Zaloguj się, aby obserwować  
KlubNaturystów.pl

KlubNaturystów.pl

Recommended Posts

Serdecznie witamy!

Przedstawiamy nasz najnowszy projekt - [link usunięty]

Zdajemy sobie sprawę jak ważna dla naturystów oraz sympatyków naturyzmu jest kwestia bezpieczeństwa umieszczanych przez nich danych w serwisie społecznościowym dla naturystów. Zwłaszcza, że dane te przedstawiają prywatne zdjęcia oraz filmy z plaż i ośrodków naturystycznych, których umieszczenie w Internecie może być przynajmniej ryzykowne. Dlatego zadbaliśmy o to, aby korzystanie z serwisu KlubNaturystów.pl było w maksymalnym stopniu bezpieczne.

Oto nasza polityka bezpieczeństwa

1. Płatna rejestracja w serwisie - wymóg płatnej rejestracji na dzień dobry "odsiewa" wszystkich przypadkowych internautów, którzy rejestrują się w serwisie w celu pooglądania bądź skopiowania prywatnych nagich zdjęć, a nie dlatego, że są zainteresowani naturyzmem.

2. Składka członkowska - dzięki tej opcji dostęp do wybranych zasobów serwisu ma charakter czasowy i tym samym zabezpiecza serwis przed wykorzystaniem konta przez osoby postronne po upływie jego ważności. Oczywiście w każdej chwili łatwo można przedłużyć ważność swojego konta na kolejny wybrany okres od 5 do 250 dni. Wysokość składek jest symboliczna - od 1,22 zł do 30,50 zł.

3. Moderacja filmów oraz zdjęć - dbamy o naturystyczny charakter serwisu, jednocześnie chroniąc swoich użytkowników przed konsekwencjami publikacji przez nich zbyt odważnych filmów i fotografii.

4. Zdjęcia zabezpieczone znakiem wodnym - w przypadku pobrania zdjęć przez osoby postronne, a następnie ich wykorzystanie w sposób niedozwolony znak wodny ułatwi użytkownikom dochodzenie swoich praw na drodze sądowej wobec naruszyciela wskazując źródło pochodzenia zdjęcia. W serwisie dostępne są dwa rodzaje zabezpieczeń za pomocą znaku wodnego. Pierwszy - domyślny polega na umieszczeniu jednego znaku wodnego w prawym dolnym rogu zdjęcia. Drugi - tzw. rozszerzony polega na umieszczeniu szeregu znaków wodnych w obrębie całego zdjęcia, nie zamazując przy tym jego czytelności. Niestety - ze względów bezpieczeństwa nie ma możliwości publikacji zdjęć bez znaku wodnego.

Natomiast, wszelkie prawa do zdjęć zamieszczonych w serwisie, niezależnie od tego czy i w jaki sposób zostały zabezpieczone znakiem wodnym pozostają przy ich właścicielu.

5. Zdjęcie dostępne tylko dla przyjaciół użytkownika - zabezpieczenie zawężające krąg osób mogących obejrzeć (i ewentualnie skopiować) zdjęcie do osób będących przyjaciółmi użytkownika.

6. Zdjęcie dostępne tylko na hasło - zabezpieczenie zawężające krąg osób mogących obejrzeć (i ewentualnie skopiować) zdjęcie do osób znających hasło do zdjęcia użytkownika. Hasło udostępnia wybranym przez siebie użytkownikom, we własnym zakresie i w dowolnie wybrany przez siebie sposób właściciel zdjęcia.

7. Blokada prawego klawisza myszy - zabezpieczenie zapobiegające kopiowaniu treści - w tym zdjęć z serwisu. Jest to dodatkowe zabezpieczenie. Jego wadą jest to, że jest ono mało skuteczne w przypadku próby kopiowania pojedynczego zdjęcia. Natomiast, jego zaleta uwidacznia się dopiero w sytuacji prób kopiowania większej ilości zdjęć z serwisu. Polega ona na znacznym zwiększeniu praco- i czasochłonności procesu kopiowania zdjęć. I to pod warunkiem, że użytkownik zna metodę kopiowania tak zabezpieczonych zdjęć.

8. Profil prywatny - dostępny tylko dla znajomych użytkownika. Zabezpieczenie zawężające krąg osób mogących obejrzeć profil użytkownika.

Ponadto użytkownik może:

1) ukryć swoje nazwisko

2) ukryć swoją datę urodzenia

3) ukryć mapkę Google z lokalizacją swojego miejsca zamieszkania

4) udostępnić tylko przyjaciołom swój numer telefonu

5) udostępnić tylko przyjaciołom swój numer Skype

6) udostępnić tylko przyjaciołom swój numer Gadu-Gadu

9. Nieodwracalne usuwanie profilu z serwisu - użytkownik może w każdej chwili samodzielnie, nieodwracalnie usunąć swój profil z serwisu. W konsekwencji tej decyzji jednym kliknięciem myszy wraz z profilem zostają usunięte wszelkie filmy, zdjęcia i wpisy oraz członkostwa w grupach.

