TheLake

Własny biznes i studia

Recommended Posts

proponuję iść na tak wyśmiewany "marketing i zarządzanie". Nikt Cię po tym nie zatrudni, bo za dużo już absolwentów, ale skoro chcesz być samozatrudniony, to interesuje Cię tylko wiedza :)

Czy ja wiem czy takie wysmiewane np. UW wprowadza bardzej praktyczne studia z marketingu http://studia.tv/logistyka-mediow-na-uniwersytecie-warszawskim/ Moze w tym temacie cos sie ruszy w stronę bardzej praktycznego nauczania.

Moim zdaniem bardziej wyśmiewanym kierunkiem jest europeistyka, czy stosunki międzynarodowe. Po martketingu i zarządzaniu można siędoszkolić w jakimś zakresie, przekwalifikować.

Ja znalazłam bardzo fajny sposób na rozreklamowanie własnej działalności dzięki firmie http://www.ibe.pl/oferta/mail_we_wlasnej_domenie która zajmuje się pozycjonowaniem, marketingiem w sieci i mają niedrogie domeny . Moja stronka znalazła się na pierwszej stronie w wyszukiwarce google, dzięki czemu wzrosło zainteresowanie stronką- a w efekcie zwiększyła się sprzedaż!!!

Moim zdaniem bardziej wyśmiewanym kierunkiem jest europeistyka, czy stosunki międzynarodowe. Po martketingu i zarządzaniu można siędoszkolić w jakimś zakresie, przekwalifikować.

Zgadzam się całkowicie - zresztą koleżanka była na europeistyce i do dziś twierdzi, że te studia są po troszku o wszystkim a tak de facto o niczym i żadnej konkretnej wiedzy z nich nie wyniosła.

Powszechnie wiadomo, że studia w Polsce - niestety - nie uczą przedsiębiorczości i nie pomogą Ci w zakładaniu firmy. Sama wiedza teoretyczna z wybranej dziedziny to trochę za mało. Otwórz się też na możliwości, jakie oferują kursy, staże, szkolenia. Myślę, że musisz się zastanowić bardzo dokładnie, co chcesz robić albo przynajmniej w jakim polu się obracać (nauki humanistyczne czy ścisłe? itd.), a czas na studiach wykorzystaj na odbywanie staży, praktyk, które przygotują Cię do wykonywania zawodu i prowadzenia firmy "od kuchni".

Z ostatnich badań wynika, że handel i HR to dziedziny, które się rozwijają. Ewentualnie coaching i IT.

Moim zdaniem jeżeli ktoś studiuje z pasji to nawet po tych stosunkach międzynarodowych sobie da rade. No ale jeżeli ktoś studiuje bo rodzice mu kazali i nie miał na co iśc to niestety...

Ja prowadzę swoją stronę internetową a dodatkowo umieszczam na niej banery reklamowe. W dzisiejszych czasach według mnie najlepszym sposobem na zarobek na naszej popularnej stornie są takie programy partnerskie jak [link usunięty] . Jeżeli masz stronę albo masz zamiar taką prowadzić warto zaopatrzyć się w baner - dzięki niemu kiedy klient kliknie w niego i zrobi zakupy na stronie zyskujemy 41% od transakcji! według mnie jest to duży zastrzyk finansowy dla naszego konta:) jak interesuje Ciebie taki program masz tutaj schemat działania:

info1.gif

Proponowałbym albo pójść w kierunku komputerów,informatyki albo też inny kierunek ścisły po któym możesz też mieć pracę,biznes możesz otworzyć zawsze,do tego nie potrzeba wiedzy czy studiów,wystarczy rozeznanie środowiska,znajomość rynku itd. Na sukces składa się wiele pomniejszych czynników.

Moja żona po technikum robiła zawodowe szkolenia w new nails, bardzo dużo się wtedy nauczyła, później zrobiła praktyki i tak jakoś poleciało. Dużo pracowała, ale teraz ma już własny biznes i zarabia więcej ode mnie...

Zależy od kierunku jaki się studiuje. Wiadomo, że studiując medycynę albo prawo ciężko będziesz miał jeszcze ogarniać własną działalność.

Jeśli posiadacie w miarę dużą firmę i macie problemy z odśnieżaniem w zimie parkingu, dachu, czy chodnika to idealnym rozwiązaniem dla Was będzie firma http://odsniezaniewarszawa24.pl/ która załatwi to dla was kompleksowo. Polecam

A nie znasz podobnej firmy działającej w Małopolsce?

Dla mnie taka firma okazałaby się zbawieniem, jak ta z wymianą opon http://psomax.pl

Bo gdy posiada się firmę transportową z kilkoma samochodami warto takie usługi mieć pod ręką.

Moim zdaniem przyszłościowe jest korzystanie z oprogramowania, które będzie służyło do obsługi rozliczeń, delegacji, faktur, dokumentów online, żeby nie gromadzić papierów, na Offigo.pl jest fajna możliwość skorzystania z takiego oprogramowania.

Dokładnie, najlepiej wybrac studia związane z biznesnem np. po bezpieczeństwie wewnętrznym http://www.wszop.edu.pl/kandydaci/bezpieczenstwo-wewnetrzne-ii-stopnia,2,2,6619,54,6619 można zostać detektywem, to niebezpieczna praca, ale bardzo fascynująca i dostarczająca dużą dawkę adrenaliny :)

Czy zależy od kierunku? Jest w zasadzie ledwie kilka kierunków, które warto studiować, ale akurat te wymagają mocnego zaangażowania w naukę, a pozostałe... lepiej się uczyć konkretnego zawodu, wtedy to będzie dopiero miało sens.

