Zaloguj się, aby obserwować  
linka

Blog

Recommended Posts

Czy prowadząc bloga można na nim zarobić. Bardzo duzo ludzi teraz zakłada blogi prawie na każdym portalu jest możliwośc założenia swojego bloga. Czy to jest opłacalny biznes? Kto na tym zarabia? Właściele umieszczają bannery na swoim blogu ale myśle że to grosze kosztuje. Czy ktoś dorabia sobie w ten sposób?

Żeby zarobić to chyba cały blog musiałby sie składac z samych bannerów i linków, a chyba nie o to chodzi zakładając bloga. Musze jednak przyznać, że ludzie mają różne pomysły i zawsze znajdą sposoby żeby nie stracić, a zarobić. Polak potrafi:)

Myśle że na dzien dzisiejszy na blogach zarabiają tylko strony, które je oferują. Bardzo oni zachęcają użytkowników aby własnie u nich zakładali swoje blogi, a konkurencja obecnie jest bardzo duża, każdy portal oferuje teraz takie mozliwości. Prowadzenie bloga stało się teraz bardzo modne.

Dla mnie blog można wykorzystać jako dobry sposób bezpośredniejszej komunikacji z klientem. Jest to dobry sposób reklamy. Na blogu można spokojnie pisać w prosty sposób, jednocześnie cały czas pamiętając o chwytach reklamowych.

Pisząc bloga, możesz zajmować się w nim kilkoma różnymi tematami jednocześnie lub poświęcić go jednemu tematowi, na przykład ebookom czy innym produktą. Zapisując się do programu partnerskiego możesz poprzez ciekawego bloga pośredniczyć w sprzedaży konkretnych produktów bądz usług.

Witam

Ja prowadze bloga i posiadam udział w dwóch róznych programach parnerskich. Na stronie blogu umieściłam ich banner i troche grosza zawsze wpadnie, nie są to duże kwoty ale zawsze coś :P

Więcej reklam nie chce umieszczać bo wtedy blog straci swój urok, a przecież nie o to chodzi.

Ostatnio przeglądałam blogi tematyczne. Bardzo mnie zaciekawiły te o programach partnerskich. Uzytkownicy opisują w nich w jakich programach biorą udział i ile zarobili w danym miesiącu. Po przejrzeniu kilku blogów stwierdzam że są to nawet nie małe kwoty i tak myśle może też w tym spróbować swoich sił co sądzicie?

Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie bloguje. W ostatnich latach blogi stały się jednym z najpopularniejszych nośników informacji, wymiany poglądów oraz wyrażania opinii w Internecie. Ważną cechą bloga jest jego łatwa obsługa. Umieszczanie oraz edytowanie tekstów jest dziecinnie proste a co najważniejsze każdy może wyrazić swoją opinię o danym tekście co często przekształca się w dość ciekawą dyskusję.

Również zaciekawiłam się tym tematem i przejrzałam troche blogów. Bardzo dużo osób opisuje programy partnerskie, jak im tam dobrze idzie i zarabiają pieniądze. Opisując to wszystko zachęcają nas abyśmy też spróbowali swoich sił w programie i nawet proponują pomoc na początek.

Jeżeli nasz blog jest popularny to warto zainwestowac w programy partnerskie. Możemy promować dany produkt lub umieść banner danej firmy i zachecac odwiedzających do korzystania z ich usług. Często programy partnerskie płacą nam procent od produktu sprzedanego za naszym pośrednictwem.

W sytuacji kiedy nie masz bezpośredniego kontaktu z klientem, blog jest najprostszą, najtańszą i najskuteczniejszą formą przekazu w Internecie. Regularne prowadzenie bloga sprawi, że Twój przekaz marketingowy będzie docierać dokładnie do tych osób, którym chcesz sprzedawać. I co najważniejsze, nie będzie to odstraszało jak reklama, a nawet nie będzie to odbierane jako sprzedaż.

Na pewno blog musi się czymś wyróżniać i mieć fajny content. Nie wystarczy wrzucić cokolwiek do niego i kasa płynie - na początek trzeba dużo, bardzo dużo energii, siły i cierpliwości a przede wszystkim czasu. Blog musi musi mieć swoich czytelników - odpowiednie produkty też trzeba polecać. Na pewno nie mydło i powidło.

