Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Adi

Praca na pełen etat + własna działalność.

16 postów w tym temacie

Witam.

Bardzo Was proszę o odpowiedź na poniższe pytania:

1. Jeśli jestem zatrudniony na pełen etat i chcę założyć własną działalność, to będę zwolniony z płacenia ZUSu, prawda? (chodzi o składkę ZUS z działalności gospodarczej),

2. Będę płacił tylko składkę zdrowotną, tak? (od działalności gospodarczej) - jaka jest wysokość tej składki?

3. Czy tylko osoby bezrobotne mogą liczyć na dofinansowanie?

4. Ile trwa teraz zakładanie działalności gospodarczej?

5. Czy jeśli zwolnię się z etatu, to będę musiał opłacać ZUS?

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.

Jestem w takiej sytuacji jak Ty i tak:

1. Płacisz obniżoną składkę ZUS - ok 250 zł to jest chyba ubezpieczenie zdrowotne

2. Odpowiedziałem wyżej

3. Dotację na start z urzędu pracy moga dostać tylko osoby bezrobotne, Ty możesz starać się o dofinansowanie z Uni do 40 tys. Zależnie od tego skąd jesteś i jaką działalność prowadzisz musisz znaleźć odpowiedni program, najlepiej pytać o to w urzędzie pracy - oni też rozddzielają te dofinansowania, lub zwrócić się z pytaniem do doradców od środków EU

4. Moje trwało ok 30 min. Tradycyjne "jedno okienkko"

5. Jeśli jest to twoja pierwsza działalność gospodarcza to przez 2 lata płacisz ZUS obniżony do ok 350 zł. Ponieważ dodatkowo pracujesz na etat masz to obniżone do ok 250 (skłądka zdrowotna i jakaś jeszcze). Jeśli Cie zwolnią to przez pierwsze 2 lata płącisz obniżony ZUS (ok.350 zł) a później już normalnie ok.800.

Ważne jest żeby przy wypełnianiu wniosku do ZUS zaznaczyć że chcesz korzystac z preferencyjnychz zasad dla nowych przedsiębiorócw (obniżony ZUS)

Powodzenia.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania pisz śmiało.

P.s. czym się zajmujesz? jaka będzie nowa firma?

Po pierwsze nie radzę rezygnować z etatu,

Na żadne pieniążki z UP nie możesz liczyć ale składkę zdrowotną (jeśli oczywiście zaznaczysz preferencyjne zasady we wniosku do ZUS) przez pierwsze dwa lata będziesz dopłacać nie całe 100zł , tą wyższą nie całe 300zł dopiero po 2 latach.

Popieram przedmówcę. Ciężko jest łączyć pracę na etacie i własną działalność. Zawsze będzie się to odbywać kosztem czegoś. Najlepiej byłoby znaleźć wspólnika i otworzyć spółkę cywilną na początek.

Dużo też zależy od tego czym się zajmujesz 'na etacie'

Witam serdecznie! Proszę o radę, chcę założyć jednoosobową firmę transportową. Za gotówkę chcę kupić samochód ciężarowy, wywrotkę TATRA. Jestem zatrudniony na umowę o pracę, a to będzie moje dodatkowe zajęcie. Bardzo proszę o odpowiedź na następujące pytania:

1. Mam umowę o prace i opłacane składki ZUS, czy ponoszę zatem jeszcze jakieś opłaty względem ZUS-u?

2. Jaki wybrać rodzaj rozliczenia względem US /przewidywalny przychód miesięczny 6.000 brutto/

3. Kiedy wystawia się rachunki, kiedy faktury?

4. Co z amortyzacją /samochód z 1983 roku, koszt. 20.000,-netto/?

5. Jakie jeszcze miesięczne opłaty ponoszę?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Witam serdecznie! Proszę o radę, chcę założyć jednoosobową firmę transportową. Za gotówkę chcę kupić samochód ciężarowy, wywrotkę TATRA. Jestem zatrudniony na umowę o pracę, a to będzie moje dodatkowe zajęcie. Bardzo proszę o odpowiedź na następujące pytania:

