Zaloguj się, aby obserwować  
Selly-pl

Oprogramowanie sklepu internetowego

Recommended Posts

Kupno oprogramowania sklepu internetowego w tzw. wersji "pudełkowej"ma swoje wady i zalety. Z jednej strony daje poczucie własności, ale z drugiej strony zawsze zmusza właściciela sklepu do samodzielnego finansowania rozbudowy aplikacji czy dostosowania do własnych potrzeb. Aby założenie sklepu nie było drogie, warto skorzystać z modelu SaaS (ang. oprogramowanie jako usługa), czyli dostępu do oprogramowania w zamian za abonament. Pozwala to uzyskać oszczędności już od samego początku. Otrzymuje się w zamian najbardziej zaawansowane rozwiązania, praktycznie niedostępne w wersjach "pudełkowych". Dodatkowo niewielka kwota abonamentu to zapewnienie dalszego rozwoju oprogramowania, szybkiego reagowania na tendencje w sprzedaży przez internet i stały dostęp do usług dodatkowych.

W odróżnieniu od wielu systemów tworzonych na bazie darmowego osCommerce, [link usunięty] Selly to autorskie nowoczesne rozwiązanie firmy, która stworzyła taki sklep jak max24.pl z ponad 1 mln produktów. Oprogramowanie Selly to mocno zoptymalizowane pod kątem wydajności i użyteczności narzędzie dla każdego, kto zamierza profesjonalnie podejść do stworzenia sklepu internetowego, a jednocześnie nie chce na początku ponosić dużych kosztów.

Najtańszy plan abonamentowy za 99zł netto miesięcznie przeznaczony jest dla sklepów rozpoczynających działalność i w zupełności wystarcza dla odwiedzalności rzędu 10 000 unikalnych użytkowników miesięcznie. To całkiem sporo, bo daje to ponad 300 użytkowników dziennie. Statystycznie 10 000 wizyt kończy się setką zamówień, więc miesięczny koszt sklepu w przeliczeniu na jedno zamówienie to 1zł . Taki abonament powinien wystarczyć na pierwszych kilka miesięcy, gdzie największe środki muszą zostać przeznaczone na reklamę.

Poza standardową funkcjonalnością sklepu warto zwrócić uwagę na takie elementy:

* Moduł do budowy zaawansowanych opisów i filtrów produktów

* Własne aukcje na stronie sklepu oraz własny program partnerski

* Ponad 30 integracji z porównywarkami cen, pasażami i systemami płatności elektronicznych

* Kilka szablonów z widokami list produktów

* Generator aukcji dla systemów Allegro, eBay i Świstak

Dla firm, które posiadają już sklep internetowy producent oferuje migrację na ich system. Wystarczy w tym celu wysłać dostępny na stronie formularz: [link usunięty] .

Warto także skorzystać z oferty importu produktów od zewnętrznych dystrybutorów. Ręczne wpisywanie produktów można zastąpić automatycznym importem i aktualizacjami produktów od wybranych dostawców. Oferowana jest integracja z dostawcami z branż takich jak: Sprzęt komputerowy, Motoryzacja, Artykuły dziecięce, Militaria, Sprzęt fotograficzny, Multimedia, Sport, Telekomunikacja, Książki, Perfumy, Zegarki. Szczegóły na stronie: [link usunięty]

W celu zapoznania się ze wszystkimi możliwościami oprogramowania warto zobaczyć [link usunięty] oraz panel administracyjny: [link usunięty]

Szczegółowa oferta znajduje się na stronie [link usunięty] .

Zapraszam do kontaktu, zadawania pytań. Pomożemy sprawnie rozpocząć ebiznes.

Selly

Gotowe rozwiązania e-commerce są bardzo dobrym pomysłem dla osób chcących przetestować możliwości handlu w sieci. Chcielibyśmy zaproponować sprawdzenia oferty sklepu z hostingem MTMarket, który pozwala założyć sklep w kilka minut. Po wprowadzeniu produktów możemy już sprzedawać nasze produkty w sieci. Zachęcam do obejrzenia demo MTMarket.

