie firmy mają sens jak działa się w kilku miastach Polski, bo wtedy robisz sobie mapę działań w kraju i zbierasz klientów.

Rynek nasycony i będzie ciężko w firmach. Masz kogoś do współpracy ze spółdzielni mieszkaniowej, wspólnoty, developera...będzie łatwiej.

Warto też pamiętać o drobniejszych sprawach - jakość usług będzie też zależała od środków, jakimi firma będzie się posługiwała, dlatego potrzebna jest chemia profesjonalna. Trzeba znaleźć naprawdę dobrego producenta.

A mnie się wydaje, że nie tak łatwo o sprawdzoną firmę sprzątającą. My osobiście przerabialiśmy kilka takich firm, zanim trafiliśmy na SKB System. Wcześniejsze firmy nie zawsze wywiązywały się z powierzonych obowiązków, znajdowaliśmy nieposprzątane kąty, niestarannie pościerane kurze itp. Dopiero firma SKB System wykazała się rzetelnością w realizowanych zadaniach. Moim zdaniem jeśli zatrudnisz dobry personel, masz szansę na powodzenie, bo Klienci cenią profesjonalną realizację usług :)

Na pewno w takim przypadku warto zainwestować w tego typu pojazdy http://www.hako-outdoor.pl/dlaczego-cityma...go-nie-traktor/ . Nie wiem czy wiecie, ale kompleksowe usługi dają możliwość uczestniczenia w przetargach oraz podpisywania umów z naprawdę dużymi firmami. Jest to świetne rozwiązanie, bo wydatek szybko się zwraca.

A mnie się wydaje, że nie tak łatwo o sprawdzoną firmę sprzątającą. My osobiście przerabialiśmy kilka takich firm, zanim trafiliśmy na SKB System. Wcześniejsze firmy nie zawsze wywiązywały się z powierzonych obowiązków, znajdowaliśmy nieposprzątane kąty, niestarannie pościerane kurze itp. Dopiero firma SKB System wykazała się rzetelnością w realizowanych zadaniach. Moim zdaniem jeśli zatrudnisz dobry personel, masz szansę na powodzenie, bo Klienci cenią profesjonalną realizację usług :)

Zgadzam się że nie każda firma sprzątająca oferuje jakość usług. Zwłaszcza gdy idzie na ilość... Znam takie firmy które "nachwytają" wielu klientów a ludzi zatrudniają niewielu, efekty są potem nieciekawe. I na dłuższą metę ci klienci po prostu rezygnują z usług bo są niezadowoleni. Dlatego sprawdzona firma sprzątająca jest na wagę złota i klienci na pewno ją docenią. Usługi sprzątające cieszą się coraz większym powodzeniem, więc jeśli ma się personel który rzetelnie wykonuje swoją pracę to można spodziewać się sukcesu. Pamiętajmy że tego typu usługi najczęściej wybiera się z polecenia. Ale poleci tylko zadowolony klient :)

Zanim zdecydujemy się na zatrudnienie firmy sprzątającej warto sprawdzić na czym pracują. Jeśli mają na wyposażeniu sprzęt taki jak np. zamiatarka ręczna czy spalinowa tego typu http://dawo.com.pl/kategoria-produktu/zami...ki-nilfisk-blue, myjka ciśnieniowa, odkurzacz parowy itp. to założyć możemy, że wykonają usługi profesjonalnie. Jeśli do sprzątania nie są przygotowani to mimo najlepszych chęci, nie będą mogli wykonać zlecenia.

Witam, założenie własnej firmy to poważny krok w życiu firma sprzątająca może mieć szeroki zakres usług oczywiście możemy się skupić na konkretnej rzeczy ale oczywiście musimy tutaj myśleć o potencjalnym kliencie zresztą uważam czym więcej mamy do wyboru w danej firmie to wówczas nie skupiamy się na szukaniu u innych przeglądając oferty trafiłam na taka http://www.exclean.pl/zakres-uslug/ warto się jej przyjrzeć

Do codziennego sprzątania w firmie jak najbardziej warto wynająć jakąś zewnętrzną firmę - z pewnością jest to bardziej opłacalne, aniżeli zatrudnienie sprzątaczki na stałe. Przynajmniej raz do roku warto też dodatkowo zlecić dokładne czyszczenie i pranie dywanów i wykładzin, oczywiście jeśli takie w biurze są. W Poznaniu robią to m.in. w firmie Pan Karcher http://www.pankarcher.pl - mają środki z odpowiednimi certyfikatami jakości, dzięki czemu są przyjazne dla zdrowia.

Bez wątpienia w przypadku biur, czy chociażby gabinetów medycznych, korzystanie z ofert firm sprzątających to świetna, a zarazem bardzo opłacalna opcja. Nie mniej jednak w typowych zakładach przemysłowych może to już nie wystarczyć. Tutaj bowiem nie ma mowy o pracy w odpowiednich warunkach, chociażby przy spawarkach, czy innych urządzeniach emitujących pyły. Dlatego też tutaj niezwykle ważną są takie urządzania jak odciągi spawalnicze, które zapewniają właściwe warunki do pracy.