Podsumowując :

Na każdej stronie można zarabiać - czy to na blogu ,czy to na forum , warunek jest jeden - trzeba przyciągnąć ludzi , i na stronie musi być ruch ...

hej, mam swój blog i forum na którym reklamuje Program Partnerski uti.pl. Myślę, że to fajny sposób na zarobienie kasy, im większa oglądalność tym więcej ludzi udaje mi się do niego przekonać, a naprawdę warto bo:

-jeśli mój znajomy dopisze się do bazy dostanę 5PLN

-a on zapisując się do bazy dostaje 10PLN na start

-dostaje 15%i10% od zakupu usług moich poleconych.

-uzbierać 200 zł jest łatwo, bo wystarczy polecić 40 znajomym

- wypłacasz pieniądze lub sam kupujesz usługi

No i tak sobie zarabiam, dodam, że Uti oferuje e-usługi (domeny, hosting, serwery vps, kreator www, poczta biznesowa uti exchange, więc wszelkie opłaty związane z blogiem mam za darmo:)

Na blogowaniu mozna zarobić, ale trzeba potraktować to zajęcie poważnie i przyłożyc sie do pracy. Najlepiej zarabia się na blogach tematycznych i dobrze jest mieć ich kilka lub kilkanaście. Łatwiej pozyskać ruch 100.000 odwiedzin z kilkunastu blogów tematycznie powiązanych ze sobą niz z jednego bloga.

Tomasz lis Prowadzi kilkanaście blogów i poświęca każdego dnia 1 godzinę na napisanie artykułu na swoje blogi. Dorabia w ten sposób do etatu 3000 - 3500zł. miesięcznie. Sekret tkwi w systematyczności.

Ja zakładam blogi głównie pod programy partnerskie i np. ten blog http://kupowaniezagrosze.blogspot.com/ zarabia dla mnie 800zł. miesięcznie:-)

Do tego: zarobić na blogu można pośrednio, przez promowanie siebie i tego, czym się zajmujesz. To samo z firmami - dobrze prowadzony blog firmowy może pomóc w zdobywaniu nowych klientów albo w utrzymaniu obecnych.Dzieje się tak, ponieważ ludzi przyciąga tematyczna wiedza - a my dlaczego jesteśmy na tym forum? Przecież nie po to, żeby popatrzeć na logo i grafikę...

Na samym blogu kokosów nie zbijesz ale możesz zarobić sprzedając swoje usługi / produkty jeśli dzięki swojemu blogowi przyciągniesz ludzi i staniesz się dla nich ekspertem w danej dziedzinie.

Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie bloguje. W ostatnich latach blogi stały się jednym z najpopularniejszych nośników informacji, wymiany poglądów oraz wyrażania opinii w Internecie. Ważną cechą bloga jest jego łatwa obsługa. Umieszczanie oraz edytowanie tekstów jest dziecinnie proste a co najważniejsze każdy może wyrazić swoją opinię o danym tekście co często przekształca się w dość ciekawą dyskusję.

No proszę, jak bym widział zdania (słowo w słowo) wycięte z moich tekstów z 2006 umieszczonych na Artelis - nie ładnie tak.

Na samym blogu kokosów nie zbijesz ale możesz zarobić sprzedając swoje usługi / produkty jeśli dzięki swojemu blogowi przyciągniesz ludzi i staniesz się dla nich ekspertem w danej dziedzinie.

Na jednym blogu nie, ale budując parę o nośnych tematach (finanse, podróże, zdrowie) można zarabiać średnią krajową.

Żeby zarobić to chyba cały blog musiałby sie składac z samych bannerów i linków, a chyba nie o to chodzi zakładając bloga. Musze jednak przyznać, że ludzie mają różne pomysły i zawsze znajdą sposoby żeby nie stracić, a zarobić. Polak potrafi:)

Nie zgodzę się z Tobą. Banery to nie jedyna możliwość zarobku na blogach, jednak oczywiście wszytko zależy od tematyki bloga. Wydaje mi się, że dzisiaj lepiej skupić się na jednej dziedzinie, populanrne i dodchodowe są blogi modowe czy dotyczące wnętrz mieszkań. Autorzy takich blogów (oczywiście o ile sa to blogi z dużą iloscia wejsc) moga liczyc na darmowe produkty marek z branzy w zamian za wzmianke na ich temat w poscie lub publiczne pokazanie, że się z tego produktu korzysta. Im popularniejszy blog, tym więcej i droższe profity dostaje, które później zmieniają się również na faktyczne pieniądze. Także banery, nie są jedyną formą zarobku blogera.

http://www.pozycjonowanie.ideo.pl