TheLake

Własny biznes i studia

Recommended Posts

Branżą, w której zarabia się najlepiej jest branża budowlana. Na Twoim miejscu zdecydowałabym się więc na studia budowlane, a po ich ukończeniu otworzyła firmę. Mój mąż chce otworzyć firmę w tym sektorze - znalazł już nawet miejsce, w którym planuje nabyć niezbędne maszyny: http://staltechnika.pl/pl/ :-).

Wszystko zależy od tego o jakich studiach myślisz? Jeśli o technicznych to sporo czasu musisz poświęcić na naukę i praktykę, natomiast artystyczne spokojnie idzie pogodzić z prowadzeniem własnego biznesu. Wiadomo, że pewnych wyrzeczeń nie unikniesz, ale to zawsze tak jest. Ja zastanawiam się sama czy nie zrobić sobie podyplomówki w [link usunięty] i też się boję, że to wpłynie trochę na mój biznes, ale przy zaocznych nie powinno być aż tak źle :)  

Uważam, że jeśli chodzi o kierunki studiów, to warto sprawdzić też szkołę charakteryzacji i wizażu u Dziewulskich - http://www.dziewulscy.pl/wydzial-charakteryzacji-wizazu-stylizacji/ . Myślę, że miejsce naprawdę warte uwagi, sprawdźcie sami. 

Nie słuchaj nikogo. Wybierz studia które pozwolą Ci realizować swoje pasje, hobby i zainteresowania. Lub - takie co dadzą Ci szybko dużą kasę, którą następnie umieścisz w właściwym miejscu co da Ci dochód pasywny - stały. I żyjesz, dla siebie i rodziny.  A nie dla etatu i marnych 3 tysi lub coś koło tego.  Chcesz poznać 'drugą ' stronę medalu ? skype janubers1 

Trzeba się ciągle rozwijać, więc jak najbardziej jestem za tym, by wraz z kierowaniem własnym biznesem pomyśleć także o studiach, jeżeli uzna się, że może to być przydatne.

Nic nie stoi na przeszkodzie by połączyć jedno z drugim. Nie trzeba nawet prowadzić własnej firmy by móc studiować i jednocześnie zdobywać doświadczenie w zarządzaniu firmą. Słyszeliście o projekcie GMC http://gmcpoland.pl/ ? W 5 osobowych grupach symuluje się zarządzanie biznesem i jednocześnie rywalizuje z innymi grupami ( w ich skład mogą wchodzić studenci lub pracownicy dużych firm). Jakie są benefity ? Poza nagrodami studencji mają szanse na zatrudnienie w dobrych firmach a poza tym zdobywa się też bezcenną wiedzę i doświadczenie. 

Ja wybieram się na psychoterroryzm studia magisterskie tutaj  [link usunięty] i jestem bardzo ciekawy tego kierunku. Brzmi bardzo interesująco i mam nadzieję, że  nie da się nudzić więc to coś idealnego dla mnie :) ale język angielski też jest potrzebny - moim zdaniem bardzo!

Uważam, że jeżeli myśli się poważnie o studiach powiązanych z  odpowiednim prowadzeniem firmy to na pewno warto wziąć pod uwagę studia menadżerskie MBA. Co prawda to już nieco dalsza perspektywa po studiach właściwych, ale od paru lat mówi się o tym, że to najlepszy możliwy sposób na dokształcenie dla osób na stanowiskach menadżerskich. Jeżeli się zdecydujecie to warto wziąć pod uwagę ranking studiów mba, a te pokazują, że jednymi z najbardziej wartych uwagi są Studia MBA w Wyższej Szkole Bankowej, to jedna z najczęściej wybieranych uczelni niepublicznych. Zresztą zerknijcie sami  [link usunięty] .  Pozdrawiam :)

Kończąc praktycznie każdy kierunek studiów możesz założyć własną firmę. Ja w tym roku poszedłem na całkiem nową specjalność dostępną UTH w Warszawie i jestem bardzo zadowolony. Jest to psychoterroryzm studia licencjackie i jestem bardzo zadowolony z tych studiów. Moim zdaniem trzeba studiować to, czym się interesujesz - w innym razie nie ma to większego sensu. Gdybyś był zainteresowany to polecam:  [link usunięty]

Patrzcie tutaj - http://www.wsp.szkolymydlowskiej.pl/

Nie ma co ukrywać, że w tym momencie znaczenie ma praktyczna wiedza, a nie jakieś tam bzdury.

Zatem radzę po prostu korzystać z edukacji na takich uczelniach, gdzie faktycznie to ma sens.'

Nie stracicie w ten sposób czasu, a przynajmniej wyjdzie  z tego konkretna wiedza. 

