Zaloguj się, aby obserwować  
gosiek

Odwołanie od decyzji Zus

Recommended Posts

Moja mama zamierza zwrócić się do adwokata lub radcy prawnego aby napisał odwołanie (zakwestionowanie decyzji zus w sprawie renty) do sądu okręgowego. Może orientuje się ktoś ile kosztuje taka usługa ?

Może przez internet twoja mama zasięgnie porady? Teraz jest bardzo dużo stron internetowych na których można się poradzić nawet za darmo co jest bardzo korzystne dla nas użytkowników. A jak chce żeby ją reprezentowac to niestety musi już indywidualnie porozmawiać z osobą i się dogadać co do ceny.

Działa jakieś stowarzyszenie studenckie (z tego co wiem to w Warszawie) i oni pomagają fachową i za darmo. Wiem, że kiedyś mieli siedzibę na Żoliborzu przy kościele św. St. Kostki. Oni trudniejsze sprawy analizowali z wykładowcami - moja znajoma dzięlki ich skrupulatności załatwiła sprawę, przy której opłacani adwokaci "krążyli w kólko"

Moja mama zamierza zwrócić się do adwokata lub radcy prawnego aby napisał odwołanie (zakwestionowanie decyzji zus w sprawie renty) do sądu okręgowego. Może orientuje się ktoś ile kosztuje taka usługa ?

Prawnicy biorą stawki za godzinę.

W zależności od miasta są to różne stawki, za coś takiego może mama zapłacić od 100 do 500 złotych

cześto w miastach powiatowych np przy mops lub caritas są darmowe dyżury radców prawnych, może tak spróbujcie. Wprawdzie nieccodziennie mają dużury, ale warto zorientować się w temacie. Proponuję sprawdzić dokładnie stronę swojego Urzędu Miasta.

Z moich doświadczeń wynika, że takie odwołanie ZUS jest zobowiązany złożyć w sądzie w Twoim imieniu. Zus może odstąpić od dotychczasowej decyzji swojej komisji, właśnie na tym etapie pośredniczenia. Mają też obowiązek zweryfikować pod kątem formalnym (nie merytorycznie!!!) Twóje odwołanie, tak aby sąd przyjął sprawę. Pamiętaj o terminie 30 dni od daty doręczenia decyzji inaczej nic nie będziesz mogła zrobić, chyba, że sąd przywróci Ci termin, a le z tym jest ciężko.

W Kancelari Prawnej Meritum http://poradyprawne-kancelaria.pl/ możesz uzyskać poradę prawną drogą internetową , lub bezpośrednio w ich siedzibie w Łodzi. Zajmują się również sprawami ZUS-owskimi.

Chłopie, uciekaj z biznesem z PL, tutaj koszty są chore, a optymalizować w ramach Unii można legalnie. Zobaczcie tutaj - http://dezi.pl/?jak-nie-placic-zus,10 Macie tam opisany dokładnie cały schemat. Zakładacie spółkę w UK, macie też przedstawicielstwo w Polsce. Legalnie dzięki niskiemu ZUS, i zwolnieniom podatkowym zostaje w kasie nawet 15k. Sama kwota wolna od podatku to tutaj 47 tysięcy!

Radca prawny Płock - zadzwoń i się dowiedź. ogólnie z Zusem to trzeba się bawić w pisma, oni reagują jak ktoś się odezwie więc jak ktoś się odwoła to oni przeanalizują jak nie to jesteś od razu utopiona. Warto walczyć czasami wystarcza pismo, a takie pismo to koszt pewnie 200-300 zł.