Każdy zachwala swój sklep jednak tak naprawdę nie ma znaczenia czy sklep jest pudełkowy, darmowy open source czy inny. Dla w łaściciela sklepu najistotniejszą rzeczą podczas wyboru powinny być takie elementy jak:

- optymalizacja seo sklepu

- możliwość ustawienia tak sklepu aby był możliwie użyteczny

- możliwość integracji

Sklepy pudełkowe zazwyczaj nie spełniają punktu 1 i 2 niestety :)

A jeżeli oprogramowanie sklepu ma konfigurator dający możliwość pełnej kontroli nad wyglądem sklepu bez możliwości posiadania specjalistycznej wiedzy programistycznej. Kontrola nad wyglądem sklepu. Nie jest to komfort?

A może integracja z hurtowniami w cenie abonamentu. I wiele innych plusów, dla których warto zarżeć do sklepu sky-shop. Ja mam tam sklep od niedawna, ale co mi się najbardziej spodobało to. To że jest integracja z hurtowniami w cenie abonamentu. Zawsze jest trochę oszczędności. :rolleyes:

Moim zdaniem warto jest dążyć do tego aby strona internetowa była jak najbardziej oryginalna i zarazem wygodna. Tak aby klient wszedł na nią i aż chciał przejrzeć sobie produkty na sprzedaż. Dobre opakowanie jest korzystne .

Świetnym rozwiązaniem jest na przykład taka http://www.prezentacjeobrotowe.pl/ - na stronie znajduje się firma, z której usług sama ostatnio korzystałam .Dzięki temu mozna umieścić na swojej stronie wygodne interaktywne animacje, które umożliwią zobaczenie danego produktu z każdej możliwej strony. Może być to świetny dodatek do sklepu internetowego ze sprzętem czy innymi dodatkami.

Na początek gotowe rozwiązania są dobre. Po zdobyciu doświadczenia i - co tu dużo mówić - pieniędzy, można kombinować dalej ;) Warto jednak dobrze porównać oferty, bo sklep sklepowi nie równy ;)

Proponuję przetestowac platformy z listy [link usunięty] . Są tam zarówno darmowe jak i płatne systemy.

O własnej, dedykowanej platformie można myśleć gdy biznes jest już na plusie i pojawiają się pieniądze na inwestycje.

Ja uważam, że gotowe oprogramowania są najlepszym wyjściem. Opcje dedykowane wychodzą drogo i trzeba wyłożyć całą gotówkę na raz, zaś w przypadku gotowych platform (takich, jak np. www.shoper.pl) wszystko rozkłada się na miesięczny abonament i nie trzeba się już niczym martwić.

A ja jestem zdania,że jeśli otwieramy swój pierwszy sklep internetowy to nie ma sensu inwestować w bardzo drogie oprogramowanie. Szczególnie,że nie wiemy czy to wypali ( konkurencja na tym rynku coraz bardziej się zwiększa).

Sama polecam Presta shop - na pewno o tym słyszeliście , sama postawiłam sklep właśnie na tej platformie i powiem Wam,ze sprawuje sie nie gorzej niż niejedna płatna platforma. Jest to darmowe, dopłaciłam jedynie za skórkę 100 zł. Nie musiałam płacić dużych pieniędzy programiście.

postawienie takiego sklepu to praktycznie bułka z masłem. Szczególnie,że w sieci jest wiele kursów, które wyjaśniaja jak to zrobić dosłownie krok po kroku: http://strefakursow.pl/kursy/cms/kurs_prestashop_-_tworzenie_i_zarzadzanie_sklepem.html - zobaczcie sobie.

