doda26

Domowe przedszkole

Recommended Posts

Witam

A co powiecie o domowym przedszkolu? Czy taki biznes się opłaca i czy trzeba mieć wykształcenie pedagogiczne, żeby móc prowadzić takie przedszkole. Mam domek z dużym ogrodem, dzieci miałyby gdzie się bawić. Może ktoś wie coś na ten temat i może się podzielić wiedzą.

Czytałam, aby założyć domowe przedszkole potrzebne jest bezpieczne pomieszczenie w mieszkaniu lub domu i odpowiednie zgody z sanepidu i straży pożarnej. Opiekować się dziećmi musi nauczyciel pedagog, a do domowego przedszkola powinno chodzić minimum troje maluchów. Nie trzeba mieć wykształcenia pedagogicznego żeby je założyć, ale trzeba zatrudnić osobe, która takie wykształcenie posiada.

Pomysł fajny jest dużo dzieci dla których nie ma miejsca w przedszkolu, a wynajęcie opiekunki jest bardzo kosztowne. Jeżeli chodzi o wykształcenie to na pewno osoba, która opiekuje się dziecmi powinna mieć wykształcenie pedagogiczne tak myśle. Posiadasz dom z ogródkiem to dobre miejsce na taką instytucje, maluchy będą mieć gdzie biegać :P

Gość rgp

Wg prawa, wykształcenie wyższe osiąga się co najmniej po zdaniu wszystkich przedmiotów na studiach licencjackich. A więc, nie jest wymagana obrona licencjatu. student 3go roku (22 lata) może odbywać u Ciebie praktyki - dla niego będzie to praktyka, a dla Ciebie pracownik z wyższym wykształceniem (pedagogicznym). Sądzę, że koszty będą o wiele mniejsze. Co o tym sądzicie?

Jeżeli może to byc student już po 3 roku to bardzo fajnie. Zatrudniając studenta możemy jemu pomóc w zdobyciu doświadczenia, a sami bedziemy mieć pomoc w opiece nad dziećmi. Nawet taki student jest lepszy bo ma więcej cierpliwości do dzieci :P

Dokumenty niezbędne do rejestracji domowego przedszkola:

Zgłoszenie do ewidencji szkół i placówek niepublicznych

Do zgłoszenia należy załączyć następujące dokumenty:

projekt organizacji wychowania przedszkolnego opracowany zgodnie z § 2 ww. rozporządzenia

dokumenty poświadczające dysponowanie odpowiednimi pomieszczeniami

(np. umowa najmu)

pozytywne opinie dotyczące bezpieczeństwa i higieny w lokalu:

- Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego

- Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej

informację osoby prowadzącej o warunkach lokalowych zapewniających

- możliwość prowadzenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych

- możliwość realizacji innych zadań zawartych w projekcie organizacji wychowania przedszkolnego

- bezpieczne i higieniczne warunki nauki i pracy

oświadczenie osoby prowadzącej o wyposażeniu lokalu w sprzęt i pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego

dane dotyczące kwalifikacji pracowników pedagogicznych i dyrektora przewidzianych do zatrudnienia

aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego w przypadku osoby prawnej (kserokopie składanych dokumentów winny być potwierdzone za zgodność z oryginałem)

Jeżeli może to byc student już po 3 roku to bardzo fajnie. Zatrudniając studenta możemy jemu pomóc w zdobyciu doświadczenia, a sami bedziemy mieć pomoc w opiece nad dziećmi. Nawet taki student jest lepszy bo ma więcej cierpliwości do dzieci :P

Nie wiem, ale ja nie powierzyłabym cudzych dzieci niedoświadczonemu studentowi - do niewielkiego przedszkola można zatrudnić nauczycielkę przedszkolną z doświadczeniem, a przyjąć na staż ludzi po studiach na początku poprzez UP - w końcu odpowiedzialność za cudze dzieciaczki to chyba największa odpowiedzialność jaką można mieć - lepiej tak policzyc koszty, by nawet rodziców nieco więcej obciążyć, niż zatrudniać nie do końca przygotowaną kadrę.

Dzisiaj mówili coś o zmianach w prawie i będzie można na innych zasadach za kasę twoprzyc taką opiekę nad niewielką ilością dzieciaków u siebie w domu

Powiedzcie mi w jaki sposób założyć przedszkole prywatne?? Czy bardziej opłaca się założyc punkt opieki nad dziećmi?? Planuje zakup ziemi a co sie z tym wiąże wybudowanie przedszkola tylko nie wiem w co ręce włożyć, jedyne co wiem to to że musze zacząć od początku, ale gdzie znajde ten "początek" ?? KOńcze licencjata wych. przedszkolne i wczesnoszkolne i marzy mi sie takie przedszkole. Dajcie jakieś linki z konkretami, albo jeśli ktoś z Was zaczynał podobnie prosze o poradę na maila piekarski17@poczta.onet.pl

Wbrew pozorom ta branża jest naprawdę ciężka. Teraz furorę robią takie placówki jak AcademyInternational, gdzie dzieciaki uczą się dwujęzycznie i zdobywają ciekawość świata na różne sposoby. Zajrzyjcie na http://pl.academyinternational.pl/praca/ a zobaczycie, że raczej nie dacie rady im dorównać. Moim zdaniem właśnie takie przedszkola będą najlepiej przygotowały dzieciaki do dalszej edukacji. 

Jeżeli planujecie prowadzić domowe przedszkole to polecam wam zajrzeć na stronę http://www.refas.pl Jest to firma, która sprzedaje meble przedszkolne, dostosowane do małych dzieci. Każde przedszkole musi posiadać pomieszczenie z takimi meblami.

Ja też polecam zajrzeć na http://sanipol.pl/oferta/kabiny-sanitarne-do-przedszkoli . Ich produkty mogą być inspiracją do tego jak zabezpieczyć temat toalet dla dzieci:)

Jeżeli zdecydowaliście się na prowadzenie takiego domowego przedszkola to zajrzyjcie na stronę https://mobilnemiasteczko.pl/ W ich ofercie znajdziecie elementy mobilnego miasteczka, które nauczą dzieci podstawowych zasad poruszania się po ulicy oraz zakupicie kamizelki odblaskowe dla nich.