Zaloguj się, aby obserwować  
guliani

Mam dość pracy dla kogoś i co dalej?

Recommended Posts

Mimo iż pracuje na etacie w międzynarodowej firmie i pensja jest przyzwoita to mam już dość pracy dla kogoś, wolałbym zarobić do 1000 zł/ms ale być sobie szefem.

Moja sytuacja wygląda następująco:

Z wykształcenia jestem informatykiem (spec. bazy danych) i pracuje jako informatyk.

Mieszkam w małej miejscowości (20tys. osóB), wokół tylko małe miasteczka, większe typu Rzeszów, Kielce to ponad 100 km.

Mam do zainwestowania 70.000 zł.

Myślałem o firmie komputerowej, sprzedaż komputerów i serwis, ale są już 2 takie firmy, poza tym to za małe miasto na takie usługi.

Mieszkam niedaleko cementowni gdzie można dostać cement po cenach producenta, ale co z nim robić.

Mam duży sad jabłkowy, sprzedaż jabłek jest zupełnie nieopłacalna, ale co znimi zrobić?

Mam również pomieszczenia gospodarcze na wsi.

Proszę o propozycje.

Pozdrawiam.

Sprzedaż jabłek i cementu z twoim wykształceniem to nie zbyt dobry pomysł. Powinieneś iść w kierunku swojego wykształcenia. Jako informatyk łatwo znajdziesz zajęcie. Możesz pracować na zlecenie i sporzadzać np: baze danych bądz tworzyć strony internetowe jest dużo możliwości.

70 000,00 PLN to już ładny grosz na start. Do tego radzę wziąć dotacje z PUP (15 000,00 PLN). Wystarczy również by starać się o refundacje unijną. Co do wielkości miejscowości - od czego mamy internet? W tym wypadku lokalizacja nie ma znaczenia. Jest Pan informatykiem więc powinien Pan sobie poradzić ze sklepem internetowym. Pozostaje tylko znaleźć atrakcyjny produkt. Można poszukać u chińczyków jakichś elektronicznych drobiazgów które można w hurcie za grosze sprowadzić i biznes gotowy. Taka kwota wystarczy na dobre pozycjonowanie, świetny sklep i dużą kampanie AdWords.

Może Pan również rozpocząć wątek na: [link usunięty] Temat typu: mam fundusze szukam osoby z pomysłem. Forum związane jest z niedawnym konkursem Raiffeisen Bank i GW na najlepszy biznes plan. Wpłynęło blisko 1000 prac konkursowych. Wygra tylko kilka. Wiele świetnych biznes planów zostanie niewykorzystanych. Z tego co wiem blisko połowo dotyczy branży internetowej. Z tego mogło by się coś urodzić.

Kapitał masz nie mały więc zgodze sie FancyFactory, sklep internetowy to dobry biznes. Jedynie musisz się zastanowić cos sie opłaca teraz sprzedawac, na co bedzie popyt. Miejsce zamieszkania wogóle w tym biznesie Ci nie przeszkadza, bo towar będziesz wysyłał i to najlepiej kurierem.

Masz dobre wykształcenie więc śmiało możesz myśleć o pracy na swój rachunek. Poszukałabym zajęcia odpowiadające twoim kwalifikacją. Jako specjalista od bazy danych nie powinnieneś narzekać na brak zleceń. Załóż firme i pisz programy z bazą danych dla klientów.

Mając taki kapitał i informatyczne wykształcenie śmiało możesz mysleć o własnym biznesie. Obecnie jest dużo możliwości dla informatyków, a przez internet też można niezle sobie radzić i przede wszystkim dobrze zarobić. Jako informatyk pewnie jesteś w jednej dziedzinie dobry i tym się zajmij. Pracuj w konkretnym kierunku, w którym czujesz się dobrze.

Trzymaj się swojego zawodu ! Firma komputerowa ? Tak, ale wybierz specjalizację - im bardzuiej niszową tym lepiej. Bądź dobry w wąskiej dziedzinie informatyki, a nie we wszystkim.

Ja ci zazdroszczę tej wiedzy informatycznej - zlecenia same wpadają do rąk. W zasadzie najważniejszą formą wkładu jest w Twoim przypadku wiedza!!!! Ja nie mam takich unmiejęstności i tez juz nie mam szefa:)) Lalala - sama sobie sterem i żeglarzem...