Myślę, że na przykład takie  [link usunięty]  może być całkiem niezłym pomysłem na sezonowy biznes. Trzeba się napracować, ale zarobić też można nieźle. Warto się nad tym zastanowić.

Własny biznes jest super, jeśli tylko będziemy umieli nim zarządzać . W skład zarządzania na pewno wchodzi księgowość. I w tym temacie chciałabym troszkę pomóc, ponieważ dużym ułatwieniem jest księgowość online. Można sprawdzić wszelkie szczegóły na stronie  [link usunięty]  Jest to jedna z lepszych platform w całej Polsce.

Zdałem sobie ostatnio sprawę że te zwyczajne biznesy to jednak jest że tak powiem zajęcia dla sk****ów, normalni i uczciwi ludzie nie mają tam raczej czego szukać. Świetnym sposobem może być  [link usunięty]  takie coś bo to pozwala dość szybko rozkręcić coś własnego, mieć z tego satysfakcję i jednocześnie niezłe pieniądze :D. Myślę że to świetny pomysł na świeży start nawet GDY nie mamy kompletnie żadnego doświadczenia :). 

W takim razie masz całkowitą dowolność w wyborze kierunku studiów i swojego rozwoju. Ja też kończyłem LO. Od dzieciństwa interesowała mnie kryminologia i kryminalistyka studia więc wybrałem ściśle związane ze swoimi zainteresowaniami. Jestem bardzo zadowolony z wyboru. Mam już możliwość rozpoczęcia praktyk i szczerze mówiąc nie mogę się doczekać. Jeśli masz jakieś konkretne zainteresowania to poszukaj odpowiedniego kierunku dla siebie. No i trzeba brać pod uwagę też kwestie zarobkowe, więc wybór nie jest zbyt łatwy. Jeśli masz podobne zainteresowania to polecam ten kierunek  [link usunięty]

Ja rzuciłem studia, bo ten cały klimat nie był dla mnie. Stwierdziłem, że chcę założyć firmę i tak zrobiłem. Posiadam firmę informatyczną, która realizuje projekty związane z tworzeniem stron internetowych. Biuro, które wynająłem, było zawalone śmieciami. Nie wiedziałem, jak sobie z tym poradzić, ale skontaktowałem się z firmą Max Gruz, która spełniła moje oczekiwania w 100%. [link usunięty]

W sumie nie jest to nic trudnego. Jednak na pewno będą to jakieś wyrzeczenia. U mnie bardzo popularnym zawodem jest kierowca Ubera. Nawet osoby, które nie mają samochodu trudzą się w tym fachu że tak powiem :D Stronka  [link usunięty]  umożliwia wynajęcie samochodu pod taką działalność. Przy takich opcjach możecie liczyć na bardzo dobre ceny. A firma Fat Car z Poznania również pokrywa koszty napraw i eksploatacji więc będziecie mieli spokojną głowę o takie rzeczy

Zdecydowanie polecam Szkołę Mydłowskiej. Mówi Wam coś ona?

Wspominałem już wcześniej. Niby np. administracja jest w Polsce byle jaka, a u nich ten kierunek wygląda super. 

W dalszym ciągu na wielu kierunkach można rzeczywiście zdobywać praktyczną wiedzę.

Ale to trzeba chcieć. 

jesli masz "umysł ścisły" polecam iść na studia techniczne. Rozwój w tej dziedzinie jest bardzo duży i ciągle brakuje ludzi do pracy. Ale i bez studiów można z powodzeniem prowadzić biznes, nic nie stoi na przeszkodzie :)

Szkoła Mydłowskiej w Warszawie i dietetyka. Jeden z takich kierunków, które stwarzają perspektywy działania na swoim - jeszcze nawet w trakcie studiów. 

Z mojego doświadczenia zdecydowanie było warto w nich uderzyć z wielu powodów. Przede wszystkim praca z nimi przynosiła efekty i dalej je przynosi.

Prowadzą studia z nastawieniem na efekty - owszem, nauki jest sporo, ale być może dzięki temu właśnie ludzie wychodzą od nich z konkretami, a nie z bzdurami. 

Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia, to promocja na WSB wciąż trwa, warunki trochę się od maja zmieniły, ale wciąż można zaoszczędzić 700 zł

No właśnie... kierunek studiów, który ma sens i przyniesie jakieś korzyści. Pomysły? 

Moim jest taki - ult.edu.pl/studia/budownictwo-pasywne/ Nie chcę robić tego samego kierunku, co wszyscy.

Liczę na korzyści i teraz jak do tego podejść, aby faktyczne je odnieść?