1. Mam umowę o prace i opłacane składki ZUS, czy ponoszę zatem jeszcze jakieś opłaty względem ZUS-u?

2. Jaki wybrać rodzaj rozliczenia względem US /przewidywalny przychód miesięczny 6.000 brutto/

3. Kiedy wystawia się rachunki, kiedy faktury?

4. Co z amortyzacją /samochód z 1983 roku, koszt. 20.000,-netto/?

5. Jakie jeszcze miesięczne opłaty ponoszę?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

kolego idź do księgowej i wszystko ci powie. i tak musisz prowadzić rachunkowoiść swojej działalności a sam tego nie pociągniesz. pierwszy zus (pierwsza działalność) to około 243 pln składki zdrowotnej i około 113 pln składki społecznej. jak masz etat to płacisz zdrowotną. co do vatu to są działalności które z vatu są zwolnione i nie są zwolnione. jeśli nie złożysz deklaracji vatR i nie będziesz "vatowcem" i nie będziesz wystawiał faktur vat to nikt od ciebie usług nie kupi !! każdy chce odpisać vat naliczony od należnego. musiałbyś bardzo obniżyć stawki za usługi a wtedy cię zniszczą. radzę nie edukować się na internecie przed podjęciem decyzji. masz od tego biura rachunkowe i radców prawnych. przepisy są bardzo zmienne w czasie a na necie jest masę bzdur. uwierz mi. znam to z autopsji. pozdrawiam i powodzenia.

Ja chciałbym dopytać o spółkę. Oboje z kolegą pracujemy w jednej firmie na etat i chcielibyśmy założyć firmę (spółkę). Nasza pierwsza działalność na preferencyjnych warunkach. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak wtedy wygląda opłacanie składek, jakie są koszta? Każdy z nas płaci po 243zł? Dziękuję.

jeszcze jedno info na temat dotacji by je dostać zazwyczaj trzeba przejść szkolenie lub/i zdać "egzamin"

a samo szkolenie trwa około 1mc

jeżeli już założycie własną firmę mogę wam polecić sprawdzone centrum sprzedaży kas fiskalnych, bo przecież więkoszość z Was będzie musiała się w urządzenie zaopatrzyć centrumkasiarzy.pl

Ja chciałbym dopytać o spółkę. Oboje z kolegą pracujemy w jednej firmie na etat i chcielibyśmy założyć firmę (spółkę). Nasza pierwsza działalność na preferencyjnych warunkach. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak wtedy wygląda opłacanie składek, jakie są koszta? Każdy z nas płaci po 243zł? Dziękuję.

najlepiej byłoby Wam zwrócić się do jakiegoś biura rachunkowego, bo przy spółce na pewno będzie wiele innych pytań i z pewnością sprawniej rozwieje tego typu wątpliwości osoba, która świadczy usługi księgowe wtedy za drobną kwotę może otrzymacie wiarygodne informacje na temat skłądek i innych kosztów założenia takiej działalności

najlepiej byłoby Wam zwrócić się do jakiegoś biura rachunkowego, bo przy spółce na pewno będzie wiele innych pytań i z pewnością sprawniej rozwieje tego typu wątpliwości osoba, która świadczy usługi księgowe wtedy za drobną kwotę może otrzymacie wiarygodne informacje na temat skłądek i innych kosztów założenia takiej działalności

Prowadzenie firmy to ciężki kawałek chleba, ja mam "tylko" swoją dg :) DO rozliczania używam szybkafaktura.pl

Warto w takim wypadku zwrócić się o poradę do specjalistów w tym temacie. Biuro rachunkowe z pewnością pomoże wam i rozwieje wszelkie wasze wątpliwości. Prawdą jest, iż praca na etacie i dodatkowo otwarta dg to ciężki kawałek chleba ale czemu nie, warto spróbować!

Ludzie, patrzcie - http://www.gowork.pl/praca/lublin;l

Teraz to pracodawcy mają spore problemy, a nie osoby, które szukają pracy.

Nawet w miastach, gdzie bezrobocie było wysokie, w tym momencie jest problem z ludźmi do pracy. Wiec czy to dobry moment na własne biznesy?

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0