Mimo iż pracuje na etacie w międzynarodowej firmie i pensja jest przyzwoita to mam już dość pracy dla kogoś, wolałbym zarobić do 1000 zł/ms ale być sobie szefem.

Moja sytuacja wygląda następująco:

Z wykształcenia jestem informatykiem (spec. bazy danych) i pracuje jako informatyk.

Mieszkam w małej miejscowości (20tys. osóB), wokół tylko małe miasteczka, większe typu Rzeszów, Kielce to ponad 100 km.

Mam do zainwestowania 70.000 zł.

Myślałem o firmie komputerowej, sprzedaż komputerów i serwis, ale są już 2 takie firmy, poza tym to za małe miasto na takie usługi.

Mieszkam niedaleko cementowni gdzie można dostać cement po cenach producenta, ale co z nim robić.

Mam duży sad jabłkowy, sprzedaż jabłek jest zupełnie nieopłacalna, ale co znimi zrobić?

Mam również pomieszczenia gospodarcze na wsi.

Proszę o propozycje.

Pozdrawiam.

Może chcesz spróbować czegośnowego?

Jeżeli szukasz pomysłu na własny biznes, jesteś otwarty na nowe możliwości i gotowy się uczyć to zapraszam na szkolenie z tematu

Tapicerka Skórzana – czyszczenie, konserwacja, renowacja.

Na szkoleniu dowiesz się:

- jak rozpoznawać rodzaj skóry

- jak czyścić i konserwować skórę licową

- jak czyścić i konserwować nubuk i alkantarę

- jakich środków używać do czyszczenia i pielęgnacji skóry

- Jakie narzędzia i zestawy naprawcze są potrzebne przy renowacji skór

- jak usuwać przebarwienia i plamy

- jak usuwać zadrapania np. po kocich pazurach

- jak pozbyć się przetarć na skórze

- jak naprawiać dziury i przecięcia na skórze

- jak malować – dobarwiać tapicerkę skórzaną

- jak dobierać farby pod kolor tapicerki

- jak zregenerować tapicerkę samochodową

- jak docierać do klientów

- jak rozmawiać z klientami – odpowiadać na pytania, wątpliwości

- jak wyceniać usługi

- jak działa konkurencja

- jakie są możliwości rozwoju

- jak stworzyć stabilnie działający biznes

Po szkoleniu będziesz mógł rozpocząć własną działalność usługową .

Klientami mogą być firmy:

- sklepy meblowe

- dealerzy samochodowi

- wypożyczalnie samochodów luksusowych

- kancelarie

- puby

- restauracje

- spółki (prezesi, dyrektorzy, zarząd)

- itp.

Klienci indywidualni:

- właściciele samochodów z tapicerką skórzaną

- właściciele mebli skórzanych

- motocykliści

- właściciele jachtów

- itp.

Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem wyślij email na adres: expert.biuro@poczta.fm

o treści szkolenie, a otrzymasz szczegółowe informacje.

Pozdrawiam

Grzeszkowiak Eryk

https://mambiznes.pl/forum/uploads/monthly_09_2009/post-976-1251916801.jpg

Napisałem ci na priv wiadomość ale system obsługi forum jest tak potwornie skonfigurowany, że nawet nie wiem czy doszło czy co. Nie wiem też czy zobaczę jak mi odpiszesz. . No w każdym razie jak się zapoznasz to daj znać proszę.

Pozdrawiam

Proszę o nie używanie wylgarnych słów

---

Przepraszam, nerwowy jestem.

---

Masz kapitał i dobre wykształcenie. Celuj w swoja branże, ale z zaznaczona specjalizacja, ludzie od wszystkiego są do niczego, liczy się wąska dziedzina.

By dobrze zacząć i nie zniechęcić się przy pierwszych trudnosciach tak jak tu wspomniano zacznij swą dzialalność w branży którą dobrze znasz.Początki są zawsze trudne ale do odważnych świat należy :rolleyes:

Zajmujemy sie tworzeniem biznesu , pomocą kiedy nie idzie, wyszukujemy problem nastepnie go usuwamy.

Obsłużyliśmy wiele projektów ostatni to tworznie sklepów z obuwiem na terenie UE www.obuwie-burtons.pl ,

www.poie.com.pl zapraszamy do współpracy

fabrykadziałania