Zaloguj się, aby obserwować  
Maciej29

Problem z Allegro

Recommended Posts

Słyszałem niedawno o problemie znajomego, który poprzez allegro sprzedawał niemal nowego, zupełnie sprawnego laptopa. Problem polega na tym, że kupujący stwierdził, że laptop nie działa i zażądał zwrotu pieniędzy.

Co robić w takiej sytuacji, wytoczyć sprawę w sądzie, czy czekać na ruch kupującego?

Sprawa jest o tyle trudna, że mój znajomy to uczciwy allegrowicz i wysyłał laptopa całkowicie sprawnego...

Niech Twój znajomy idzie do sądu, on jest tutaj w lepszej sytuacji, bo to jemu należy udowodnić winę, przez co jest pięterko wyżej. Jeśli faktycznie sprzęt był sprawny i Twój znajomy jest w stanie to udowodnić - nie ma żadnego problemu i ta sprawa będzie w 100% wygrana. Na pewno, niech nie oddaje pieniędzy...

I takie sytuacje się zdarzają. Wiem, kiedyś ja miałem podobną sytuację, ale na szczęście okazało się, że zawiniła Poczta, a strata nie była na tyle duża żeby kogokolwiek podawać do sądu. Ale znajomemu współczuję, bo jednak troche zachodu z sądami będzie...

Gość rgp

Jeżeli przedmiot nie był wystarczająco "anty-pocztowo" zapakowany, to wina leży po stronie sprzedawcy. Jeżeli natomiast była to solidna konstrukcja z wypełnieniem amortyzującym sprzet i dodatkowo wysłana z ubezpieczeniem... Może warto sprawdzić co uległo uszkodzeniu? Być może to wina kabla zasilającego :)?

Osobiście czekałbym na ruch kupującego. Warto sprawdzić też komentarze kupującego, być może sprawiał już problemy, może jest za mało wiarygodny?

Raczej to nie sprawa allegro tylko użytkowników, którzy tam sprzedają. Jeżeli kupujący stwierdził ze laptop nie działa, myśle że ma prawo reklamować do iluś dni. Sprzedając w internecie obojętnie jaki towar dużo ryzykujemy, nigdy nie wiemy na jakiego sprzedającego trafimy i odwrotnie.