10. Zgłaszanie nadużyć przez użytkowników - pomimo starań nie jesteśmy w stanie wychwycić wszystkich nadużyć. Dlatego użytkownikom dostarczyliśmy możliwość zgłaszania nadużyć godzących zarówno w indywidualne interesy osobiste jak i w dobre imię społeczności naturystów.

Podsumowanie

Korzystając z wybranych zabezpieczeń możliwa jest ochrona danych użytkownika w dowolnie wybranym przez niego zakresie. Zarówno minimalnym - z domyślnymi podstawowymi zabezpieczeniami serwisu, jak i w maksymalnym - umożliwiając dostęp do swojego profilu oraz opublikowanych przez siebie materiałów tylko wąskiej grupie wybranych przez użytkownika osób.

Tym właśnie się różnimy od pozostałych polskich serwisów społecznościowych dla naturystów, których oprócz naszego jest w internecie jeszcze trzy. Niektóre z nich nie posiadają zabezpieczeń nawet w podstawowym zakresie jedynie poza koniecznością założenia darmowego (czytaj: dostępnego dla każdego) konta, celem zalogowania się w serwisie.

Uprzejmie prosimy o konstruktywne uwagi na temat naszego serwisu.

Pozdrawiamy

KlubNaturystów.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odważny projekt, jak dla mnie to bardzo kontrowersyjny wydawałoby się ze jest skierowany do dość wąskiego grona ludzi - z tego co widać to już jest ponad 5 tys. - sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co więcej - w serwisie rejestrują się coraz to nowe osoby. Tak więc sam jestem zaskoczony popularnością serwisu. Myślałem, że serwis upadnie z powodu konieczności wnoszenia opłat w postaci składek członkowskich, a okazało się, że nie. Codziennie są nowe rejestracje. Widocznie naturyści cenią sobie bezpieczeństwo i rozumieją wdrożony w serwisie mechanizm zabezpieczeń. Kluczowymi okazały się nie tylko zabezpieczenia techniczne, ale także, a może i przede wszystkim bariera finansowa, która odstrasza wszystkich przypadkowych internautów.

Przeprowadziłem nawet proste badanie opinii na temat serwisu wśród naturystów jak i nienaturystów. Ci pierwsi wykazywali zrozumienie, choć niektórzy zgłaszali uwagi co do podwójnej składki - wpisowej (pierwsza) i czasowej (druga). Natomiast nienaturyści mówili, że oni z powodu konieczności wnoszenia opłat nie są zainteresowani założeniem sobie konta w serwisie. Tak więc cel - jakim jest filtrowanie użytkowników - został osiągnięty. Oczywiście badanie nie jest profesjonalne i zapewne jest obarczone poważnymi błędami, ale szczątkowe opinie pozwalają mi zrozumieć jak serwis jest spostrzegany przez osoby, do których jest adresowany jak i przez przypadkowych internautów.

Oczywiście nie da się go całkowicie zamknąć przed osobami przypadkowymi. Jak ktoś będzie zdeterminowany to po wniesieniu opłat będzie miał dostęp do całej zawartości serwisu. Niemniej - jak dowodzi praktyka - takie zabezpieczenie odstrasza przypadkowych internautów. Niestety nie znam odpowiedzi na pytanie ilu naturystów rezygnuje z rejestracji w serwisie wybierając bezpłatne serwisy o tym samym profilu, ale jedynie z podstawowym pakietem zabezpieczeń takimi jak np. konieczność założenia bezpłatnego konta dającego nieograniczony dostęp do profili zdjęć oraz filmów innych użytkowników. Myślę, że na poznanie odpowiedzi na to pytanie będę musiał trochę poczekać.

Gotowy jestem do założenia innych serwisów opartych o ten sam skrypt. Może on być całkowicie otwarty, półotwarty jak i zamknięty. Zapraszam osoby z pomysłami. Jestem gotowy pomóc w zaplanowaniu koncepcji serwisu, jego stworzeniu jak i jego rozreklamowaniu. Ale przede wszystkim w ocenie szans na zdobycie popularności i w konsekwencji - przetrwania na rynku. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie będę wypowiadał się na temat samego portalu natomiast leyout jest jakiś taki pstrokaty.

Dziękuję Kornel za uwagę. Już robię proste badanie, które ma odpowiedzieć na pytanie jak użytkownicy oceniają layout serwisu. Myślę, że za parę dni będę wiedział coś więcej.

Pozdrawiam

[link usunięty]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Wczytywanie...
Zaloguj się, aby obserwować