Zaloguj się, aby obserwować  
dann

Jakie konto firmowe

Recommended Posts

Witam

Jakie polecacie dobre konto firmowe?. Ja obecnie korzystam z lukasa ale myśle żeby przejść do mbanku. Co myslicie o koncie w tym banku? Jak oceniacie bezpieczeństwo i koszty związane z prowadzeniem tam konta.

Czekam na odpowiedzi :P

Ja obecnie korzystam z mbanku i jestem bardzo zadowolona. Konto internetowe jest bardzo wygodne, nie mam rzadnych opłat, kiedy chce robie przelew jak również sprawdzam czy dostałam jakieś wpłaty. Obecnie dużo ludzi ma tam konto i przelewy dochodzą migiem. :P

Polecam również Multibank. Oferta podobna do mBanku (obie firmy są częścią BRE Banku), aczkolwiek Multi uchodzi za bardziej prestiżowe.

Konto w ING też jest bardzo fajne. Jest stała niska opłata miesięczna, a reszte bez opłat. Konto internetowe, proste i bardzo dobrze zabezpieczone, dodatkowo posiada dużo innych usług takich jak kredyt czy leasing. Porównaj sobie oferty najbardziej popularnych kont w internecie i wybierz sobie co najbardziej Ci będzie pasować.

Ja obstawiam konto firmowe w mbanku. Główne zalety konta w mBank:

Bezpłatne przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego, łatwo dostępne dopuszczalne saldo debetowe, bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunku, dostęp 24 godziny na dobę przez telefon, SMS, Internet i WAP

Konto bankowe powinno być przede wszystkim proste w obsłudze i tanie. Na początku powinnienieś się zastanowić na czym najbardziej Ci zależy. Pomyśl czy planujesz brać kredyty, robic duzo przelewów itp.

Jeżeli chodzi o koszty to najbardziej popularnym bankiem jest mbank. Jest on rzeczywiście bardzo tani, świadcząc przy tym usługi na wysokim poziomie.

Polecam też Bank Zachodni WBK. Profesjonalizm 100%. Na podpisanie umowy byłem zaproszony do oddzielnego pokoju ;) Bardzo korzystne warunki. Dwa serwisy dodawane do usług internetowych - porady prawnicze z upustem 60% + wirtualna księgowość. Dostaje się też miejscówkę i domenę na stronę internetową. Z marszu zaproponowali mi kredyt na 50k lub leasing na 120k z czego raczej na początku nie skorzystam ;) Obsługa zna odpowiedź na każde pytanie a nie tak jak np. w mniejszych placówkach stoją dziewczynki chyba na dorywczym ubrane w kolorowe bluzeczki i ni chu chu wiedzy.

Trudno dzisaj sobie wyobrazić prowadzenie firmy bez dobrego konta firmowego. Ja polecam konta

mBank

multibank

inteligo

Są to banki bardzo popularne w internecie, posiadają dużą liczbe użytkowników.

Wybierając ten najlepszy dla Ciebie porównaj ich oferty pod swoim kątem.

A wogóle czy prowadząc działalność gospodarczą trzeba otwierać konto firmowe jeśli ma się konto osobiste? Czy regulamin banku zabrania używania konta osobistego w celach firmowych? Jak to jest, musze mieć oddzielnie konto osobiste i firmowe?

Gość rgp

Tak, elementem założenia firmy jest założenie konta firmowego. Jako konto główne polecam PKO Inteligo. Dodatkowo mBank i BZ WBK - klient powinien sobie wybrać gdzie mu wygodnie, gdzie szybciej i gdzie taniej.

Prawo działalności gospodarczej nakłada na podmiot gospodarczy obowiązki:

1. obowiązek rejestrowy - podjęcie działalności może nastąpić po uzyskaniu wpisu do rejestru przedsiębiorców, a w odniesieniu do przedsiębiorców będących osobami fizycznymi - wpisu do ewidencji działalności gospodarczej,

2. obowiązek posiadania uprawnień zawodowych wymaganych przez przepisy szczególne,

3. obowiązek właściwego oznaczenia miejsca wykonywania działalności,

4. obowiązek oznaczenia towarów i usług,

5. obowiązek dokonywania rozliczeń finansowych w formie bezgotówkowej (za pośrednictwem banków),

6. obowiązek zawiadamiania urzędu skarbowego o posiadaniu rachunku podstawowego oraz urzędu skarbowego i banków o posiadaniu innych rachunków.

Numer konta bankowego założonego na firmę należy podać we wniosku o NIP. Nie może to być konto osobiste właściciela firmy.

Najważniejsze cechy konta na których mi zależy to:

-najlepiej darmowe utrzymanie konta

-darmowe przelewy ewentualnie jak najtańsze

-możliwość bezpłatnego wypłacania z bankomatu

W sumie każdy musi wybrac konto najlepsze dla swoich potrzeb i nie powinno byc z tym problemów bo jest duży wybór na rynku.

Ja się bardzo zraziiłam do Inteligo i nie wiem, czy artykułu nie napiszę na ten temat. Jak jesteście ciekawi to przy okazji opiszę;(((

Ja się bardzo zraziiłam do Inteligo i nie wiem, czy artykułu nie napiszę na ten temat. Jak jesteście ciekawi to przy okazji opiszę;(((

ja też temat Inteligo słyszałem nie ciekawe opinie. Jakoś nigdy mi nawet przez myśl nie przeszło żeby w tym banku konto otworzyć.

A tobie jaki numer bank wykręcił?