Jeśli otwieracie sklep internetowy to jest kilka ważnych zasad , które są konieczne by biznes się udał -> http://abelado.com/blog/3/wirtualny-doradca-sposobem-na-prostsze-kupowanie-przez-internet

Oprogramowanie sklepu internetowego powinno być profesjonalne, ułatwiające dokonywanie różnych transakcji oraz usprawniające procesy zachodzące w sklepie. Uważam, że najlepiej do tego nadaje się platforma Logito. Łączy ze sobą szereg rozwiązań takich jak B2B, E-commerce czy integracja aplikacji [link usunięty] . Tego typu systemy są potrzebne aby potencjalny klient mógł płynnie dokonywać transakcji. W dodatku Logito jest proste w obsłudze i nie powinno sprawiać żadnych problemów sprzedawcy.

Wydaję się być ciekawe. Z pewnością głębiej poznam ich ofertę, gdyż potrzebuję właśnie takiego narzędzia do porozumiewania się pomiędzy pracownikami w firmie.

A jaki system płatności macie w swoich sklepach?
Jeszcze nie mam, ale do swojego sklepu planuję wdrożyć Paybynet. Tutaj masz kilka informacji na jego temat - [link usunięty] Wybrałem to rozwiązanie, bo zależy mi na pewnym i w stu procentach bezpiecznym systemie płatności internetowych.

Moim zdaniem najbardziej funkcjonalny i robiący różnicę temat, ale o wszystkim też decyduje budżet jaki macie i wasze podejście - https://www.shoper.pl/ Shoper jak dla mnie ma wszystko co niezbędne przy sklepie, ale to już wszyscy musicie to sobie dopasować pod własne oczekiwania.

Niezbędne oprogramowanie do stworzenia sklepu i jego obsługi można znaleźć na różnych platformach sklepowych - najpopularniejsze są chyba prestashop i shoper. Koszty są niewielkie, także polecam to rozwiązanie. Po stworzeniu sklepu zadbajcie jeszcze o certyfikat SSL - jest konieczny do zabezpieczenia sklepu, m.in. tu  [link usunięty] instalują takie certyfikaty, te prostsze i bardziej zaawansowane.

A ja potrzebuję porady, jeśli chodzi o wybór systemu płatności internetowych. Chciałbym w miarę szybko wdrożyć go u siebie w sklepie. Przejrzałem sporo ofert i chyba najbardziej przekonuje mnie Paybynet - [link usunięty] . Może ktoś z Was korzysta?.

Dużo zależy od tego, jaki profil ma prowadzony przez Was sklep. Dopiero po tych informacjach będziemy w stanie doradzić coś więcej. Nie ulega wątpliwościom, że w zależności od tego, jakie macie potrzeby, będziecie musieli zainwestować w różne sprzęty. Dobrze widać to na przykładzie  http://techfresh.pl/karta-graficzna-nvidia-100013002000-2500-zlotych-ranking-kart-graficznych/  Najpierw napiszcie, czego potrzebujecie, a potem dostaniecie rady ;)

Zakładanie własnego sklepu internetowego w dzisiejszych czasach rzeczywiście nie jest trudne. Po analizie rynku i konkurencji a także po zadbaniu o towar, warto zainteresować się sercem e-sklepu, czyli samą platformą a także oprogramowaniem. Wiele gotowych rozwiązań ma swoje wersje próbne lub darmowe - ja jestem jednak zdania, że kiedy bierzemy się za coś, to należy robić to dokładnie. Dlatego współpracuję z firmą IT, która specjalizuje się w dedykowanych rozwiązaniach dla biznesu. Stworzyli nam świetną platformę tradingową, oprogramowanie dla naszego sklepu, które jest intuicyjne i łatwe w obsłudze. Jeśli nie znasz sprawdzonej i solidnej firmy, to mogę Ci ich polecić - to [link usunięty] . Są komunikatywni i profesjonalni - efekt współpracy będzie w 100% zgodny  z Twoimi oczekiwaniami.