Zaloguj się, aby obserwować  
dann

Kiedy kasa fiskalna

Recommended Posts

Prowadzę działalność gospodarczą na ryczałcie, nie posiadam kasy fiskalnej. Klientom i firmom wystawiam faktury indywidualnie. Mam pytanie, ile muszą przekroczyć moje obroty netto żeby mieć kasę fiskalną? Czy urząd skarbowy będzie to kontrolował?

Słyszałam, że kase fiskalną trzeba miec jak się przekroczy 20tys obrotu w roku. Wtedy do 14 dni musisz zgłosić US że zakupiłeś kase fiskalną. Co do wymogów jest jeszcze warunek jaką prowadzisz działalnośc bo tez są różne zwolnienia. Kupując kase można również skorzystać z ulgi 50%

Kasa fiskalna w firmie to dodatkowe obowiązki. Trzeba wydawać paragony, drukować raporty, pamiętać o obowiązkowych przeglądach.

Wysokość obrotu to obecnie podstawowe kryterium zwolnienia. Kase fiskalną nie muszą instalować firmy, których sprzedaż detaliczna nie przekracza 40 tys. zł.

Niższy limit obowiązuje nowe firmy, czyli w pierwszym roku prowadzenia działalności. Wynosi on wtedy 20 tys. zł, a zwolnienie obowiązuje tylko do dnia przekroczenia tej kwoty.

Są Firmy zwolnione z obowiązku posiadania kas bez względu na wysokość obrótów.W tych firmach, ponad 70 proc. przychodów pochodzi np. z działalności: medycznej, prawniczej, kurierskiej, ochroniarskiej i detektywistycznej lub sprzątania obiektów.

Osoba, która dopiero rozpoczyna działalność gospodarczą jest zwolniona z obowiązku posiadania kasy rejestrującej. Musi zacząć używać kasy od dnia, gdy jej obrót na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej przekroczy 10 000 euro. Zakup kasy uprawnia do odliczenia połowy jej ceny (lecz nie więcej niż 2,5 tys. zł) od podatku VAT.

Słyszałam, że kase fiskalną trzeba miec jak się przekroczy 20tys obrotu w roku. Wtedy do 14 dni musisz zgłosić US że zakupiłeś kase fiskalną. Co do wymogów jest jeszcze warunek jaką prowadzisz działalnośc bo tez są różne zwolnienia. Kupując kase można również skorzystać z ulgi 50%

Dokładnie tak, jeśli obroty przekroczą 20 tys. zł, trzeba kupić kasę fiskalną.

wszystkim zianteresowanym zakupem kasy fiskalnej polecam centrumkasiarzy.pl - profesjonalna sieć sprzedaży - wiele punktów odbioruw całej Polsce, w razie pytań pracownicy chętnie służą pomocą

Warto zaznaczyć, że Nowy (2013) rok niesie zmiany w zakresie stosowania kasy. W tym roku wszyscy przedsiębiorcy, którzy przekroczyli obrót 20 tysięcy/rok - MUSZĄ rejestrować utargi na kasie. - Poprzednio dla prowadzących już działaność było to 40 tysięcy.

A możęcie polecić jakąś dobrą firmę z Olsztyna, która sprzedaje kasy fiskalne?

Firma jest sporo ale faktycznie warto jest wybrać tę sprawdzoną gdzie masz pewnosć,ze nie będzie problemu z gwarancją. Ze swojej strony mogę polecić tą firmę: http://www.kasy-fiskalne.olsztyn.pl/ - jest to całe centrum sprzedaży wyposażenia do firm ( w tym głównie kas fiskalnych) .

Powinni bez problemu do firmy przyjechać ,zamontować kasę oraz wytłumaczyć zasady obsługi. Wprawdzie nie jest to bardzo skomplikowane urządzenie ale jeśli nie miało się z nim nigdy do czynienia to jednak warto jest porozmawiać sobie z kimś zorientowanym w temacie.

Pozdrawiam.

W jakimś czasopiśmie czytałam, że jesli Twoje dochody przekroczą 20tys to musisz zaopatrzyć się w kasę fiskalną, ale nie wiem czy nie jest to uzależnione od rodzaju działalności. Pozdrawiam

Jeżeli planujecie zakup kasy fiskalnej to polecam wam zgłosić się do firmy http://www.ksbiuro.pl Oferują świetny sprzęt fiskalny. Dodatkowo zajmują się jego serwisowaniem. Sam korzystam z ich sprzętu i jestem z niego zadowolony.

Jeżeli  planujecie zakup kasy fiskalnej to musicie się rozejrzeć za sprawdzoną firmą, która zajmuje się sprzedażą tego typu urządzeń. Osobiście mogę polecić wam http://www.grafixbis.com.pl Sam używam kas fiskalnych, które od nich zakupiłem i jestem z nich bardzo zadowolony.

Bardzo dobre kasy fiskalne oraz wagi elektroniczne oferuje firma http://www.3xlsystem.pl Jeżeli mieszkacie w Łodzi lub okolicach to polecam wam zainwestować w sprzęt od nich. Na pewno nie będziecie tego żałowali.