Ja mam konto w mBanku i w sumie nie narzekam. Jedynie jedna kwestia mnie trochę denerwuje - a mianowicie to, że bank ten nie posiada swoich placówek i jak potrzebuje wybrać z konta pieniądze, to zawsze są kombinacje, bo muszę najpierw te pieniądze przelać na inne konto..

Chyba, że coś się w ostatnim czasie zmieniło w tej kwestii, a ja o tym nie wiem?

O Bank nadal mnie pozostawia w trudnej sytuacji. Ja jestem w Anglii - po prostu okradziono moje konto i to na 4 dni przed wyjazdem do Polski. Zmieniło to moje plany - moje dzieci nie dostały prezentów na święta. Ja nie odwiedziłam chorej Mamy (a jestem jedynaczką), najpierw mieli rozpatrzyc w 30 dni, potem po ponad 30 dniach na mój mail oddzwonił jaks pani i powiedziała , że muszę czekać. Ja nie mam w tej chwili ani pracy, ani prawa do zasiłku, mąż jest na zasiłku dla bezrobotnych - za to zyjemy we czwórkę (młodszy syn ma kamicę nerkową musi jeść pewne rzeczy). Karta moja zabezpieczona była paskiem magnetycznym (VISA). Ja w końcu się rozchorowałam i nadal czekam nie bardzo wierząc, ze cos dobrego sie zdarzy;-((( Konto moje okradziono w Londynie ja mieszkam w poludniowo=zachodniej Anglii. Tyle:)))

O Bank nadal mnie pozostawia w trudnej sytuacji. Ja jestem w Anglii - po prostu okradziono moje konto i to na 4 dni przed wyjazdem do Polski. Zmieniło to moje plany - moje dzieci nie dostały prezentów na święta. Ja nie odwiedziłam chorej Mamy (a jestem jedynaczką), najpierw mieli rozpatrzyc w 30 dni, potem po ponad 30 dniach na mój mail oddzwonił jaks pani i powiedziała , że muszę czekać. Ja nie mam w tej chwili ani pracy, ani prawa do zasiłku, mąż jest na zasiłku dla bezrobotnych - za to zyjemy we czwórkę (młodszy syn ma kamicę nerkową musi jeść pewne rzeczy). Karta moja zabezpieczona była paskiem magnetycznym (VISA). Ja w końcu się rozchorowałam i nadal czekam nie bardzo wierząc, ze cos dobrego sie zdarzy;-((( Konto moje okradziono w Londynie ja mieszkam w poludniowo=zachodniej Anglii. Tyle:)))

No to pięknie...Mogę jedynie współczuć.. :(

Ma ktoś z was może konto biznesowe w Alior Banku? Ciekawy jestem jak w rzeczywistości wypada to konto na tle innych banków.

Inteligo nadal nie oddało mi kasy i teraz usłyszałam, że mają 3 miesiące na reklamacje, na początku mowa byla o 30 dniach;-(((

a ja mam takie pytanko.. gdzie mam zgłosić że takowe konto bankowe założyłem.. jaki "organ" mam o tym zajściu powiadomić i w jaki sposób? pisemnie czy muszę się tam pofatygować?

Witam

Chciałbym polecić rachunek w ING Banku Śląskim. Założyłem tam konto Direct u doradcy mobilnego i koszt prowadzenia 0 PLN, przelwy po 1 PLN do obcych banków. Karta debetowa 3 PLN jak nie zrobisz tranzakcji bezgotówkowych na 300 PLN. Całkiem niezłe warunki i nie ma określonego limitu wpłat aby mieć konto za 0PLN -.

Witam,

Nowe konto firmowe w jednym z największych banków świata HSBC.

Co tu wiele mówić duży może więcej.

Intenetowe konto firmowe numer 1, bezpłatne jedno, drugie, trzecie... czwarte, więcej na stronie.

Polecam konto i serwis: [link usunięty]

Pozdrawiam

and Thank You

for order HSBC

A co sądzicie o Lukasie? ma ktoś tam konto firmowe? Bo jak własnie byłam spytać o ofertę to zaproponowali mi min darmowe korzystanie z jakiegoś programu szybkafaktura.pl do prowadzenia ksiegowości online na 12m-cy gratis. Przeglądałam stronę tego programu , wyglada na przydatny i praktyczny - nawet bym się na niego skusiła, ale chciałam spytać o opinie

Dobre konto ma też [link usunięty] :

- 0 zł za prowadzenie rachunku firmowego

- 50 zł premii za średnie saldo 9 000 zł

- dostęp do kredytów

- najlepszy bankiem dla firm wg rankingu magazynu Forbes.

Albo [link usunięty] :

- bezpłatne wypłaty z bankomatów na całym świecie

- 0 złotych za prowadzenie konta

- darmowe przelewy przez 4 miesiące (potem 1 zł)

Tak [link usunięty] nadal jest ta promocja

należy pamiętać aby wybrać rachunek zarabiający średnio aby otrzymać bonus należy mieć średnie saldo nie mniejsze niż 9000 PLN

wiecej na: [link usunięty]

Gość kasandra
Witam

Jakie polecacie dobre konto firmowe?. Ja obecnie korzystam z lukasa ale myśle żeby przejść do mbanku. Co myslicie o koncie w tym banku? Jak oceniacie bezpieczeństwo i koszty związane z prowadzeniem tam konta.

Czekam na odpowiedzi :P

odświeżam- tez myślę o Lukasie i o m-banku - poradźcie coś!!!! jakie sa wasze opinie????? przyda mi isę to bo jestem na samiutkim początku...