Ja w tym roku zastanawiałam się z siostrą nad przyszłościowym kierunkiem. Siostra w tym roku idzie na studia :) Zdecydowała się na... kryminalistykę.

Od zawsze interesowała się tematem. Jest odważna, chciała rozwiązywać takie zadania . Obecnie kierunek jest do studiowania w Wyższej Szkole Bankowej na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne:

http://studiujnadmorzem.edu.pl/ - na stronie możecie sobie o nim poczytać.

Moim zdaniem bardzo ciekawa opcja.

Musisz przede wszystkim wziąć pod uwagę to, co Ciebie interesuje. My oczywiście możemy Tobie tutaj przedstawić setki propozycji rozwojowych i przyszłościowych kierunków, ale najlepiej byłoby gdybyś to Ty dobrze zastanowił się jakie są Twoje mocne i słabe strony i na tej podstawie wybrał dany kierunek. Może mnie łatwiej mówić, bo wybór pierwszych studiów mam już za sobą, studiowałam na studiach inżynierskich kierunek związany z logistyką, teraz to kontynuuję na studiach drugiego stopnia, na specjalności Logistyka na UTH w Warszawie. Myślę, że to dosyć niecodzienny kierunek jak na kobietę, ale nie żałuję, że poszłam w tym kierunku, bo sprawdzam się w tym co robię ;) Myślę, że logistyka jest tak złożonym i szerokim obszarem, że odnajdą się w nim zarówno osoby ze zdolnościami matematyczno-technicznymi, jak i Ci, którzy zdecydowanie lepiej odnajdują się w przedmiotach humanistycznych - bo logistyka ściśle wiąże się także z komunikowaniem i myśleniem strategicznym ;)

Jeśli ktoś z Ukrainy chciałby u nas otworzyć biznes to musi iść na szkolenie językowe? korzystał ktoś z was z takiego organizowanego na wyższych uczelniach jak tu http://plschool.ru/?

Zarządzane firmą to nie łatwa sprawa dlatego czasem warto zaglądac do taich artykułów [link usunięty] myślę, że to Ci pomoże w przyszłości przy prowadzeniu firmy.

Niby kilka wskazówek, ale każde są ważne przy prowadzeniu firmy :)

Przecież akurat w tym momencie uczelnie faktycznie nastawiają się na uczenie kierunków, które pozwalają coś osiągnąć. I coraz więcej jest takich miejsc, gdzie poziom cały czas wysoki. Proszę - http://www.wsp.szkolymydlowskiej.pl/ Nie uczą setki kierunków, a jedynie kilku i wszystko na wysokim poziomie. Właśnie o takie kwestie powinno tutaj chodzić. Nie czasy, żeby iść na studia, które nie dają żadnych umiejętności.

Prawda jest taka, że trzeba zawsze wybierać kierunek dopasowany do swoich potrzeb. Niekoniecznie muszą to być studia. Na pewno warto sobie zerknąć tutaj http://www.alternatywa-lodz.pl/ jest tam wiele ciekawych rozwiązań. Z pewnością każdy znajdzie kierunek dopasowany do swoich potrzeb.

Ja od dłuższego czasu zastanawiam się nad studiami podyplomowymi, które można zrobić na uczelni WSE w Krakowie http://www.podyplomowe.wse.krakow.pl/zarzadzanie-zasobami-ludzkimi. Najbardziej interesuje mnie chyba kierunek Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, które świetnie nadaje się do biznesu. Co o tym myślicie, czy to dobry pomysł?

Na pewno zawody techniczne i medyczne. Czyli coś co daje nam konkretne wyksztaałcenie. A nie jakieś studia typu gry i zabawy, po których nie wiemy konkretnie nawet kim jesteśmy i czym mozemy się zajmowac.

No i polecam jeszcze uczyć się języków Osoba, która zna dobrze język angielski ma o wiele lepsze szanse na rozwój i znalezienie dobrej pracy. Warto jest wybrać się na jakiś kurs angielskiego dla biznesu. Wiele szkół coś takiego oferuje.

https://speak-up.pl/pl/dla-firm

Ukraina. Sloma, siano, surowcy produkcji rolniczej. Od 70 zl/tona. Grunty rolne, biomasa, czyste paliwa. Sloma zbozowa zytnia, owsiana, pszenna, pszenzytnia, rzepakowa, lniana, kukurydziana swieza. Czernihowski obw. Surowcy bedace pozostaloscia produkcji rolniczej z powiekszenia uzytkow gospodarstw rolnych. Sloma luzem, zebrana bez deszczu z tegorocznych zbiorow. Sa mozliwosc magazynowania,prasowania w rolkach, kostkach, balotach. Takze oferujemy na sprzedaz, wynajem tereny po bylym kolchozie, PGR: wieloletnie laki, pastwiska, gleby polesne, torfowiska, stawy, wialnie, mlynek pod tradycyjna uprawa i obrobka lnu. Czyste paliwa, suche lodygi slonecznikow, kolby kukurydziane, sprasowane wiory drzew owocowych, wysuszone galazki, listki traw melisy, miety itp. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.),  E-mail: mailto:nieruchomosci@ukr.net  Skype:IgorKijow
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina